Novák | 19.04.2022 01:19

Svátky jara jsou tu a naší rodině se povede slalom mezi Covidem a dětskýma teplůtkama tak, že nakonec opravdu dojedem do sladkého cíle a odkládáme obě děti u babičky: neuvěřitelná věc! Ráno se budím mnohem později, než obvykle bývám vzbuzen, celou jarní neděli před sebou – začínám tím, že vklidu pročítám SF: na titulní stránce na mě vybafne upoutávka na to, že lze celou sváteční neděli strávit se Spartou: v článku i linky k lístkům, aby gaučák jako já nemusel opravdu nic dohledávat: skvělej SF servis!

Na Strahově hraje naše Bengo se Zbrojovkou, tradičním rivalem spíš Áčka: Zbrojováci sice maj postup jistej, 2. Ligu vedou o parník, ale se Spartou na jakékoli úrovni určitě nechtěj prohrát, takže náboj jasně danej: dorazím s malým spožděním a usedám v komorní atmosféře Rošickýho Stadionu. Jsem hooodně sváteční návštěvník zápasů B-týmu a tak chci někde dohledat sestavu našich, ale k mému překvapení se ne a ne a nedaří… Naivně si představuju, že jak ofiko tak appka mi k tomu zápasu něco řeknou, ale kdepak... Pak se dovídám, že je to všechno na tvitru a fejsbuku – socky jsou mimo mě, asi už jsem už fakt starej. Zápas dobrý, trpí atmosférou, řek bych: v neděli v půl 11 těžko čekat 20 tisíc a tak mi to na tribuně přijde hodně rodinný – rodiny a kamarádi/dky hráčů, ale zas docela dobrý tetky a tak je na co koukat i mimo hřiště. Zbrojováci jedou malej kotlík z bubnem – žádnej zázrak, když vemu v potaz, že Zbrojovka je nejvíc fotbal, co se v Brně hraje…

V útoku Zbrojovky hodně platnej Řezníček, kterej je logicky 2x větší a tak 4x těžší než naši mladí stopeři. Tentokrát z Áčkařů nikdo, jenom v první půli se tam poflakuje Julda, kterýho už je asi lepší do toho Béčka počítat naplno. Ve druhý půli pláchne Juldu vystřídavší Turyna a předloží Rynešovi, kterej uklízí. Pak do toho Brno šlápne, nechce prohrát, ale nějaký tisíciprocentní loženky si nevypracujou, naši kluci to uskáčou a vyhrávaj 1:0.

V krásným jarním počasí se přesouváme na Letnou do osvěžovny, kam se pomalu začínaj trousit lidi před tím hlavím zápasem, co nás ten den čeká. Jako asi každá předzápasová hospoda Sparťanů by náplň vydala na 4 reporty, 2 plnohodnotný kurzy sportovního managementu a jednu až dvě průměrně obsáhlé příručky investování do sportu.

Krátce před výkopem usedám na svoje místečko na solidně zaplněném stadionu: o řadu výš chodí kluk, dle mýho tak 12-13 let, s tátou a já mám pro něj pár nálepek: v době, kdy je bohužel úspěšnější jinej klub, je potřeba tyhle mladý podchytit, aby nám nezdrhli k trati. Hložan slaví stovku a pak zatleskáme ještě všichni kromě Lëvina pro Ukrajinu. Potlesk za mě OK: fotbal je společenskej fenomén a nemá smysl předstírat, že svět jde kolem. Lëvinovi nerozumím, ale svým způsobem to respektuju: nemá to bejt Spartakiáda, že jo…

V sestavách dvě až tři překvápka: V kisně zas Heča, Sáček na beku místo Wiesnera, kterej je nemocnej, Pavelka v základu uprostřed místo Sáčka a na levým beku Láďa Bologna místo Hojera, kterej má něco s nohou. Mrzí mě, že pro Gabriela zbyla zas jen lávka, ale Pavel Vrba asi chce v takhle důležitém mači vsadit na jistotu a zkušenost. Počítám, že mu to majk spočítá. Zápas se rozbíhá dobře: Sparta je aktivní a v 9. Minutě si Heča přijde pro balón až k půlce, posílá dlouhou Hložanovi, ten vzduchem Čvančarovi a ten zkouší lobnout Nguyena: jak ještě uvidíme, jedna z mnoha Točvanových zahozenek ten večer, tady to ještě moh uhrát na to, že to nebylo úplně snadný trefit. Jak už bývá ošklivým zvykem, z našeho tlaku málem cinklo na druhý straně, když Holzer úplně sám před nikým napálil tyč. Pak ve 24. nechává o sobě vědět Ládík Bologna, když Nguyen vyráží a před LK9 zeje prázdná, do úklidu pravou mu ale na poslední chvíli skáče Lëvin. Ve 30. mě málem zas vomejvaj, když se po jednoduchoučkým přenesení octne Tomič úplně sám u naší levé tyče. Naštěstí nezkrotil skákající balón a tak je pořád 0:0. O 3 minutky nato kope Bořek standardku po faulu na Láďu Bolognu a Hanci jej pošle přes Nguyena do vinglu. 1:0! Pohříchu jeden z opravdu mála zápisů Ládíka do zápasu vyjma standardek, který opravdu nekopal tou levou špatně. Hrozně rád bych od něj toho ale viděl víc, daleko víc! Ve 42. Srovnává po hezké patičce Kalabišky Holzer – 1:1. Ad Holzer: dle mýho nejlepší hráč Slovácka – typická ukázka Chachara, co se neprosadil ve Spartě a ty dva elementy se spojí ve výkon, kterej už nejspíš zopakuje zase jen proti Spartě. V neděli ale musím sportovně uznat, že zahrál hodně slušně. Na naše štěstí si jen 2 minutky po jejich gólu Lëvin zahraje na Mandouse a naše bleskurychlý útočný tykadýlko Bořek D suverénně uklízí. 2:1. Do fronty na hajzlík se jde dobře: Slovácko nehraje špatně, ale iniciativa je na naší straně a vzhledem ke skóre budou muset hrát oni.

