Nekorektní glosátor | 06.06.2022 06:44

Nečekaný návrat, jedno velké jarní překvapení i již tradiční absence klíčových opor z důvodu zranění. To byly sparťanská obrana v sezoně 2021/2022 očima Nekorektního Glosátora.

Ondřej Čelůstka

Tady není moc co hodnotit. Pouze osm odehraných zápasů vinou zranění je slabota. Jsem přesvědčen, že by Ondra, pokud by byl zdravý, svými zkušenostmi týmu rozhodně pomohl. Bohužel, věk zastavit nelze a veliká očekávání nemám ani směrem k nové sezoně. Tak či tak, vedle stále se lepšícího Vitíka si Čelůstku v roli zkušeného mentora umím určitě představit. Jsem přesvědčen, že má týmu díky svým zkušenostem stále co dát, takže alfou omegou bude jen a pouze zdravotní stav.

Adam Gabriel

Tady budu ještě rychlejší než u Čelůstky. Být trenérem Vrbou, asi bych se nebál Adama v lize, místo na jaře opravdu totálně z formy hrajícího Wiesnera, vyzkoušet, na druhou stranu, rozumím i tomu, že se tomu tak nestalo. Neviděl jsem rozhodně každý zápas B-týmu, ale v těch, které jsem měl možnost sledovat, mě Adam nijak extra nezaujal a pokud chce hrát pravidelně ligu, bude muset jít ještě hodně nahoru. Z toho pohledu se přestup do Hradce Králové zdá jako win x win situace, která je výhodná pro všechny zainteresované strany. Budu Adamovi přát, ať se mu daří a za pár let se vidíme zpět na Spartě. Už proto, že je to veliký sympaťák a pohodář, který to má v hlavě hodně srovnané. Každopádně k tomu ale vede ještě dlouhá cesta a hodně dřiny.

Casper Höjer

Asi tím hodně fanoušků překvapím, ale pro mě osobně byly výkony Caspera jedním z největších zklamání sezony. Oč nadějněji začal (dvojzápas proti Rapidu Vídeň), o to hůře končil (naprosto darebný výkon v pohárovém finále na Slovácku). Naprosto rozumím tomu, že dlouhodobé zranění výkonnosti nepřidá, na druhou stranou, jarní výkony Caspera mě nijak extra nezaujaly. Bilance kanadských bodů 0+1 v 11 zápasech je u hráče, který byl při přestupu prezentován jako výborný střelec z dálky a ještě lepší exekutor standardních situací, za mě prostě málo. Zároveň ani v obranné činnosti v mých očích neoplýval žádnou velikou jistotu a tragický výkon ve finále na Slovácku, kde se přes jeho stranu valil jeden útok za druhým, tomu nasadil korunu. Chci věřit tomu, že Casperovy výkony byly ovlivněny jak dlouhou zdravotní absencí, tak zvykáním si na novou soutěž i rozdílný způsob fotbalu a že v nové sezoně to bude daleko, ale opravdu daleko lepší. Zatím (navzdorý nesporným sympatiím), u mě u tohoto hráč převládají veliké rozpaky.

Matěj Polidar

Za mě jednoznačný adept na letní odchod. A zároveň vzorová ukázka toho, jak by to fungovat nemělo. Nevyčítám vedení/trenérům, že přivedli hráče z druhé ligy (ostatně z druhé ligy přišel i LK37), ale překvapuje mě množství šancí, které hráčům opakovaně dáváme navzdory tomu, že svými výkony důvěry nesplácejí. Matěje brzdí jeho chatrné zdraví a pokud zrovna není náhodou na marodce, nejsou výkony nic extra. Z Polidara může být (za předpokladu, že mu bude držet zdraví) slušný ligový hráč, ale nevidím v něm nic nadstandardního, díky čemu by měl ve Spartě hrát výraznější roli.

Filip Panák

Jeden z vítězů sezony. Asi málokdo čekal, že se po všech vleklých a komplikovaných zdravotních problémech ještě vrátí do vrcholového fotbalu. Nevěřil jsem tom já a podle vyjádření v médiích tomu přestával věřit i sám Filip. Každopádně, Filipovy výkony v první polovině podzimní sezony byly prostě...wau! Skvělé! Fotbalovost, čtení hry, to byly aspekty, na které jsme u našich stoperů nebyli dlouho zvyklí. Filip to zvládal skvěle. Ve druhé polovině podzimu už šly výkony dolů, velice špatný výkon pak Filip podal především při odvetě se skotskými Rangers. Na jaře už pak Filip vinou zdravotních problémů nehrál a další operace byla jen logickým vyústěním. Abych se přiznal, s ohledem na stav Filipových kolen už od něj ve Spartě moc nečekám (byť ukázal, že fotbalově by na to rozhodně měl). Tak či tak, už to, že se dokázal vrátit a představit se fanouškům v jedné polovině sezony je vítězství.

