taborita1 | 15.02.2022 09:57

Název komentáře jsem pojal trošku laciněji, jasný, ale ona celá současná situace kolem návštěv na fotbalu je také spíš z laciného románu, než z normálního života.

Před deseti dny jsem psal o návratu fanoušků na stadiony a bláhově jsem si myslel, že vzhledem k současné situaci okolo covidu, kdy se z něj stalo normální respirační onemocnění, pomazané hlavy pochopí, že jakékoli další restrikce ohledně návštěv sportovních událostí nemají cenu a vezmou tak rychle za své. Velký omyl! Nejdříve prý od 19. února 50% kapacity, od 1. března pak možná full house. A tak jsme přišli nejen třeba o vyprodané pohárové derby v Edenu či šlágr s Plzní v boj o titul.

Se skřípěním zubů a hodně naštvaně jsem to nakonec přijal, ale co nepochopím ani omylem, je situace z tohoto týdne, kde se má hrát ve čtvrtek první zápas play off Konferenční ligy s Partizanem na Letné. Výkop je tedy plánován cca 27 hodin před platností povolení zaplnění 50% kapacity stadionů. Jeden by řekl, že v současné situaci nebude vzhledem k datu žádný problém s výjimkou už pro tento zápas, vždyť je to úplně marginální odstup. Další velký omyl!

Včera Sparta zveřejnila prohlášení, že i přes její veškerou snahu zatím žádné finální rozhodnutí o udělení výjimky nedostala. Nechme teď stranou, zda se pro to opravdu udělalo vše (trochu mi chyběla třeba veřejná podpora a lobování v médiích, nebo například i od fanoušků z řad umělců či politiků a dalších známých osobností, které umí jinak sparťanský marketing jindy celkem dobře vytěžit. Nebo využít hojně promované akce s očkovacím centrem, když už se to dělalo apod.), ale prostě tento stav je více než absurdní. Na diskotékách, koncertech, v divadlech, v malých halách se může vedle sebe tísnit tisíc lidí, hospody či obchodní centra jsou narvané, ale na venkovní zápas na čerstvém vzduchu smí být jen tisícovka fanoušků (reálně ale polovina, půl kapacity si rozeber klub apod.). Navíc ti lidé jsou stejně namačkáni pak v jednom sektoru u sebe. Kde zůstal rozum se ptám? Opravdu chcete takto pokračovat, pane Válku (či kdo o tom vlastně rozhoduje či má na to vliv)?


Není JEDINÝ logický důvod výjimku na zaplnění aspoň 50% kapacity na zápas s Partizanem neudělit. Prostě není. Tečka!

Koukejte se chovat normálně, alibistické demagogie a absurdit jsme si už za poslední roky užili dost.

taborita1Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá jaro 2022 (2.díl)

Ještě chvíli tu, s dovolením, budeme vládnout……report z výhry v Mol Cupu v Edenu

Co týden dal a dá jaro 2022 (1.díl)

Chceme vůbec titul?

Vraťme fanoušky na stadiony!

Co zimní pauza dala a co příští týden dá

Začíná jarní část TIPOVAČKY 2022!

Známe sparťanské královny roku 2021!

Setkání fans legendami 2022

taborita1 | 15.02.2022 09:57 Vstoupit do diskuze
1