majk | 01.03.2022 07:37

Tento týden jsme skončili v Evropě, obávám se, že na pěkně dlouho....V lize jsme si připsali první jarní výhru. Tak se na to pojďme podívat.

Konferenční liga

Partizan - Sparta

Dobře řešená sestava, byť se prostě neubráním dojmu, že dvě defenzivní střeva ve středu hřiště jsou prostě brzda. Říkám to léta, k hovnu. Takže v rámci možností fajn, všichni na svých postech, Pavelka na střídačce, Čelůstka doma. Ovšem od začátku jsme sledovali sebevraždu v přímém přenosu. My vůbec nepotřebujem soupeře, nás vyděsí ohňostroj a míč. V úvodu šílený ztráty Hancka, Wiesnera ještě bez trestu. Tak si to zkusil i Sáčis, Panák s Vitíkem pak roztodivně pozvali Gomese až k bráně, aby jeho střela kolem nohy Holce skončila v bráně. Mírnou šancí na odpověď prováhal po dobrém rohu Peška Krejda ml. Ten pak hlídal míč do autu tak dobře, až byl z toho roh. Při něm si Panák vzal dovolenou a osamocenej Gomes koníčkem skóroval podruhé. Nemůžu si pomoct, ale i tahle "dělová" hlava se asi dala chytat. Myslím, že už za sebou máme zase pěknou sérii bez nuly vzadu, pokud je k dispozici kdokoliv jinej než Heča, jsem pro změnu. Holcova prý devíza v hraní nohou vede akorát k tomu, že dozadu dáváme ještě víc nesmyslnejch míčů než dřív. Přihlášku do souteže o malou domů roku si k Peškovi přidal i Vitík. Do půle jsme se z našeho nástupu už nevzpamatovali a jen díky ofsajdu a nemohoucnosti domácích jsme nešli do kabin ještě s větším přídělem. Druhá půle už za mne byla v cajku co se týká nasazení a snahy. Vypadnout po čtyřech takhle odehranejch poločasech, jako byl ten druhý, neřekl bych půl slova. Tam chyběla jen kvalita. A tu prostě buď máš, nebo nemáš. Otázkou taky je, jak moc chtěl Partizan hrát, když měl nahráno. A tak jsme naše postupové ambice opět předvedli jen v předzápasovejch rozhovorech. Je pro mne absolutně nepochopitelný, jak můžem takhle vstoupit do zápasu. A ještě nepochopitelnější pro mne je, že to nechápeš, Pavle Vrbo, ty! Tvoje práce je, aby se tohle nestávalo. My si z toho zase vemem akorát to, že bez Pavelky s Čelůstkou to nejde, v neděli slavně porazíme Zlín a budem zase rudý koně. Hovno, jsem fakt nasranej!!! Stejně jako na chytráky, co během zápasu na fóru rozdávaj kokoty a čuráky a když toho ani po několika upozorněních nenechaj, divěj se přes mail, že dostali ban. A tvářej se jak Jan Hus, že by pro pravdu shořeli. Takže zdravím Letnaka a věřím, že svou poslední šanci neprosere jak naši borci tento dvojzápas. I redakce SF má srdce. Je přísná, ale fér!!! Takže jsme krom postupu přišli jen o dobrouduši. Na všem se prostě najdou pozitiva.

Slávie - Fenerbahce

Tak tohle byl trošku jinej sport. Slávie hrála moc dobře, nebejt to úplný dřeváci, nasypali místy až komicky bránícímu Turkovi sedmičku. Každopádně dostihy se Sorem se jim už asi zaplatily. Její dvě výhry nám zase daly určitou naději v koeficientech na potřebnou 15. příčku. A hodně přívětivý los naznačuje, že by to pro Slávii nemusela být konečná. I z toho bychom mohli nakonec těžit.

Liga

Sparta - Zlín

Nikdo nic nečekal a zhruba to jsme dostali. Naštěstí díky Holcovi a Čvančarově brance v úvodu druhého poločasu jsme nakonec ty potřebné tři body dostali celkem v klidu. Nápady v sestavě se mi líbily. Až na Láďu Krejčího na beku (který to zvládl celkem v pohodě) a dvě defenzivní střeva ve středu hřiště. Asistent trenéra Bečka před zápasem vysvětloval, že je to kvůli hře Zlína, který má velmi dobrý střed hřiště. No, už se těším až přijede někdo bez středu. Jinak Filip Souček je pro mne pořád záhadou. Tak nějak mi přijde, že to je trošku ostřejší Sáček. Rád bych se mýlil, ale moc nevidím, co ten kluk vlastně umí velmi dobře. Ale je pořád mladej, třeba se pletu. Kvituji zařazení Karabce, ten kluk musí hrát, hrát, hrát a hrát. Jen bych, Pavle Vrbo, preferoval střed hřiště. Ale ty to víš, jak jsme se mohli přesvědčit v pozápasovém rozhovoru. Další velmi dobrý zápas si připsal Vitík, moc se mi ten kluk líbí. Bylo vidět, že s Hanckem vedle sebe je dost klidnější. Stejně jako trenéra Zlína mne docela překvapily instrukce vedoucí k nákopům. Ono to ale vzhledem k našemu oraništi, dává dost smysl. Až takhle jsme to dopracovali. Každopádně v současném rozpoložení není nic důležitějšího než tři body. A ty máme.

