Ondra | 09.05.2022 10:01

Sparťané, odhoďme na chvíli své ego a ukažme sparťanské srdce!

POSLEDNÍ DOMÁCÍ ZÁPAS ZÁZRAČNÉHO KLUKA

Ve středu 11. května v posledním domácím utkání sezóny 2021/2022 dojde s největší pravděpodobností k poslednímu zápasu, ve kterém se na Letné představí Adam Hložek. Zázračný kluk, talent desetiletí, skromný kluk z Ivančic, který zlomil téměř všechny dorostenecké rekordy v nejvyšší české soutěži. Hráč, na kterého se chodilo a který se dostal do našich srdcí. A my máme šanci se s ním důstojně rozloučit.

Ano, v posledních týdnech opět dostaly naše fanouškovské duše nepříjemné rány a nálada ve sparťanském táboře není nejlepší. Po období, které konečně po hubených letech vypadalo, že začíná mít smysl, přišla série nepochopitelných výkonů a zahození práce v posledních měsících na postupném navracení se Sparty do pozic, do kterých dlouhodobě patří. Bohužel slabé výkony v Olomouci a doma s Hradcem zhasly veškeré naděje na to, po čem všichni toužíme, a trapný výkon v Plzni vše podtrhl a dovršil. Sparta opět sáhla pro tradiční řešení, výměnu trenéra. A tak je rozpoložení mezi námi fanoušky takové, jaké je…

Přesto bychom měli ukázat, co vše na tribunách dokážeme a můžeme si domácí zápas se Slováckem udělat nezapomenutelným. Za poslední roky spousta našich hráčů, kteří odvedli pro náš klub cenné služby, odešli bez možnosti rozlučky a vyjádření vzájemného respektu mezi hráčem a letenskými tribunami. A teď tu máme příležitost s velkým P. Výjimečně se rozloučit s výjimečnými hráči…jeden končí definitivně a druhý odejde s velkou pravděpodobností.

Je to už 1276 dní, přes 3 roky a 5 měsíců, kdy dne 10. listopadu 2018 poprvé v rudém dresu vyběhl na trávník šestnáctiletý klučina, když v Karviné vystřídal na posledních pár minut Matěje Pulkraba. Hned v průběhu jara 2019 dokázal, jak výjimečný hráč to na svůj věk je a získal místo v základní sestavě. Mohli jsme tak být svědky jeho dospívání, zmužnění a růstu na hřišti doslova před očima. Velmi rychle vyrostl mezi hvězdy ligy a prakticky každé přestupní období se spekulovalo o jeho přestupu do zahraničí. Adam tu ale vydržel 4 sezóny, za Spartu odehrál přes 100 ligových zápasů a vstřelil 33 ligových gólů. Rozhodli se se svým manažerem, že musí nejdříve pro klub odvést nějakou práci a naučit se být lídrem týmu, než opustí naší ligu, kterou už dávno přerostl a než si bude hledat nejvhodnější klub v zahraničí.

Jestli by někdo měl být vyprovozen před přestupem do zahraničí velkými ovacemi, tak je to Hložan.

KAPITÁN ŘÍKÁ SBOHEM

K tomu všemu včera ohlásil konec ve Spartě a zároveň ukončení aktivní hráčské kariéry náš kapitán, Bořek Dočkal.

Kluk, který sice vyrostl na druhém břehu, kde ale nedostal šanci, získal ligové zkušenosti na Kladně a v Liberci, osahal si zahraniční angažmá v Norsku, odkud nakoukl poprvé i do reprezentace, aby si ho posléze vyhlédl do Sparty Vítězslav Lavička a postavil kolem něho nejúspěšnější tým poslední doby, který získal v roce 2014 double.

Kluk, který svou inteligencí a kopací technikou dával Spartě sílu a dokázal být v zápasech rozdílovým hráčem, který vyřešil dlouholetý problém se zahráváním standardních situací a který rychle získal ke Spartě vřelý vztah.

