káně | 14.06.2022 13:54

Když jsme někdy začátkem jara začali chodit na amatérský fotbal, tak jsme ani zdaleka nečekali, že nás to tak osloví a chytne. Přece jen jsme odkojeni minimálně 20 lety na Letný, ale tohle je takový jiný svět. Čistá radost ze hry, čistá hlava s tím, jak to dopadne, zpravidla výborné občerstvení a pohoda u klandru .. a přesně tohle všechno jsme si naplno užili i v sobotu.

Na začátek určitě musíme poděkovat všem, kteří nám na sociálních sítích a webu házeli typy na zápasy, kde se bude něco dít. Překvapili jste nás, ta odezva byla obrovská. Je velmi vidět, jak amatérským fotbalem žijete! S taky snad, že se Vám tahle rubrika na SF líbí. Doufejme, že náš společný koníček bude nadále tak živelný. Díky – a choďte na fotbal.

V sobotu jsme si nakonec vybrali výjezd vlakem. Ale jen po Praze, proběhlo to asi takhle. Hele, jakože výjezd vlakem a nevyjedeme přitom z Prahy? No to by šlo, kam to teda mašinkou ale bude? Kolovraty, třetí tým pražskýho přeboru přivítá Újezd Praha 4 – vedoucí tým pražskýho přeboru, který může slavit postup o patro výš. V posledních 2 zápasech mu tedy stačí získat 2 body a jistota postupu je doma. A to nás láká, každý pohár se počítá, titul dvojnásob. A my u nějakého chceme fakt být, zařádit si, zapít ho. To jsme ale ještě nečekali, co si na nás borci na hřišti přichystali.

Vyrážíme na nás celkem brzy ráno, někdy kolem půl 9 už troubí Elefant z hlaváku odjezd, ale zase to má výhodu v tom, že nemusíme být vůbec v žádným ve stresu. A toho jsme se drželi celý den. Po příjezdu do Kolovrat se v klidu rozkoukáme, ale Hostinec u Medvěda zavřenej, U Boudů taky zavřeno. Oni o nás snad věděli, třeba v Liberci je taky v okolí stadionu zavřeno široko daleko a lidé ze Sparta Forever se nemohou osvěžit žádným vytříbeným lahodným mokem. Volíme tedy jednu ranní večerku a suneme se z lehkého kopečka pomalu k místnímu stánku. Na koupání v místní nádrži to přece jen ještě nebylo a nechceme, aby z nás nakonec byly jen fanynky. Ještě malý výšlap nahoru a jsme v místním malebném areálu.

Domácí Sokol Kolovraty byl založen 2.10.1926 ve večerních hodinách skupinou nadšenců a o několik měsíců odehrál tehdejší Čechoslovan první utkání v sousední Uhříněvsi. Již 28.9 1930 došlo k slavnostnímu otevření vlastního hřiště a místní klub mohl hrát soutěž ve středočeském kraji (z dnešního pohledu uspořádání). V současné době klub disponuje velmi útulným areálem, má krom hlavní travnaté plochy k dispozici i umělou trávu a pískové hřiště. Do Pražského přeboru postoupil klub v roce 2014 (po třech postupech v řadě).

Kantýna v poklidu otevřená již hoďku před zápasem, pivo naražený (Plzeň a Radegast), gulášovka k snídani už se vaří, krásná snídaně. Ani se není čemu divit, že tam první kousek vlítne, jak Pešek do obrany Rapidu Vídeň. To už se začínají scházet rozhodčí, hráči, funkcionáři a první fanoušci obou klubů. Nálada před zápasem odpovídá slunečnému počasí, roztočeným pivům a pohodovému sobotnímu dopoledni. My ještě nějaký ten kousek zkusíme, ať na sluníčku nevyprahneme. Pitný režim je samozřejmě základem pro horké dny.

Když se uvelebíme na příjemném místě u klandru, tak konstatujeme, že hřiště je připravené skvěle, trochu nerovné, ale klidně bychom si kopli. Když však prvních 20 minut vidíme, co se na hřišti děje, tak musíme uznat, že kvalita je úplně někde jinde, sklopíme uši a radši si jdeme pro jedno čerstvý. Je to bezpečnější. Fotbal se hraje důrazný, aktivní, spousta šancí. Jen tedy ty střelecký kopačky jste kluci nechali někde … možná bych Vám to nakonec přece jen ukázat mohl, na jednom ze dvou zápasů Hanspaulky jsem těsně minul malou branku. Dát gól do velký musí být jednodušší, ne? Ne, tempo sice s přibývajícím časem lehce opadlo, ale koukat se na to dalo.

Těsně před poločasem vyrážíme na výbornou klobásku z grilu – lehce pikantní, čerstvý chleba a to se musí zase zchladit jedním ze skla, že .. začne se do kasy vybírat vlezný, řada lidí místo tří pětek nechává pajdu.

Ve druhém poločase přece jen hosté trochu přitlačí, chtějí slavit postup, ale domácí kotlík vždy poctivě zabubnuje při vychytané gólovce a ty brejky domácích – krása, jen furt ten gól. Kluci, ale už. No, nepadne žádnej, i když hosté chtějí penaltu, kde se neshodneme, jestli byla jasná, nebo jasně nebyla. Škoda těch gólů, zápas ale nabídl alespoň pět žlutých kartónků. Slušně pískající rozhodčí foukne naposledy do píšťaly, hosté sledují telefony, jestli náhodu Dukla JM neprohrála, což by k titulu stačilo, ale není to tak a za týden se jde zase do šichty. Letos naposledy.

Trochu nadneseně jsme zklamání tím, že neslavíme na hřišti titul a postup a tak se pomalu vytrácíme z areálu, cestou se zastavíme na jedno čerstvé obědové u vyhlášených Boulů no a když U Medvěda čerstvý ještě furt netočí, usedáme spořádaně na vlak a hurá na kutě.

Příjemné dopoledne - sledujte nás dál, zase vyrazíme :)

káně


Sokol Kolovraty: sokolkolovraty.cz

SK Újezd Praha 4: www.sk-ujezdp4.cz

Detail zápasu: Kolovraty - Újezd P4Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Hodnocení sezony - záložníci


Hodnocení sezony - obránci

Jak česká lvíčata nestačila na Angličany - report z výjezdu na zápas Česko U21 - Anglie U21

Rozhovor s II. vicemiss SPARTA FOREVER 2021 Anetou

Hodnocení sezony - brankáři

Hodnocení sezony - Pavel Vrba

Co týden dal a dá jaro 2022 - Epilog

Někdy je to fakt těžký…report z výjezdu na finále Mol Cupu do Uherského Hradiště

Všichni ven, ale kdo dovnitř? - názor k současnému dění okolo Sparty

22. ročníku Memoriálu Františka Lhotáka

Jak béčko nestačilo na Líšeň - report z výjezdu do Brna na zápas Líšeň - Sparta B

Prales tour - FK Radošovice A - FK Dobřejovice A

Bořku díky! - report z utkání Sparta - Slovácko

Co týden dal a dá jaro 2022 (14.díl)

Transparent pro Hložana a Dočkyho – DÍKY ADAME! DÍKY BOŘKU!

Novinka v našem eshopu - černá kšiltovka s logem SF

Svět Vodních Radovánek - report z výjezdu na nefinále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2022 (13.díl)

Rozčarování na Čarodějnice - report ze zápasu Sparta - Hradec Králové

Co týden dal a dá jaro 2022 (12.díl)

káně | 14.06.2022 13:54 Vstoupit do diskuze
0