Ostatní zápasy

Musím se přiznat, že jsem toto kolo docela odflákl. Po poločase na Bohemce jsem usnul a pak už se věnoval Oktagonu. Baník v závěru rozhodl o výhře, opět se trefil Almási až jako střídající hráč. Líbí se mi, že mu Smetana nic nedaruje. A zároveň, že mu to Almási vrací důležitejma brankama. V Baníku musím upozornit na další jméno, hodně se mi líbí pravý bek Ndefe. Přestal dělat krávoviny a zbytečné fauly, nebojí se podpořit útok. V každém zápase o něm víš. I další jména prosazující se postupně na plac vypadají zajímavě. Koncevoj ani Boula v době kdy jsem utkání sledoval nic moc nepředvedli, ale líbí se mi, jak Baník dokáže nenápadně budovat a rozšiřovat mančaft. Já bych se vůbec nedivil, kdyby už příští rok sakra zlobil. V derby Liberec-Jablonec se urodila očekávaná remíza. Trošku mne zklamalo, že Havelka zůstal celý zápas na střídačce. Potěšilo aspoň áčko Vendy Kadlece. Plzeň tentokrát žádný drama nenabídla. Opět se prosadili dva obránci, to není náhoda. U Boleslavi nové koště dobře nedometlo. V nastavení přišlo o bod ze Slovácka. Připomenul se Jurečka a dostal se do čela tabulky střelců. V té tabulce už je na třetím místě Lingr. Deset branek ve dvaceti startech, hodně dobrá bilance na tohoto nenápadného záložníka. Před baráží se nám probouzí i Standa Tecl, k tomu nevim co bych měl. Hradec zatím na skvělý podzim nenavazuje. Do šestky se nám tak nenápadně dostaly Budějovice, když dvakrát dokázaly dohnat vedení Karviné. Tam je asi hotovo, budou už to mít hodně těžký. Další bodík připisujou Teplice, stačil mi titulek o čarodějovi Grigarovi a výsledek 0:0.

Co nás čeká

MOL Cup

Před derby si ještě střihnem semifinále poháru. Těším se. Pavel Vrba naznačil další rotaci. To mi dává před derby smysl. Výsledek pro mne moc důležitý nebude, pohár letos nepřináší prakticky žádnou hodnotu. Krom alibi, jak všechno frčí.

Liga

Slávie - Sparta

Fíha....Pavel Vrba se prý nebojí. To je dobře! Já se teda trošku obávám, že Slávie bude mít po naší pohárové výhře v Edenu sakra motivaci. Ale nám by mohlo vyhovovat, že hrát budou muset přeci jen hlavně oni. Na to se umíme připravit a máme na to vhodné typy hráčů. Očekávám na hrotu Mincheva a těším se, co zas vyvede ten jejich fousatej švédskej terorista. Kéž bychom to zvládli jako poslední dvě derby. Byla by to moc pěkná série.

Ostatní zápasy

Pardubice hostí Budějovice a měly by už vyhrát, aby jim to tam nad nima nezačalo utíkat. Olomouc hostí Bohemku a myslím, že už je čas, aby vyhrála navzdory všem dílčím situacím. Zlín hostí Plzeň. To zase nějak urvou, ale tak snadný jako s Pardubicema by to mít nemuseli. Zlín měl i na Spartě své momenty. Baník hostí Liberec a opravdu nečekám, že by mohli zaváhat. Stejně jako Jablonec s Hradcem v neděli. Hoftych by měl s Bolkou poprvé vyhrát, ale zvedám varovnej prst. Myslím, že se nám opět blíží doba překvapivých výsledků. Karviná má míň bodů než by si zasloužila, Boleslav o nic nehraje. Slovácko jede do Teplic. Ty za sebou mají skvělou sérii. Ale jakmile se o nich začne psát pozitivně, přijde nějakej průser. A po pochvalách Grigara v tisku bych se vůbec nedivil, kdyby v tom měl opět prsty. Naložím tři branky Slovácka v poločase, to bude kursík.....A pak už derby.......

Béčko

Startuje nám jarní část druhé ligy. Kluci hostí Varnsdorf, jsem zvědavý co nám na soupisce vlastně zbylo a jestli dojde jen pár hodin před derby k nějakýmu posílení z áčka. Nemyslím si to, program je nabitý, jen tě Sparto Tečko upozorňuju, že bych se chtěl v neděli ráno mrknout, tak ne, že zas budeš mít nějaký neočekávaný komplikace s přenosem!!!

Tak jo, máme před sebou další anglický týden. Snad předposlední. Vrchol je jasnej, tak ať se nám daří!!!

Závěrem bych chtěl napsat, že ač to tak nemusí vypadat, moc dobře vím, co se právě v Evropě děje. Nemyslím si ale, že je třeba to řešit na fotbalovém fóru a proto jdu příkladem a situaci zmiňuju jen v tomto odstavci. Poprvé a naposled.


majk


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá jaro 2022 (3.díl)

Přestaňte hrát karty a pusťte fanoušky na fotbal!

Co týden dal a dá jaro 2022 (2.díl)

Ještě chvíli tu, s dovolením, budeme vládnout……report z výhry v Mol Cupu v Edenu

Co týden dal a dá jaro 2022 (1.díl)

Chceme vůbec titul?

Vraťme fanoušky na stadiony!

Co zimní pauza dala a co příští týden dá

Začíná jarní část TIPOVAČKY 2022!

Známe sparťanské královny roku 2021!

Setkání fans legendami 2022

majk | 01.03.2022 07:37 Vstoupit do diskuze
1