Nekorektní glosátor | 31.05.2022 06:41

Po trenéru Vrbovi jsem se nyní podíval blíže na sparťanské gólmany. Už ani nepřekvapí, že se během sezony protočili mezi třemi tyčemi všichni a ani u jednoho z nich nepanovala mezi trenéry, odborníky i fanoušky veliká spokojenost. Ten, který v mých očích podával nejstabilnější výkony, nakonec paradoxně zakončil sezonu v nejhorší situace ze všech.

Florin Nita

Hodnocení brankářů začínám tím, kterého považuji ze všech tři variant za nejlepšího a zároveň paradoxně tím, který strávil celé jaro na tribuně.

Velikou část podzimu byl Florin jedním z nejlepších sparťanů, který za své spoluhráče mnohokrát tahal horké kaštany z ohně. Můžeme samozřejmě najít i zápasy, které se mu nepovedly. Nejhorší výkon si Florin nechal na zápas na Slovácku a potupnou porážku 0:4. V tu chvíli jsem i já rozuměl snaze trenérského štábu něco změnit a nechat Nitu na několik zápasů odpočinout.

Tak či tak, zápas na Slovácku bych pro Florina dost možná tím posledním v rudém dresu. Nedokážu říct, zda za jeho odstavením stál nešťastný rozhovor pro rumunská média v zimní pauze, nebo něco jiného, je ale (další) ostudou sparťanského vedení, že Florina takto odstavilo. Notabene v situaci, kdy ani Holec, ani Heča žádné nadstandardní výkony rozhodně nepodávali.

Od zimy je kolem Nity úplně ticho a vedení klubu evidentně nepovažovalo za nutné danou situaci jakkoliv komunikovat. Už si na to pomalu začínám zvykat. Další ostudou je rovněž to, že nikdo ze sportovních novinářů neměl odvahu se na tuto věc zeptat trenéra na některé z pozápasových tiskovek. Jen máloco vypovídá o nevysoké úrovni fotbalových novinářů v této zemi tolik, jako právě tato situace.

Každopádně, pokud Nita v létě odejde, budu to považovat za chybu, protože rozhodně není horší, než jeho dva zbylí konkurenti. Což krásně dokazují jeho výkony v dresu rumunské reprezentace.

Milan Heča

Slušná dvojka. Co má, to většinou chytne. Že by ale zápas co zápas předvedl dechberoucí zákroky, to se říct nedá. Jsem přesvědčen, že spokojenost nepanuje na straně hráče, ani na straně klubu. Odchod do zahraničí by byl asi nejlepším řešením pro obě strany.

Dominik Holec

Upřímně řečeno, nepřesvědčil mě. Občas ukázal skvělý zákrok, jistotou na hřišti ale v mých očích rozhodně neoplýval. Nervy jsem měl především z jeho výběhů-nevýběhů, kdy nejdříve vystartoval z brankové čáry proti blížícímu se soupeři, aby následně často zamrzl někde na půli cesty, takže ve finále nebyl nikde – ani na brankové čáře, ani blízko soupeři tak, aby co nejvíce zmenšil střelecký úhel. Nevidím bohužel v Dominikovi nic, v čem by vynikal tak, aby mohl být dlouhodobou jedničkou Sparty. Na takovém postu si představuji mnohem vyšší kvalitu i větší osobnost.

Nekorektní Glosátor

foto: sparta.cz


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Hodnocení sezony - Pavel Vrba

Co týden dal a dá jaro 2022 - Epilog

Někdy je to fakt těžký…report z výjezdu na finále Mol Cupu do Uherského Hradiště

Všichni ven, ale kdo dovnitř? - názor k současnému dění okolo Sparty

22. ročníku Memoriálu Františka Lhotáka

Jak béčko nestačilo na Líšeň - report z výjezdu do Brna na zápas Líšeň - Sparta B

Prales tour - FK Radošovice A - FK Dobřejovice A

Bořku díky! - report z utkání Sparta - Slovácko

Co týden dal a dá jaro 2022 (14.díl)

Transparent pro Hložana a Dočkyho – DÍKY ADAME! DÍKY BOŘKU!

Novinka v našem eshopu - černá kšiltovka s logem SF

Svět Vodních Radovánek - report z výjezdu na nefinále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2022 (13.díl)

Rozčarování na Čarodějnice - report ze zápasu Sparta - Hradec Králové

Co týden dal a dá jaro 2022 (12.díl)

Přijela Paříž, křičely děti....- report ve Fotbalové horečce z návšty zápasu Angers - PSG

Jak chachaři dostali ve fotbale i v hokeji - report z výsledkově vydařeného víkendu

Prales tour SF - prolog

A winner is....SPARTA! - report z výhry Sparty U16 ve finále Memoriálu V. Marečka nad slavií

Nekorektní glosátor | 31.05.2022 06:41 Vstoupit do diskuze
1