roboACS | 25.04.2022 06:58

Sobota 23.4. byl pro fanouška opravdu nabitý den. Nejdříve to vypadalo, že si bude muset vybrat a jít jen na jeden ze dvou nejpopulárnějších sportů u nás. Nakonec ale přece jen zvítězil zdravý rozum a tak čtvrté finále s Třincem se hrálo od 17 hodin a fotbalisté posunuli úvodní výkop z devatenácté na dvacátou hodinu. Takže nakonec jsem mohl stihnout oba zápasy. A to jsem ještě koketoval s výjezdem se Spartou B, která hrála také v Chacharstánu. Od 10.15 v Třinci. Jenže návrat do Prahy byl až těsně před pátou, takže bych nestíhal hokej.

Přes den se udělalo hezky a tak jsem vyrazil s kamarády na výlet do Prahy. Prošli jsme se trochu podél řeky a pak to vzali do kopce do Dolních Chaber. Cestou jsem ochutnal výbornou Unětickou 12 a také, poprvé v životě, šneky. Prý celkem tradiční jídlo v českých zemích, protože když nebylo na maso, tak šneků bylo vždycky všude dost. Jen si dost dobře nedovedu představit kolik bych jich musel pochytat, abych se opravdu najedl? Z Chaber jsem se přesunul do 02 arény akorát tak přesně na začátek utkání.

Jestliže v pátek jsme byli lepší, akorát jsme jaksi rozchytali Kacetla a nedávali góly, tak tentokrát tomu tak nebylo. Hrál se vyrovnaný hokej a v první třetině nás Oceláři dokonce přestříleli a vedli 1:0. Utkání rozhodl úvod druhé třetiny, kdy jsme jim za 12 minut nasypali 3 góly. A když ve 47. minuté Honza Buchtele zvýšil na 4:1 zdálo se být rozhodnuto, já už už pokukoval, jak z haly vypadnu, abych stihl fotbal. Jenže hosté ještě snížili. Ale co, pořád platí, že jsem víc fotbalovej fanda a tak v 55 minutě prchám z haly, i vědom si toho, že z horního patra to mám ven opravdu daleko, abych před halou potkal kamaráda Jirku, s kterým jsem se o pauze stihl domluvit na odvozu, takže pátou jsme slavili už v autě. Zaparkovali jsme u Vozovny Střešovice a ke stadionu popojeli tramvajkou. U stadionu se překvapivě nekonali fronty jako před Slováckem a tak jsem byl vevnitř už při hymně.

Do sestavy se po karetním trestu vrátil Dávid Hancko, v záloze místo pozlaceného Bořka nastoupil Adam Karabec. S kapitánskou páskou hrál David Pavelka. Do branky uklízečka vylosovala Milana Heču. Jinak sestava tak nějak očekávaná. Zpočátku jsme byli trochu nervózní a při likvidaci útočných akcí Baníku nám v hledišti párkrát pořádně zatrnulo. Nepříjemné je také, když obránce dostane žlutou kartu už v desáté minutě. Postupně jsme ovšem převzali iniciativu a přišli i šance. Adam Karabec si parádně zpracoval centr a dělovku napálil do levé tyčky a o chvilku později Jakub Pešek jen těsně minul. Gólu jsme se dočkali ve 41. minutě, kdy z pravé strany odcentroval Adam Hložek a LK 37 míč dostal hlavičkou do branky - 1:0.

V úvodu druhého poločasu jsme zase vypadli z role. Střídající Almási hru Baníku pozvedl, ale do žádné vyložené šance se hosté nedostali. Ale definitivně jsme se uklidnili až v 75. minutě, kdy centr Tomáše Wiesnera v pádu hlavou trefil Tomáš Čvančara - 2:0. O chvilku později dokázal stejný hráč pro změnu zahodit stoprocentní gólovku a tak jsme si na třetí gól počkali až do 80. minuty, kdy bombou pod břevno překonal Laštůvku střídající Lukáš Haraslín - 3:0. Tuhle akci parádně rozjel dlouhým výkopem Milan Heča, ale přímou asistenci mu sebral Tomáš Čvančara, který hlavičkou prodloužil míč a to našemu brankáři bylo asi líto a tak si v závěru připsal parádní přihrávkou asistenci na gólu Almásiho, která ho připravila o ceněné čisté konto - 3:1.

Na Letné se sešlo 8617 diváků. Což je tedy hodně málo, ale je pravda, že po té ostudě v Olomouci už v lize opravdu o nic nehrajeme, Náš kotel se prezentoval hned v úvodu utkání choreem a o tom, jak dlouho už jsme nezískali titul: Slunéčko zapadá za vysokou horu. Titul zas v prdeli, chvála pána bohu. Zas titul v prdeli, další rok čekáme. Kdy se té Sparty mistrovské dočkáme? Pak jsme se ještě prezentovali pyrotechnickou vložkou, která utkání na chvilku přerušila. Chachaři se ve druhé půli na svém choreu s Travoltou z Pulp Fiction zamýšleli nad smysluplností nadstavby a také to doplnili pyrotechnikou. Jinak fandění stálo za hovno z obou stran a atmosféra byla spíše komorní.

Po druhé v krátké době jsme doma porazili nenáviděný Baník. Když k tomu přičteme ještě odpolední výhru hokejistů nad Třincem 5:2 můžeme říct, že chachaři dostali v Praze dvakrát nakládačku a byla to fajn sobota, kterou jsme s kamarády ještě zakončili na Malém Berlíně, kde jsme to všechno probrali a zhodnotili určitě lépe než všichni experti ve studiu.

Jaký je další program Sparťanského fanouška? Ve středu se zajde od 17 hodin podívat na Strahov kde béčko hostí Vysočinu Jihlava. Ve čtvrtek od 19 hodin je v 02 aréně na programu šesté finále s Třincem. V sobotu v 10:15 hraje béčko na Julisce s Duklou a od 19 hodin hostíme na Letné Hradecké votroky. Takže je z čeho vybírat. Tak kde se potkáme?

roboACS

AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava 3:1 (1:0)

Góly: 41. LK37, 75. Čvančara, 81. Haraslín – 90.+3 Almási. ŽK: Højer, LK37 – Smékal. Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Kubr. Diváci: 8618.

Sparta: Heča – Wiesner, Vitík, Hancko, Højer (87. Suchomel) – Pešek (64. Haraslín), Pavelka, LK37 (82. Sáček), Karabec, Hložek (82. Minčev) – Čvančara (87. Pulkrab).

Baník: Laštůvka – Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman – Buchta (60. Jaroň), Boula (46. Takács), Kuzmanović (46. Almási), Kaloč (83. Budínský), Smékal (77. Šín) – Klíma.

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Prales tour SF - prolog

A winner is....SPARTA! - report z výhry Sparty U16 ve finále Memoriálu V. Marečka nad slavií

Co týden dal a dá jaro 2022 (11.díl)

Fanoušek na posledním místě - komentář k aktuálnímu dění

Sváteční den v mimořádně dobré společnosti - report ze nedělních zápasů áčka i béčka Sparty