Jilm01 | 24.05.2022 10:04

Chodím na fórum webu Sparta Forever poměrně dlouho. Moc příspěvků jsem nenapsal, většinou si čtu názory druhých. Zajímavé je, že po vyhraném zápase tu tolik příspěvků není, ale v řadě z nich se i přesto objeví negativní hodnocení a výhra je znehodnocena tvrzením, že soupeř byl slabý. To po nevydařeném zápase/sezóně, to je jiná. Jako by spousta lidí na tuto příležitost čekala. A už to začne a dalo by se to charakterizovat slovy „všichni ven“.

Takže DK ven. No jo, jenže bohužel nová doba, tak jako v Dědictví aneb Kurvahošikutntág, kde host vyhazuje vrchního, ještě nenastala, a tak fanda nemůže vyhodit majitele. Píšu bohužel, možná je tam i malinkaté bohudík. Nechtěl bych znovu zažít dobu, kdy majitelem Sparty byly VSŽ Košice a Rezeš k nám přiváděl Magatha. Souhlasím, že nejlepší by bylo, kdyby to DK prodal a my bychom doufali, že nový majitel bude lepší. Ale kdo to zaručí?

Čupr ven. Nevím, osobně ho neznám, narozdíl od většiny vyhazujících, neznám ani přesně jeho pravomoc a zodpovědnost, ale může mi někdo vysvětlit, jak je zodpovědný za to, že mužstvo vstoupí do zápasu absolutně nepřipravené (např v Olomouci, v Plzni), že v podstatě neví co hrát apod.? Jak je zodpovědný za sportovní úsek? Tak proč Čupr ven?

Rosický ven. Přiznám se, že jako hráče jsem ho obdivoval. To, co se na něho teď valí mu rozhodně nezávidím. Nemyslím si, že to, co dělá je všechno špatně. Co mu ale nejvíc vyčítám je výběr trenérů. Jílek, Kotal, Vrba. Jiný trenér, jiná koncepce, jiný systém. Bohužel má teď spoustu odpůrců a ať udělá, co udělá, tak pro ně je to vždycky špatně. Prodlouží smlouvu náhradníkovi, je to špatně. Neprodlouží smlouvu náhradníkovi a ten odejde, je to špatně. Hráč nepodepíše nabízenou smlouvu, může za to Rosa. Rosa promluví v kabině, ta řeč byla hrozná. Neřekne nic, je arogantní, vůbec nekomunikuje. Hráč nepřestoupí k nám, ale k našemu úhlavnímu nepříteli, to se pak teprve zvedne vlna hysterie. A to nemluvím o tom, když se z interního mítinku s fanoušky něco vynese ven. Co je v „kabině“, mělo by v ní i zůstat a ne to zneužívat.

Ano, Rosický udělal řadu menších či větších chyb a musí se ještě na pozici SŘ stále učit. Pro mne by byla ideální kombinace jeho spolupráce s Velkým čápem, ale to je v současné době nereálné. Využil bych ve sportovním úseku Bořka a doufám, že nějaké výsledky přinese spolupráce s Costou. Takže za mne bych dal Rosovi ještě 2 roky čas. Ona se tak na něj valí všechna ta frustrace za to dlouhé období, kdy Sparta nebyla mistrem, ale on je v této funkci jenom (možná pro někoho už) 3,5 roku.

Nevěřím, že Rosa kecá trenérům do přípravy, sestav, taktiky atd. A tak mám stejnou otázku jako u Čupra. Jak je Rosa zodpovědný za to, že mužstvo vstoupí do některých zápasů absolutně nepřipravené? Vyhazov Rosy spolu s Vrbou by asi znamenal velkou změnu a nový začátek a já jsem spíš pro evoluci než pro revoluci. Navíc nevím, kdo by byl zárukou zlepšení a taky se bojím, aby to nebyl nějaký Kotalík2.