Hned po pauze chce Čvančara zopakovat Teplice, ale v 51. překopává branku. V 65. nahrazuje bohužel opět nevýraznýho Peška Šulo Haraslín a přichází s ním větší kvalita: v 66. vybojuje opět Bořek balón na obránci a tak utíká 5 rudejch na 3 bílý, ale Točvan bůhvíproč vypálí spoza vápna do připravenýho gólmana. Jasně, hroťák má bejt i chrt a já oceňuju, že to chce vzít na sebe, zrovna v týhle situaci (a není to v zápase poprvý) mi to od Točvana přijde jako blbost. Naštěstí se nic tak hroznýho neděje: Sparta je konsolidovaná, nikam se nežene a Slovácko se nemůže přes postavenou obranu k ničemu dostat. Chce to jen 3.hřebík, ať je klid. Ten přichází v 72. po rohu, kterej Bořek rozehrál, Hanci přizvedl a na levý tyči jubilant Hložan zavřel. 3:1, to už si nenecháme vzít! V 75. vyprovází Bořka potlesk, řekl bych, že zaslouženě. Vitík se po zákroku Jurečky chytá za kolínko, ale nechá se ošetřit a pokračuje... Snad bude vpohodě! Ke konci ještě slovenské “Duo HA-HA” (Hancko-Haraslín) baví lidi fotbalem: oběma tento zápas vyšel a jsou při chuti. Konec si Sparta už pohlídá: v 85. si obránce Slovácka po Šulově voleji nabombí vlastní břevínko a tak jedinou opravdovou událostí je Hanckova 4. žlutá za kecy. Za stavu 3:1 zbytečná. Snad se toho v Olomouci tolik nestane. Kotel i protilehlá jedou oblíbené “Mrdáte Ovce!”: po tom, co nás tak nepěkně vykostili na podzim, si to můžem užít!

Za mě zvlášť druhá půle suverénní: jasně, když se povede jít po srovnání obratem hned zas do vedení je to snažší, ale víme svý, žejo. Slovácku dopředu nedovolili nic moc. Bořek výborný a i ta improvizovaná obrana víceméně vklidu – i když kdoví, kdyby Slovácko dalo jednu z těch dvou loženek v 1.půli.

Ve středu nás čeká výjezd na poslední zápas základní části do Olomouce a pak už nadstavba, kterou zahájíme v sobotu domácím zápasem proti Baníku. Naposledy proti chacharům byla hodně slušná návštěva i atmosféra, zopakujeme to i tentokrát?

Novák


AC Sparta Praha – 1.FC Slovácko 3:1 (2:1)

Góly: 33. Hancko, 44. Dočkal, 72. Hložek – 42. Holzer. ŽK: Pavelka, Hancko – Sadílek, Divíšek. Rozhodčí: Szikszay – Hájek, Caletka. Diváci: 14 235.

Sparta: Heča – Sáček, Vitík, Hancko, Laco Krejčí – Pešek (65. Haraslín), Pavelka (88. Souček), LK37, Dočkal (76. Karabec), Hložek (88. Minčev) – Čvančara (76. Pulkrab).

Slovácko: Nguyen – Kalabiška (83. Juroška), Hofmann, Šimko, Ljovin (59. Cicilia) – Petržela (59. Kohút), Tomič, Sadílek, Havlík, Holzer (83. Divíšek) – Jurečka.

AC Sparta Praha B – FC Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Gól: 56. Ryneš. ŽK: Ambler - Endl. Rozhodčí: Kresja – Slaviíček, Machač.

AC Sparta Praha B: Kotek – Tvaroh, Vydra, Gelašvili, Suchomel – Ryneš, Pudhorocký (90. Piško), Jonáš, Ambler (68. Dudl) – Holoubek (88. Kozák), Juliš (46. Turyna).

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Šural (13. Endl), Štěrba, Bariš (89. Hladík) – Texl – Nečas, Fousek (62. Ševčík), Blecha (62. Kohoutek), Přichystal – Řezníček.

Fotogalerie ze zápasu Sparta B - Zbrojovka: Výhra nad vedoucím týmem tabulky 1:0 brankou Ryneše


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Plichta béčka ve Vlašimy - report z výjezdu na zápas naší rezervy

Co týden dal a dá jaro 2022 (10.díl)

Nakonec docela dobrý - report z výjezdu za Spartou do Teplic

Co týden dal a dá jaro 2022 (9.díl)

Srdeční záležitost/Herzenssache - report z výhry nad Baníkem

Decentní černá šála s logem - nový kousek v kolekci SF

Postup jsme nepřivezli aneb dvoudenní výjezd na hokej do Liberce

Co týden dal a dá jaro 2022 (7.díl)

IX. Seniorův memoriál, aneb po dvou letech do Bolky opět pěšky

Co týden dal a dá jaro 2022 (6.díl)

Takovej Mdlej Večírek - report ze zápasu Sparta - Pardubice

Chaos, diletantství a alibismus. Současná Sparta si lže do kapsy. Už dlouho.

Novák | 19.04.2022 01:19 Vstoupit do diskuze
7