Dočky táhl tým ve třech a půl sezónách, aby pak Spartě vydělal svým přestupem do Číny největší balík po odchodu Tomáše Rosického. Po zajištění rodiny v Číně a Americe se rozhodl vrátit tam, kam patří jeho srdce a chtěl ve Spartě dohrát a přivézt ji znovu k trofejím. Bohužel si prošel ošklivým a táhlým zraněním achillovy šlachy, ale dokázal se vrátit a na sklonku své kariéry nejen připravit ještě spoustu gólů, ale být i mentorem a oporou pro mladé kluky, kterým předával své bohaté zkušenosti.

Málokdo si umí přiznat, že už by nemusel být týmu přínosný a skončit v pravou chvíli, i to ukazuje, jak je Bořek výjimečný hráč. Věřme, že se rozloučí alespoň trofejí ve finále MOL cupu a ještě jednou bude moci zvednout nad hlavu pohár.

Teď ho ale čeká poslední zápas doma na Letné a zaslouží si poděkování vestoje. A nejen to…

TRANSPARENTY PRO ADAMA A BOŘKA

Pojďme proto za Hložanovy a Bořkovy výjimečné služby pro Spartu, za fotbalovou radost, kterou nám rozdávali, za všechny góly, přihrávky a technické finesy, za klubovou věrnost, za to vše poděkovat.

Pojďme Adamovi popřát do další kariéry jen to nejlepší a ukázat mu, kde bude vždy vítán a vždy se tu může cítit jako doma. Pojďme Bořkovi vzdát hold a respekt za to, co všechno ve své kariéře dokázal. Pojďme ukázat, že Sparta je i přes porážky jedna velká rodina.

Vytvořme pro Hložana a Bořka transparenty, vzkazy, cedule, cokoliv, co máme na srdci. Mohou to být jednoduché číslovky 20 a 10 na obyčejném papíru A3, nápisy „DÍKY ADAME“, „DÍKY BOŘKU“ nebo jakýkoliv jiný vzkaz.

Udělejme si rozlučku s těmito kluky nezapomenutelnou pro ně, ale i pro nás. Ano, zatím nemůžeme oslavit trofej, po které nejvíc toužíme a které se určitě zase dočkáme, nyní ale máme šanci ukázat naše srdce.

Takže ve středu 11. května od 19 hodin na Letné:
„Díky Adame!“ „Díky Bořku!“


A díky Vám, sparťané, zase bude líp!


Ondra

P.S. A kdyby Hložan velkou náhodou ještě třeba neodešel, tak bude důvod na začátku nové sezony k oslavě :)


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Novinka v našem eshopu - černá kšiltovka s logem SF

Svět Vodních Radovánek - report z výjezdu na nefinále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2022 (13.díl)

Rozčarování na Čarodějnice - report ze zápasu Sparta - Hradec Králové

Co týden dal a dá jaro 2022 (12.díl)

Přijela Paříž, křičely děti....- report ve Fotbalové horečce z návšty zápasu Angers - PSG

Jak chachaři dostali ve fotbale i v hokeji - report z výsledkově vydařeného víkendu

Prales tour SF - prolog

A winner is....SPARTA! - report z výhry Sparty U16 ve finále Memoriálu V. Marečka nad slavií

Co týden dal a dá jaro 2022 (11.díl)

Fanoušek na posledním místě - komentář k aktuálnímu dění

Sváteční den v mimořádně dobré společnosti - report ze nedělních zápasů áčka i béčka Sparty

Plichta béčka ve Vlašimy - report z výjezdu na zápas naší rezervy

Co týden dal a dá jaro 2022 (10.díl)

Nakonec docela dobrý - report z výjezdu za Spartou do Teplic

Co týden dal a dá jaro 2022 (9.díl)

Ondra | 09.05.2022 10:01 Vstoupit do diskuze
0