majk | 17.11.2021 09:51

Máme za sebou už sedmnáctý týden sezony. A tenhle by mohl aspirovat na ten úplně nejzbytečnější a nejnudnější. I tak se na něj pojďme podívat.

ČR - Kuvajt

Ty vole, tohle bylo žrádlo. Absurditu zápasu podtrhla nominace Kuvajtu, kdy přijel převážně s mladíkama do 23 let. Ale několik zajímavých věcí bych vypíchnout dokázal. Líbí se mi, že naši repre může v týhle době trénovat každej, kdo jde kolem, tentokrát si čárku udělal Chytrý. Zkušeně si 90 minut vyzkoušel Tomáše Součka. Nesmyslnost Panákovy nominace podtrhl tím, že na jeho očekávaný debut ani nedošlo. Ale tomu se dá rozumět. Stará poučka říká, že do stoperské dvojky se nesahá a bylo by zbytečné to riskovat. O kvalitě našich útočníků při zranění Hložka se Schickem asi nejvíc vypovídá fakt, že ani proti diviznímu soupeři při výhře 7:0 nejsou schopní vstřelit branku. Velkej aplaus schopnostem, které vyprodukoval Krmenčík, Kuchta a v závěru i Vydra. Nejen trénovat, ale i hrát už může v repre každej. Až pujdu příště kolem Strahova, vezmu si pro jistotu svoje kopačky, kdyby jich bylo málo. V žácích Uhříněvse se mi to občas vyplatilo....

Anglie "21" - ČR "21"

Angláni klečeli před zápasem, naši by měli po dvaceti minutách.....V inkasovaných brankách chyběl jen podpis Václava Sejka. Adam Karabec špatně přihrál Gabrielovi, následná akce skončila vlastňákem Vitíka. Pak Adam Gabriel předvedl krásnou áčkovskou rozehrávku a mladí Angláni holt nejsou Teplice. 2:0 za 11 minut..... V 30´přidal třetí branku Balogun a bylo vymalováno. Naši se pak opticky zvedli. Rozhodčí chtěl nejprve dát Karabcovi žlutou za simulování, ale po instrukci od čárovýho změnil rozhodnutí. Vida, jde to i bez videa. Stačí, aby si každý dělal, co má. Sám faulovaný penaltu proměnil, což je při naší současný specialitě "Hancko nekope" docela dobrá informace. Chvíli před poločasem měl ještě branku na hlavě Vitík, bohužel nemířil přesně. Druhá půle už moc fotbalu nepřinesla. Angláni nás nechali vyblbnout, ovšem deset metrů před vápnem nás většinou zastavili. Bylo vidět, že jestli se někdo z našich dokáže kvalitou vyrovnat domácím, byl to právě Kara. Možná i s aktivním Gabrielem. Přesto bych řekl, že se Adamovi ta tatínkovská minela do hlavy docela dostala.

MOL Cup

Všimli jste si, že se v týdnu odehrály dva zápasy Mol Cupu? Nedivil bych se, kdyby ne. Majitel televizních práv (aspoň myslím, že je vlastní ČT) na tuhle prý druhou nejprestižnější soutěž nějak zapomenul a v časech zápasů nasadil magazín světového badmintonu a ženskou kvalifikaci na ZOH v ledním hokeji, potom místo Slovácka světový pohár v rychlobruslení. Pokud vám to uteklo, tak mužský badmintonový žebříček vede Japonec Kento Momota. Ženský pak Tchajwanka Tai Tzu Ying. Holky se na olympiádu dostaly, ženský klon Tomáše Rosickýho skončil na patnáctistovce 6.

Slovinsko "21" - ČR "21"

Jak často kritizuju, tak tentokrát musím pochválit ČT. Přenos ze Slovinska potěšil. Bohužel jsme byli dost ošizení. Adam Gabriel nemohl nastoupit kvůli kartám, Sejka nahradil v základu Čvančara. Ten taky nevyužil dobrý vstup našich do zápasu. V 30´ byl vyloučen Karabec a na hřišti nám už tak zbyl poslední mohykán Martin Vitík. Spolu s ním jsme mohli hned dvě minuty po Karabcově vyloučení sledovat i branku Slovinska. V 60´došlo postošedesáté na moje slova. Nesmyslná rozehrávka Slovinců na brankáře, špatnej výkop. Kaloč nezaRezkoval a našel Čvančaru. 1:1. Naši i v deseti mohli nakonec vyhrát, dvě šance měl v závěru střídající Sejk, bohužel tento elitní střelec Sparty Praha (jak jsme se dozvěděli z přenosu) neměl štěstí.

