Novák | 24.05.2022 00:33

Tak jo, už je to skoro tejden: ne, že by mě to štvalo míň, ale od tý doby už se staly nějaký další věci, tak se ten zážitek překryl nánosem událostí a jsem jakžtakž schopnej se k němu vrátit: čtvrtek byl naprosto šílenej a zaplaťpánbů, že byly děti z baráku – se ženou jsem za celej den snad nepromluvil a tímto jí patří dík za to, že jsme pořád spolu.

Vyjíždíme ve středu ráno s dobrou výzbrojí od posledně: máme lístky a fajn tip na předzápasovou přípravu. Nálada není vůbec špatná – když titul není tam, kde jsme ho chtěli, tak aspoň není tam, kde jsme ho nechtěli. Navíc nejen, že jsme v neděli nemuseli dělat trapný statisty při nechutnostech, který nám jeden čas visely nad hlavama docela nízko, ale dokonce se nám u trati povedlo vyhrát a sezonu uzavíráme s poslední léta naprosto neuvěřitelnou statistikou derby 3:1! V autě si povídáme o tom, že pokud se večer povede, nemusí ta sezóna bejt nakonec ještě tak debilní. Jede s náma jeden zasloužilej pamětník, kterej nám “zobákům” povídá o tom, jaký to bylo, chodit na fotbal v době, kdy v TV byly dva kanály ve dvou barvách. Samozřejmě řešíme trenéra a taky ten divnej taneček medmrdek kolem Svědíka, kterej už to asi sám nemoh číst a tak s grácií sobě vlastní musel uvádět věci na pravou míru.

Já osobně se hlavně těším na atmosféru: posledně i když byli všichni úplně durch, tak to na tribunách vypadalo hodně slušně: jak účastí, tak supportem za oběma bránama. Dáváme tedy jídlo a nějaký to pivo před a 15-20 min před výkopem jsme na značkách. Sluníčko pálí možná až moc, ale je jistý, že dneska se hrát bude! Kotle nezklamaly a vypadá to dost podobně, jako před čtrnácti dněma. Sestava překvapí Mártym Suchomelem a přiznám se, že já nečekal v základu ani Karu.

Slovácko na nás vlítne – věří si a má proč: na podzim nás anihilovali a naposled v nadstavbě to bylo právě se Slováckem, co Sparta po dlouhý době prohrála na Letný. V 11.minutě se dostane za obranu Kalabiška a Suchomel ho skládá zezadu – jasná desítka. Jurečka to pošle suverénně do vinglu a noční můra nabírá kontury. Sparta nemá nic, hraje se na jednu bránu - v 19. Vitík zachraňuje překonanýho Heču. Ve 33. má pak Slovácko přímák ze stejnýho místa, jako Hložan v cirkusu- chlácholím se tím, že u nich druhej takovej neběhá: a taky že ne- Havlík nakopne zeď, ale jako už tolikrát už jednou ubráněnej balon skončí od Reinberkovy hlavy v naší bráně. 2:0 po půl hodince a navíc ten průběh nenechá kotel Sparty chladným a na hřiště se sesypou nejrůznější rekvizity: obligátní půllitry a lahve, ale i role toaleťáků, krajíce chleba a dokonce přilítne francouzská hole! Prostě velký špatný a my tušíme, že je zaděláno na problém. Pak za to Sparta trošku jakoby veme a hraje se i na druhý půlce – dokonce z toho vytěžíme snížení, když Hanci spoza vápna dá ve 42. o břevínko. Hele, 2:1 o půli, to třeba ještě nějak uklohníme, co?! Ale kdepak! Prakticky hned z rozehrávky zůstanou na Mártyho Suchomela dva, takže ten pochopitelně nemá nikoho a je to zas Reinberk, kterej nás usazuje definitivně.

