Nekorektní glosátor | 17.06.2022 05:39

Po zhodnocení trenéra, brankářů, obránců a záložníků Sparty v uplynulé sezoně došla řada i na sparťanské útočníky, čtveřici, jejichž hlavní náplní práce bylo v minulé sezoně střílení gólů.


Tomáš Čvančara

Povedený nákup. Sedm branek v patnácti ligových zápasech během prvního půlroku v rudém v rámci sehrávání se s novými spoluhráči, to vše v 21 letech. To je velice slušný začátek v novém angažmá. Ještě víc mě ale na Točvanovi baví skutečnost, že není rozhodně líný na krok a na hrotu si to pokaždé poctivě odmaká. Věřím, že má Tomáš všechny předpoklady pro to, aby se každým zápasem v rudém dresu zlepšoval. Každopádně, pokud by každá nová posila předváděla výkony jako Čvančara, bylo by na Letné veselo.

Adam Hložek

Bizon. Král. Nejlepší Sparťan minulého ročníku a to navzdory skutečnosti, že v létě neměl v podstatě žádnou dovolenou, což na něm bylo v závěru podzimní i jarní části už hodně znát. I přes znatelnou únavu ale "doručil" moc pěkná čísla a jsem zvědavý, jak si povede v Bundeslize. Adam mi bude ve Spartě rozhodně chybět, paradoxně by ale z jeho odchodu mohl tým těžit. V této sezoně bylo až příliš znát, že na něj spoluhráči často spoléhají až moc a směřovali k němu balony i v situaci, kdy bylo výhodnější zvolit jiné řešení. Každopádně, odchod do kvalitnější ligy už Adam potřebuje jako sůl. Česká soutěž a bohužel ani sparťanští spoluhráči už mu neměli co dát.

Matěj Pulkrab

Velice užitečný žolík, který svojí cenu prokázal především ve druhé polovině podzimní části. Upřímně, na to aby byl útočník č. 1 ve Spartě to není. Matěje limitují především rychlostní, pohybové i technické nedostatky, což bylo markantně vidět především v konfrontaci s evropskými soupeři. Pokud by v kádru setrval, nevadilo by mi to, zároveň ale respektuji rozhodnutí klubu nenabídnout Matějovi novou smlouvu. Uvidíme, jak si poradí s německým angažmá, šestý smysl mi ale říká, že mu druhá bundesliga mohla sedět.

Lukáš Juliš

Sympaťák, ale co s hráčem, který je významnou část každé sezony zraněný? U Lukáše je to bohužel stále dokola se opakující scénář. I z toho důvodu bych se přikládněl k jeho odchodu ze Sparty. Nevěřím, že by měl problém sehnat jiné prvoligové angažmá, samozřejmě za předpokladu, že by slevil ze svých mzdových požadavků. Každopádně, pokud chce Sparta začít novou, úspěšnou kapitolu, měla by se zbavit svého dlouholetého neduhu nechávat si v kádru chronické marody, kam už bohužel lze Lukáše zařadit.


Nekorektní glosátor


Hodnocení sezony - brankáři - ZDE

Hodnocení sezony - Pavel Vrba - ZDE

Hodnocení sezóny - obránci - ZDE

Hodnocení sezony - záložníci


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Rozhovor s I. vicemiss SPARTA FOREVER 2021 Anet

Bodování fanoušků - názor k novému systému sparťanských permanentek

Prales tour: SK Modřany B - TJ Sokol Bílá Hora

Prales tour SF: Dáme ještě jedno čerstvý?

Hodnocení sezony - záložníci

Hodnocení sezony - obránci

Jak česká lvíčata nestačila na Angličany - report z výjezdu na zápas Česko U21 - Anglie U21

Rozhovor s II. vicemiss SPARTA FOREVER 2021 Anetou

Hodnocení sezony - brankáři

Hodnocení sezony - Pavel Vrba

Co týden dal a dá jaro 2022 - Epilog

Někdy je to fakt těžký…report z výjezdu na finále Mol Cupu do Uherského Hradiště

Všichni ven, ale kdo dovnitř? - názor k současnému dění okolo Sparty

22. ročníku Memoriálu Františka Lhotáka

Jak béčko nestačilo na Líšeň - report z výjezdu do Brna na zápas Líšeň - Sparta B

Prales tour - FK Radošovice A - FK Dobřejovice A

Bořku díky! - report z utkání Sparta - Slovácko

Co týden dal a dá jaro 2022 (14.díl)


Nekorektní glosátor | 17.06.2022 05:39 Vstoupit do diskuze
0