ČR - Estonsko

Jsem dneska nějakej měkkej, pochvala musí mířit i k novinářům. Po zkušenostech z EURA dali našemu Chytrému realizačnímu týmu dost informací o karetním ohrožení Součka, Zimy a Sadílka před baráží. My však máme pod čepicí a Sadílka se Zimou stejně nasadíme. Přeci jen, Estonsko se zvedá, jak jsme se mohli před zápasem dočíst. Pobavila základní sestava pro Alexe Krále, ten frajer odehrál od posledního přáteláku s Ukrajinou asi 28 minut. Zřejmě v nich prokázal reprezentační formu.
Běží 60´minuta, Brába dává gól a já to jdu dopsat, ať to můžu vypnout. To je něco šílenýho. Jak může Barák hrát v Serii A, Vydra, Král a Zoufal Premier League ? Z tý sebranky na place vypadá nejlíp Sýkora. Už se nemůžu dočkat na tu Copacabanu co nám servíruje trio Dočkal, Pavelka, Sáček. Tolik špatných řešení a nezvládání základních fotbalových dovedností co nám dnes předvedla reprezentace nám tohle trio nenaservíruje za sezonu. Bořek by tam dneska byl Král s prstem v prdeli. Moc bych chtěl vidět zase jednou naší repre na MS, ale pokud se nám do března někde neobjeví takových 8 hráčů do základu a 5 na lavici, moc to nevidím.

Co nás čeká

Slovácko - Sparta

No, po repre pauze bych si asi dovedl představit lehčí zápas. Uvidíme, jak se ten nesmyslný výlet podepíše na Pavelkovi s Panákem. Strach mám docela i o oba naše kraje. Pešek hraje prakticky pořád všechno, to se nedá zvládat. Podobně je na tom i Haraslín. Doufám, že uvidím na nějaký moment ve hře Láďu Krejčího st. a asi i DMK. Před Rangers bych si nechtěl ty kraje úplně oddělat.(psal jsem to ještě před střídáním Peška v repre.) Samozřejmě věřím ve tři body, ale lehké to nebude.

Ostatní zápasy

V sobotu jede Zlín do Mladé Boleslavi potvrdit tři čistá konta v posledních třech kolech. To asi neklapne, Boleslav jim nasype. Přesto uznávám, že mne Jelínek převezl a brzkej vyhazov už nečekám. Bohemians hostí Budějovice a myslím, že je to fajn zápas, aby Příhodovci vrátili nějakou křivdu. Nejzvědavější jsem asi na zápas Hradce v Olomouci. Čuju další bodík pro Votroky. Od šesti pak hraje v Ostravě Plzeň. Něco mi říká, dej dvě červený v zápase. Ale každá série asi jednou končí a v Plzni už je nemá skoro kdo dostávat. Pokud Baník do zápasu půjde se stejnou vervou jako proti nám, myslím, že neprohraje.

V neděli ve tři pak našemu zápasu na Slovácku dělají sparingpartnery duely Karviná - Liberec a Teplice - Pardubice. Zápas v Teplicích by asi mohl bejt dobrou reklamou na druhou ligu. Moc se těším, jakého králíka vytáhne Jirka Jarošík z klobouku tentokrát. Páááável Verbíř? Karviná po koroně překvapila. Plichta se Slováckem se počítá, nebyla pak daleko ani k překvapení v poháru. Myslím, že to Liberec vůbec nebude mít lehký. Ligový program zakončí v Edenu Jablonec. Slávie to asi zvládne. Ale jsem zvědavý, co provedou oba taktikové v sestavách před konferenční ligou.

Béčko

Kluci mají v neděli ráno doma Líšeň. Bylo by fajn napravit prohru z Opavy. Vzhledem k odpolednímu zápasu áčka na Slovácku s nějakou pomocí áčkařů nepočítám. O to to bude zajmavější. Snad pujde přenos.

Tak jo, nasedat na koně, podzimní finiš bude opět nabitej!

majk

fotogalerie z utkání reprezentace na Letné: Česko - Estonsko 2:0

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá (17.díl)

Was wollen wir trinken....report z výjezdu busem do Lyonu za Spartou

Sbírka pro Pavku S. - realizace

Názory - Má Bořek Dočkal stále co dát současné Spartě?

Jak jsme přejeli žlutý balet - report z výhry béčka Sparty nad Duklou

Mladé holky, které vás poblázní - report z utkání Sparta B ženy - Sigma Olomouc v II. lize žen

V Teplicích bylo blaze, zase...report z výjezdu na Mol Cup

Jak Florin čaroval a Hložan konečně skóroval - report ze zápasu Sparta - Mladá Boleslav