Tomáš Wiesner

První polovina podzimu výborná. Druhá polovina podzimu slušná. Jaro? Velice špatné. Nedokážu určit, zda bídné jarní výkony byly způsobeny kumulující se únavou (Tomáš odehrál pod Vrbou skoro všechny zápasy), nebo mu nepostradatelnost a absence jakékoliv relevantní konkurence stouply do hlavy, ale tak výrazného poklesu formy si nešlo nevšimnout. Věřím, že od nové sezony se Tomáš vrátí ke svým výkonům z podzimu, protože jaro byla opravdu bída. Zároveň si ho umím představit spíše v záloze než na kraji obrany, protože ofenzivní kvalita hry poměrně výrazně převyšuje tu defenzivní, což je u krajního obránce problém.

Dávid Hancko

Společně s Hložanem jednoznačný král uplynulé sezony a nejlepší příchod realizovaný v éře Tomáše Rosického. Pokud by všechny posily předváděly takovou kvalitu, zaujetí pro hru a sebevědomí jako Dávid, bylo by nám všem hej. V podstatě jediné, čeho se u Dávida bojím je každý osobní souboj, po kterém zůstane ležet na trávníku. Každopádně už teď se obávám okamžiku, kdy Hanci zamíří za lepším (snad to nebude už teď v létě), protože borce jeho kvalit budeme nahrazovat opravdu hodně obtížně.

Martin Vitík

Největší překvapení sezony. Spolupráce s Dávidem Hanckem ve stoperské dvojici mu šla k duhu a jeho výkony na jaře rostly každým zápasem. Pokud bude vzestupná křivka výkonnosti pokračovat i v nové sezoně, máme se rozhodně na co těšit. V Martinovi má Spartě další poklad, který za nějaký čas velice dobře zpeněží. Po očekávanem odchodu Hancka bych se nedivil, kdyby převzal roli stopera č. 1. Jen tak dál, Martine!

Martin Suchomel

Zajímavé záblesky, křest ohněm v pohárovém derby zvládl velice slušně. Neměl snadnou pozici, ale obstál se ctí. Finále poháru se Martinovi nepovedlo, to ale nikomu a věřím, že mu taková lekce pomůže i s výhledem do nové sezony. Z mého pohledu rozhodně zajímavá alternativa na kraj obrany.

Nekorektní Glosátor

Hodnocení sezony - brankáři - ZDE

Hodnocení sezony - Pavel Vrba - ZDE


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Jak česká lvíčata nestačila na Angličany - report z výjezdu na zápas Česko U21 - Anglie U21

Rozhovor s II. vicemiss SPARTA FOREVER 2021 Anetou

Hodnocení sezony - brankáři

Hodnocení sezony - Pavel Vrba

Co týden dal a dá jaro 2022 - Epilog

Někdy je to fakt těžký…report z výjezdu na finále Mol Cupu do Uherského Hradiště

Všichni ven, ale kdo dovnitř? - názor k současnému dění okolo Sparty

22. ročníku Memoriálu Františka Lhotáka

Jak béčko nestačilo na Líšeň - report z výjezdu do Brna na zápas Líšeň - Sparta B

Prales tour - FK Radošovice A - FK Dobřejovice A

Bořku díky! - report z utkání Sparta - Slovácko

Co týden dal a dá jaro 2022 (14.díl)

Transparent pro Hložana a Dočkyho – DÍKY ADAME! DÍKY BOŘKU!

Novinka v našem eshopu - černá kšiltovka s logem SF

Svět Vodních Radovánek - report z výjezdu na nefinále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2022 (13.díl)

Rozčarování na Čarodějnice - report ze zápasu Sparta - Hradec Králové

Co týden dal a dá jaro 2022 (12.díl)

Přijela Paříž, křičely děti....- report ve Fotbalové horečce z návšty zápasu Angers - PSG

Jak chachaři dostali ve fotbale i v hokeji - report z výsledkově vydařeného víkendu

Prales tour SF - prolog

Nekorektní glosátor | 06.06.2022 06:44 Vstoupit do diskuze
0