Redakce | 03.08.2022 08:41

Rozhodli jsme se po delší době znovu trochu oživit dříve hodně populární rubriku "Fanoušek týdne", respektive ji i mírně upgradovat :) Nyní s ní přicházíme pod názvem "Fanoušek měsíce" a chtěli bychom v ní cca jednou za měsíc formou krátkého fanouškovského dotazníčku zpovídat, zejména pro začátek, některé nicky, známé z fóra na našem webu. Co jim dělá radost a s kým by šli do hospody? Bulí někdy kvůli ACS? Doufáme, že si počtete a necháte se možná i inspirovat!

Pro začátek si nešlo vybrat jinak, než všemi oblíbenou a uznávanou Celticgirl, tak přejeme hezké čtení. CG patří velký dík, že si na nás udělala čas a nechala nás nahlédnout do svého fanouškovství.

Bez přehánění královna SF-fóra – když se objeví, pohasnou i ty nejvíc testosteronové vášně a její klidný tón usadí i ty největší namachrovance. Celticgirl – dáma, co má odfanděno svoje a která i svůj profesní život spojila s klubem našeho srdce: jako vedoucí mužstva se věnuje Sparťanským juniorkám. Patří ji velký dík, že nám věnovala svůj čas a energii, zejména v nelehké roli pokusného králíčka této staro-nové rubriky. Jak jsme u ní zvyklí, CG se inteligentně rozepsala v odpovědích na náš fanouškovský dotazník:

1. Jak ses stala fanynkou Sparty?

Můj táta za Spartu dřív hrál a taky jí fandil. Víkendy jsme trávili na jeho fotbalech, takže k tomuto sportu jsem získala vztah již v ranném věku a přestože mě nikdy nevedl k tomu, abych fandila právě Spartě, nechal mě si vybrat svůj klub sám, stalo se to, co se mělo stát a já Spartě začala fandit tak nějak automaticky. Tenkrát hrál hodně roli Máňa Mistr, protože hrál jak Bůh a mě hrozně bavilo na něj koukat a fandit jemu i celýmu týmu. V neposlední řadě měla Sparta hezké dresy :)

2. Máš kamarád(k)y slávist(k)y?

Moc jich není, ač jeden slávista patří k mým nejbližším lidem. Kamarády si podle klubové příslušnosti nevybírám, nicméně faktem je, že kolem sebe mám v drtivé míře Sparťany.

3. Brečíš někdy kvůli Spartě? Kdy to bylo naposledy?

Už dávno ne. Maximálně dojetím, když se někdo loučí a podobně. Naposledy jsem tedy řvala, když se Tomáš Rosický rozhodl ukončit kariéru a následně na jeho rozlučce. Řvala jsem i u jeho gólu Karviné. Na jeho návrat jsem se těšila celou tu dobu, co byl venku. Když přišel, byla jsem první, kdo si ve Fan shopu koupil jeho dres, vkládala jsem do něj naivně velké naděje, že s ním se vrátí na Letnou titul a když pak oznámil konec, tak jsem z toho byla úplně vyřízená.

4. Jak se dáváš do kupy po totálně projetým zápase?

Na Sokolce :). Pravdou je, že za ta léta si už člověk tolik zvykl na to, že je takových zápasů x do sezóny, že už to tolik nehrotím. Dříve jsem to šla vychodit. Ze stadionu jsem šla, kam mě nohy zanesly. Dneska dávám přednost tomu „se vypovídat“, ať už u stadionu nebo právě někde v hospodě.

5. Co Tě na Letné dovede zvednout ze sedačky?

Rozhodčí, pokud mě v zápase dlouhodobě deptá. A hráči soupeře, pokud někoho od nás přejedou nebo provokujou tribuny. To pak vstanu, něco sprostýho řvu, ulevím si.

6. Máš v lize oblíbený stadion, na který jezdíš zvlášť ráda a je výjezd v Evropě, který si hodně pamatuješ?

Asi Teplice, tam jsem byla nejčastěji. Je to paradox, protože zázemí pro fanoušky hostí tam donedávna nebylo nic moc. Ale líbí se mi, že nás tam vždy bývá mraky a i ze sektoru hostů je dobře vidět na fotbal, není to sektor za bránou. Ráda jsem jezdila i do Budějic, protože tam je to zase pěkný těma hospůdkama u řeky i možností se cournout po městě.