Po půlce máme asi tak 5 minut tlak, ale když LK37 ve slušný šanci hlavičkuje tesně vedle, je hotovo. Blbý to takhle napsat, ale od ca. 50. minuty už v tom zápase prakticky nebyla pasáž, kde bychom to mohli ještě zvrátit. V 70. nastupujou kolem hřiště floydi v komplet krojích – to už jsem u fotbalu dlouho neviděl! Chudák Přesnoha asi není pejskař. Jako vždycky, nástup PČR lidi ještě víc vydráždí a frustrace se dá krájet: když to pak vypadá, že se na vojáky bude hrát i u nás na tribuně, radši už v 87. vyklízíme prostor. Stejně není moc na co čekat…

Cesta domů v bídný náladě: jedinej světlej moment je návštěva nádherný Kroměříže, kde zapadnem pod heslem “když není pohár, tak aspoň talíř” do restaurace na náměstí, která je úplně narvaná, ale jeden starší pár na nás mávne, že zrovna platí a jdou, tak ať chvilinku počkáme: paní se nás ze slušnosti ptá, jak se máme a my jí po pravdě řeknem, že máme zkaženej večer. Starostlivá paní se nás tedy zeptá “a kdo vám ho zkazil?” a my jí po pravdě odpovídáme “Sparta”…

Ta směsice nasranosti a bezmoci po takhle projetým mači je něčím, co jsem se dodneška nenaučil zpracovat a tak většinou jako malý dítě dělám, že to vlastně není – že se to nestalo: nečtu, nekoukám, nerozebírám… po prosraným derby, po ostudě v plzni... Třeba se zkusím zeptat lidí, co maj odfanděno víc… Finále jsem doteď neviděl a držím půst i pokud jde o moje oblíbený SF fórum… Hádám, že tohle my fanoušci máme podobně, jako když se v americkým filmu potkaj dva veteráni z Vietnamu a bavěj se o tom, že o “tom” stejně nemá smysl s nikým mluvit, protože kdo “tam” nebyl, tak “to” nemůže pochopit?

Novák


1. FC Slovácko – AC Sparta Praha 3:1 (3:1)

Góly: 12. Jurečka (pen.), 23. a 43. Reinberk – 42. Hancko. ŽK: Petržela – Suchomel, Čvančara, Dočkal. Rozhodčí: Szikszay – Nádvorník, Hájek. Diváci: 7991.

Slovácko: Nguyen – Reinberk (46. Tomič), Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Petržela (67. Holzer), Havlík, Daníček, Sadílek (90.+3 Šimko) – Cicilia, Jurečka (85. Vecheta).

Sparta: Heča – Suchomel (67. Minčev), Vitík, Hancko, Højer (67. Dočkal) – Pešek, Souček (46. Sáček), LK37, Karabec (46. Haraslín), Hložek – Čvančara.


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Všichni ven, ale kdo dovnitř? - názor k současnému dění okolo Sparty

22. ročníku Memoriálu Františka Lhotáka

Jak béčko nestačilo na Líšeň - report z výjezdu do Brna na zápas Líšeň - Sparta B

Prales tour - FK Radošovice A - FK Dobřejovice A

Bořku díky! - report z utkání Sparta - Slovácko

Co týden dal a dá jaro 2022 (14.díl)

Transparent pro Hložana a Dočkyho – DÍKY ADAME! DÍKY BOŘKU!

Novinka v našem eshopu - černá kšiltovka s logem SF

Svět Vodních Radovánek - report z výjezdu na nefinále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2022 (13.díl)

Rozčarování na Čarodějnice - report ze zápasu Sparta - Hradec Králové

Co týden dal a dá jaro 2022 (12.díl)

Přijela Paříž, křičely děti....- report ve Fotbalové horečce z návšty zápasu Angers - PSG

Jak chachaři dostali ve fotbale i v hokeji - report z výsledkově vydařeného víkendu

Prales tour SF - prolog

A winner is....SPARTA! - report z výhry Sparty U16 ve finále Memoriálu V. Marečka nad slavií

Novák | 24.05.2022 00:33 Vstoupit do diskuze
1