roboACS | 15.04.2022 07:02

I kdyby ta středa 13.4. byla opravdu škaredá, tak bych stejně do té Vlašimi jel. Prostě jsem měl ve středu volno, tak co doma? Navíc za poslední dva roky jsem toho moc nenajezdil, tak si to teď vynahrazuji. Po třech výletech na hokej (2 Liberec, 1 České Budějovice) a po sobotní parádě áčka v Teplicích přišel čas vyjet i za béčkem.

Do města zbrojovky Sellier a Bellot jsem dorazil už hodinku před polednem. Ano zase jsem si trochu zahrál na turistu. Zašel jsem se v klidu podívat na ještě prázdný stadion, prošel si zámecký park a obhlédl kostel i zámek z venku a hospodu zevnitř. Jestliže v Jihlavě jsem byl před zápasem v Posilovně tak tady jsem pro změnu navštívil mlíkárnu. Ne nebojte se, nejdu do sebe. V mlíkárně točili výbornou tankovou Plzeň.

Lehce po půl čtvrté jsem vyrazil ke stadionu. Vstupenka za kilčo a šacing tentokrát důkladný. Prošel jsem inkognito, jinak bych byl přesměrován do mini kotlíku na montované tribunce za brankou. Uzavřen v kleci a bez možnosti občerstvení. Jinak se na stadionku, od mé poslední návštěvy, snad nic nezměnilo. Potěšila hospůdka Klubovna, kde točili Gambáč 11. Stadionek je to pořád docela útulný a možná byla škoda aby o tuto svojí útulnost přišel kvůli jedné nebo dvěma sezonám v lize. Ale liga by se tady rozhodně hrát nemohla.

Krátce před výkopem dorazili i mí dva zdejší kamarádi a tak všechno klaplo jak mělo. Na tribuně jsme zaujali strategicky výhodné místo s dobrým výhledem a hned vedle té hospůdky. Tak teď ještě vyhrát. S kapitánskou páskou nastoupil v základní sestavě Lukáš Juliš. Po delší době se do branky zase vrátil Franta Kotek. Nechyběli ani Adam Gabriel, Matěj Polidar, Filip Souček a už tradičně ani Martin Minčev.

Sparta začala aktivněji a už v desáté minutě jsme šli do vedení. Lukáš Juliš se zjevil sám před domácím brankářem a nezaváhal 0:1. Po hříchu to byla asi naše jediná velká šance v zápase. Nehrál se moc pohledný fotbal. Domácí se snažili o vyrovnání, ale ke kloudné akci se dostali až po půl hodině hry, kdy Zlatohlávkova technická střela jen o kousek minula šibenici Kotkovi branky.

Naši byli ještě asi v kabině, když hosté doslova po pár vteřinách druhé půle vyrovnali. Trefil se Senegalec Gninguea. O chvilku později mohli domácí vývoj utkání dokonce otočit. Postupem času se zase ale nic moc nedělo. Žádná velká fotbalová paráda se tentokrát nekonala. Jeden z kamarádů dokázal na stadion propašovat placatku 60% slivovice, k tomu strategicky výhodné místo kousek od hospůdky a i pár domácích se celkem družilo a tak se postupem času stalo, že hrozilo, že report vůbec nenapíšu. Přiznám se, že Adámkové karetní mariáš jsem zjistil až doma z reportáže o utkání na Livesportu. No prostě bylo hezky a kluky jsem dlouho neviděl, tak jsem v závěru utkání holt nebyl úplně ve formě no. Ve formě nebyli ani fotbalisti. Asi se taky dlouho navzájem neviděli? Remíza 1:1 je nakonec asi zasloužená.

Po zápase jsme to prý ještě jednou vzali přes Mlíkárnu. Asi jsem i jel tím vláčkem motoráčkem, protože tam ještě po staru štípou lístky kleštičkama a já v něm ve čtvrtek ráno (v době, kdy jsem den před tím už vystupoval ve Vlašimi) našel dirku. Ale probudil jsem se až v rychlíku a dokonce se i podařilo trefit výstup ve Vršovicích. No co při nejhorším bych se projel do Holešovic, protože to je hokejový ráj přece!

Remíza udělala radost Zbrojovce z Brna, která zase o kousek odskočila a celé druhé polovině tabulky první ligy. Líšeň totiž prohrála v Jihlavě a tak naše béčko zase poskočilo na třetí příčku. Mimochodem do Líšně jedeme za nedlouho a zase to vychází na moje volno. Dobrá zpráva je, že v Brně nemám žádné kamarády, které jsem dlouho neviděl. Do té doby ještě béčko přivítá doma na Strahově Brno, příští sobotu zajede do dalekého Třince a pak je tam ještě jeden domácí zápas, ale to takhle z hlavy na dlouho do předu už nedám.

roboACS


FC Sellier & Bellot Vlašim – AC Sparta Praha B 1:1 (0:1)

Góly: 47. Gning – 10. Juliš. ČK: 82. Jurásek – 84. Polidar. ŽK: Jurásek, Svoboda, Breda – Polidar, Suchomel. Rozhodčí: Adámková – Dohnálek, Mojžíš.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Svoboda, Broukal, Breda, Hošek – Křišťan, Suchan (90. Lehoczki), Zinhasovič (46. Rigo), Jurásek – Zlatohlávek (70. Icha), Gning (77. Solomon).

AC Sparta Praha B: Kotek – Suchomel (80. Gelašvili), Polidar, Večerka, Gabriel – Vydra, Minčev, Souček (72. Pudhorocký), Ryneš, Jonáš – Juliš (63. Kozák).

foto: FC Sellier & Bellot Vlašim


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá jaro 2022 (10.díl)

Nakonec docela dobrý - report z výjezdu za Spartou do Teplic

Co týden dal a dá jaro 2022 (9.díl)

Srdeční záležitost/Herzenssache - report z výhry nad Baníkem

Decentní černá šála s logem - nový kousek v kolekci SF

Postup jsme nepřivezli aneb dvoudenní výjezd na hokej do Liberce

Co týden dal a dá jaro 2022 (7.díl)

IX. Seniorův memoriál, aneb po dvou letech do Bolky opět pěšky

Co týden dal a dá jaro 2022 (6.díl)

Takovej Mdlej Večírek - report ze zápasu Sparta - Pardubice

Chaos, diletantství a alibismus. Současná Sparta si lže do kapsy. Už dlouho.

roboACS | 15.04.2022 07:02 Vstoupit do diskuze
1