Vrba ven. Byl jsem rád, když Vrba přicházel do Sparty a z počátku se mi i líbilo, že jsme dávali hodně gólů a hráli útočný fotbal. Ale, když jsem ho viděl ke konci na lavičce, ty jeho gesta, připadal mi naprosto bezradný a vyhořelý. Střídat bych mohl místo něj, v 60 min. Haraslín za Peška, pak Dočkal za Karabce nebo opačně. Reakce na průběh zápasu prakticky žádná, změnu taktiky jsem neviděl. A znovu stejná otázka, kdo je zodpovědný za to, že mužstvo vstoupí do některých zápasů absolutně nepřipravené? Jsem přesvědčený, že trenér. Taky si myslím, že má Vrba svůj vrchol již za sebou. Takže jeho odvolání považuji za správné, ale na druhou stranu mne děsí některá jména, která na fóru padají. Rada, Jarošík, Holoubek, asi i Ivan Hašek. Já bych z Čech bral asi jenom Svědíka.

Hráči ven. Skoro všechny vycházet a hrát to s mladými, nebo nakoupit výborné hotové hráče v zahraničí, když už získáme velký prachy za Hložana. Ani jedna z těchto cest nemůže fungovat. Když Hložana vynechám, protože to je výjimka, tak mladí se musí zapracovávat postupně a budou se zlepšovat v týmu, který bude šlapat. Určitě ale nebudou tahounem, když se nebude dařit. Navíc hejty od „fandů“ jako na Suchomela jim určitě nepomůžou. Spíš potřebují podpořit.

Fakt je, že bychom potřebovali alespoň dva hotové rozdílové hráče ze zahraničí, ale myslím si, že to není tak jednoduché, protože do české ligy se nikdo takový moc nepohrne.Ten stávající kádr není úplně špatný, ale v každém případě potřebuje vhodně doplnit brankářem počínaje, přes obranu a zálohu a gólovým útočníkem konče. Otázkou taky je kdo ještě odejde.

Obecně na sociálních sítích i na tomto fóru převládá negativismus, spousta spekulací je vydávána za pravdu, přesto, že většina z přispěvovatelů o tom žádné informace nemá. Přestože sezóna sotva skončila, teorie o dalším následujícím zpackaném roku a vypadnutí z EKL jsou tu na denním pořádku. Chtěl bych jenom zmínit, že nic není jenom černé nebo bílé a jednoduchá řešení jsou cestou do pekla. Chtěl jsem jenom s chladnou hlavou reagovat na všechny ty výzvy k vyhazovům. Předem uvádím, že nejsem s nikým s VSJBČ v příbuzenském ani přátelském vztahu, nemám žádné interní informace o dění ve Spartě. Jsem jenom smutný fanda z toho, v jakém stavu Sparta je a z názorů některých fanoušků. A přesto, že už jsem vyššího věku, tak pořád věřím, že se ještě dožiju čtvrté hvězdy na dresu.

S jedním antisparťanem jsem prohrál sud piva, protože jsem se vsadil, že budeme mistři. Přesto si permici na další sezónu koupím zase, protože Sparta je láska na celý život. Manželka nebo milenka se dá vyměnit, ale Sparta ne. A vsadím se s ním znovu, jednou už to vyjít musí.

Jilm01


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Někdy je to fakt těžký…report z výjezdu na finále Mol Cupu do Uherského Hradiště

22. ročníku Memoriálu Františka Lhotáka

Jak béčko nestačilo na Líšeň - report z výjezdu do Brna na zápas Líšeň - Sparta B

Prales tour - FK Radošovice A - FK Dobřejovice A

Bořku díky! - report z utkání Sparta - Slovácko

Co týden dal a dá jaro 2022 (14.díl)

Transparent pro Hložana a Dočkyho – DÍKY ADAME! DÍKY BOŘKU!

Novinka v našem eshopu - černá kšiltovka s logem SF

Svět Vodních Radovánek - report z výjezdu na nefinále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2022 (13.díl)

Rozčarování na Čarodějnice - report ze zápasu Sparta - Hradec Králové

Co týden dal a dá jaro 2022 (12.díl)

Přijela Paříž, křičely děti....- report ve Fotbalové horečce z návšty zápasu Angers - PSG

Jak chachaři dostali ve fotbale i v hokeji - report z výsledkově vydařeného víkendu

Prales tour SF - prolog

A winner is....SPARTA! - report z výhry Sparty U16 ve finále Memoriálu V. Marečka nad slavií

Jilm01 | 24.05.2022 10:04 Vstoupit do diskuze
6