Co se Evropy týče, tak takovej Liverpool byl fajn, nicméně nic nepřekoná Vídeňské poutáky. Jednou jsme ve Vídni hráli přípravu proti Fenerbahce, já tam jela původně jen na čumendu, ale nakonec jsem fotila pro SF na ploše a bylo to nezapomenutelný atmosférou, kterou Turci udělali před i během zápasu, i hrajícím Roberto Carlosem, kterýho jsem milovala a díky SF jsem se mohla procházet metr od něho. Ve Vídni jsme hráli přípravu ještě proti Austrii Vídeň, jeli jsme tam s partou kamarádů vlakem, prošli kousek města a protože bylo vedro, strávili jsme zbytek volnýho času na koupališti blízko stadionu. Nebyl to žádný důležitý zápas, ani si nepamatuju, jak skončil, ale byla to zábava od začátku do konce se super lidmi, se kterými jsem pak trávila čas i na dalších výjezdech a akcích.

7. Co by se mělo v sezóně stát, aby sis řekla „dobrý“?

Pokud uvidím, že víme, co chceme hrát a nebudeme opakovat stále stejné chyby, budu spokojená, protože věřím, že pak přijde i zasloužený úspěch. Líbí se mi proměna v této letní přestávce. Líbí se mi i přestupy, takže chci věřit tomu, že to konečně povede k titulové sezóně. Když ne letos, tak další rok.

8. Se kterým hráčem současného A-týmu bys šla na jedno?

S Honzou Mejdrem nebo Lukášem Sadílkem. Ale jestli mám říct jedno jméno, tak je to Mejdr. Ze Strahova vím, že se jedná o milého a chytrého kluka, má zajímavou cestu vzhůru i mimofotbalové aktivity.

9. Na které 3 hráče, co už ve Spartě nejsou, pořád hodně ráda vzpomínáš?

Nemůžu začít jiným jménem, než Máňou Mistrem. Takoví fotbalisté se nerodí často, moc mě mrzí, že co mu fotbalový Bůh dal do nohou, to mu ubral na zdraví. Na Karla Poborského. To díky němu jsem si koupila svou první permici, resp.jsem chtěla vidět každý zápas osobně. To, co tady Poborák předváděl, tu dle mého názoru nepředváděl nikdo, přišel v top formě, v nejlepším věku a klidně si tipnu, že lepší návrat ze zahraničí do ligy nebude mít žádný další hráč. A ač si o něm myslím nyní svoje, tak na Tomáše Řepku. Pro mě byl v jednu chvíli ztělesněním Sparty, bojovník, za Spartu dýchal, na hřišti by pro ní umřel. Na hřišti byl trochu blázen, ale já to v té době měla ráda.

10. Je nějaká jedna akce (útok, přihrávka, gól…) ze zápasů Sparty, která Ti zvlášť uvízla v paměti?

Paradoxně akce Limberského v dresu Sparty, kdy si před protilehlou stoupnul na míč a pak pokračoval dál. Shodli jsme se s Ondrou ze zdejšího fóra, že tehdy nám blesklo hlavou – tohle bude miláček tribun, tohle chce fanoušek vidět. Nakonec miláčkem tribun byl, ale trošku jinak a v jiném dresu :-D. A pak si vybavím akci u lajny Poboráka, kdy patičkou prostrčil míč mezi nohama Baníkovského hráče.

11. Kdybys mohla od příštího týdne na Spartě změnit 3 věci, které by to byly?

1. Zrekonstruovala bych stadion (aby občerstvení a toalety odpovídaly současným požadavkům, aby měl kotel lepší akustiku a nebyl oplocený a aby byl stadion průchozí). 2. Nereálné, ale líbil by se mi návrat k předzápasům mládeže na hlavním stadionu. Možnost hrát 5 hodin před áčkem na hlavním stadionu s fanoušky by se určitě líbilo i klukům z akademie, bylo by to zároveň další lákadlo, proč jít zrovna do Sparty. Týmy by se mohly točit napříč akademií. 3. Návrat pivonosičů/nealkonosičů, to by jistě i zmenšilo fronty o přestávce.

12. Jak často pročítáš SF-Fórum a co Tě přiměje k tomu, abys sama přispěla?

Už ne tak často jako dříve, mám to v sinusoidách. Někdy se každý den mrknu, co kdo psal, někdy sem nevlezu týden. Dřív jsem sem lezla i o přestávce poločasu, ale hrozně mě to ovlivňovalo ve vnímání zbytku zápasu, takže to už nedělám. Obecně nemusím, když někdo jenom nadává nebo je naopak zaslepený a tvrdí, jak je všechno super. Píšu většinou jen nějaké reakce na někoho, občas mi to ale nedá a když mám z něčeho velkou radost, nebo jsem opravdu hodně naštvaná a musí to ven, tak si takhle „ulevím“. Přijde mi to lepší varianta, než řvát na hráče v průběhu zápasu.

13. Kam si chodíš pro fotbalová moudra a spekulace? Co/koho sleduješ ještě mimo SF?

Dřív jsem byla dost závislá na Twitteru a veškerá moudra a spekulace hltala tam. Twitter jsem ale dost výrazně omezila, několik týdnů tam nebyla, teď tam dvakrát, třikrát týdně mrknu, ale už to neprojíždím, většinou mě to odradí hned po přečtení pár příspěvků… nicméně mám účty, které si projedu samostatně i týden zpět. Hodně věcí, co je na Twitteru, se objeví i na SF, ten mám tedy dá se říct jako hlavní informační kanál. A přestože mi podcasty nikdy moc neříkaly, naučila jsem se poslouchat kluky ze sparťanských novin, takže čekám na další Odbrzděno.

14. Máš mimo Spartičky v srdci ještě nějaký klub? Jak se Ti to stalo?

Od mládí jsem měla ráda Irsko a vše, co s ním souvisí, takhle jsem se dostala k Celticu. Je paradoxní, že v době, kdy jeho zápasy byly dostupné jen v různých Sportbarech, jsem jich viděla spousty. Dneska se to dá sledovat i na ledničce a nekoukám na ně ani v LM. Co se na začátku Tvrdíkovské éry začali paktovat s klubem z druhého břehu, tak můj vztah hodně ochladl. Sleduju výsledky Villans od té doby, co je vedl Martin O’Neill, ale ani to nijak nehrotím. Stejně tak to mám i s Petržalkou, na kterou jsem chodívala od mala, protože babička bydlela kousek od stadionu.

15. Máš doma fotbalový suvenýr, ke kterému máš zvláštní vztah?

Jeden čas jsem sbírala dresy a šály. Mám jich doma mraky, ale už s tím budu končit, protože to nemám kam dávat. Moc si vážím rukavice od Florina Nity, který na Strahově hodně povzbuzuje naše gólmanky a obecně se chová hezky ke všem členům mládežnických kategorií, takže se často stane, že někomu něco dá.

Ještě jednou velký dík! Celticgirl i „jejím“ holkám přejeme mnoho zdaru!


Redakce


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá podzim 2022 (2.díl)

Chce to Body a Klid - report z utkání Sparta - Liberec

Fradi dobyli Bratislava - report z utkání ŠK Slovan - Ferencvaros

Co týden dal a dá podzim 2022 (1.díl)

STORE FORVENTNINGER/”Nadějné Vyhlídky” - report ze zápasu Sparta - Viking

CEE Cup 2022 startuje!

Haló, tady redakce!

Vyhlášení výsledků jarní TIPOVAČKY 2021/22

Nejlepší hráč sezóny dle fanoušků? Tohle se vedení Sparty líbit nebude!

Rozhovor s MISS SPARTA FOREVER 2021 Míšou

Kamil Veselý k novému věrnostnímu systému pro permanentkáře Sparty

Hodnocení sezony - útočníci

Rozhovor s I. vicemiss SPARTA FOREVER 2021 Anet

Bodování fanoušků - názor k novému systému sparťanských permanentek

Redakce | 03.08.2022 08:41 Vstoupit do diskuze
9