roboACS | 23.10.2021 16:09

O výletu do Jihlavy jsme se s Majkem poprvé nezávazně bavili zhruba před třemi týdny. Jenže byl tu problém. Původně mělo utkání výkop od 18 hodin což by znamenalo, že už by nebylo jak se veřejnou dopravou dostat zpátky domů. Já zkusil kontaktovat jeden z fan klubů, který jezdí všude, jestli jako nepojedou autem do Jihlavy, ale tenhle zápas zrovna neměli v plánu. Majk zkoušel postupně zpracovávat Pohádkáře, který bydlí někde poblíž, jestli bychom jako neudělali nějakou párty u něj doma. Ale tentokrát nás potěšila televize. Vybrali si utkání do svého programu a výkop zápasu se posunul na 16:30 a to už by se, s pomocí boží, že by ČD jeli přesně na čas, dalo ještě večer vrátit do Prahy a dokonce i do Plzně. Při nejhorším bychom strávili noc v baru Tajfun v Havlíčkově Brodě. Ale opět zapracoval Majk a přemluvil Pohádkáře že nás do Havlíčkova Brodu doveze autem a ten vlak tak stihneme bez problémů. Do karet nám navíc hrálo i počasí, když větrná smršť se prohnala republikou o den dříve a na hlavních tratích tentokrát žádnou větší kalamitu nezpůsobila. Takže opravdu nebyl důvod nejet. A proč by taky byl, že? Přece Sparta ne!

Z domácího zápasu Evropské ligy jsem se vrátil až lehce po půlnoci a tak bylo jasné, že tentokrát nepojedu na žádný turistický výlet, ale hezky pěkně jen na otočku s pivkem před i po, přesně jak to má Majk rád. Majk vyjel z Plzně se zpožděním 15 minut, což ho trochu znervóznělo, ale v Praze měl na přestup cca 40 minut, takže to nakonec nebyla žádná závažnější komplikace. Musím kolegu hodně pochválit za celkovou organizaci výjezdu. Nejen že zařídil, odvoz z Jihlavy, ale postaral se i o koupi všech potřebných jízdenek a navíc nezapomněl ani na náš pitný režim. Takže já jsem se v podstatě o nic nestaral a jen se vezl. Jediné co nás trochu zaskočilo bylo, že vlak byl na náš vkus až zbytečně obsazen. Ale osazenstvo našeho kupé nás hromadně opustilo již v Kutné Hoře. Bohužel kousek za tímto historickým městem vyschl i náš pramen zdraví z Božkova a nadále jsme se tak již napájeli jen pramen od pohanského boha Radegasta. V Havlíčkově Brodě jsme přesedli do motorového vláčku Německého výrobce, kde na nás už bohužel zbyly jen exkluzivní místa v úzké uličce přímo u hajzlů. Ale těch dvacet minut se to dalo vydržet.

V půl třetí vystupujeme v Jihlavě. Vedoucí zájezdu objednává taxi a já marně hledám bankomat. Hodný pan taxikář nás za 75 kaček doveze až před místní posilovnu. Před zápasem je potřeba nabrat fyzickou kondici a Pivnice Posilovna je blízko místního Pivovaru Ježek, hokejové haly, ale hlavně i v dáli jsou vidět světla fotbalového stadionu. Netočili Ježka, ale Radegast. Pivnice je hezky vyzdobená šálami, hlavně s hokejovou tématikou. Ale opravdu je to je pivnice a ne klasická hospoda a tak jsme obědvali výborné slané tyčinky.

Přesun na stadion už Pohádkářovým autem, abychom to pak neměli daleko. Vchod je hned vedle. Paráda. Jenže u vchodu je až příliš aktivní pořadatel a že to tam prý je vchod jen pro permice domácích a že jako musíme obejít půlku stadion a tam nás pustí. Takže nakonec i trocha té turistiky. Pustili nás přes VIP vchod. Tihle pořadatelé byli rozumnější. Rychle ke stánku. V celém areálu stadionu jsme našli jen jeden jediný. Fronta ale ještě nebyla až tak hrozná. Točili Radka desítku, takže já stále pokračuji se stejnou značkou. Po slaném obědě v posilovně přišla vhod i docela dobrá klobása. Majka mrzí, že netušil, jak důkladné budou prohlídky u vchodu a že sebou nevzal ještě jednu lahvičku božího oleje.

Ale už je 16:30 a Sparta B nastupuje v pozici mírného favorita na hřišti devátého týmu Fortuna národní ligy. Základní sestava je tak nějak očekávaná. Oproti poslednímu domácímu zápasu je v brance opět Kotek, v základu nechybí ani třeba Vitík. Zato v nominaci není Sejk, který ve středu pomohl U19 v zápase proti MTK Budapešť U19 gólem z penalty k remíze 3:3. Bohužel opět chybí, asi zase ze zdravotních důvodů, Matyáš Kozák a tak nastupujeme s útočnou dvojicí Drchal - Schánělec. Těšil jsem se na další parádní fotbal v podání našeho béčka, ale tentokrát jsem se bohužel nedočkal. Nebo alespoň ne v prvním poločase. To byla Jihlava rozhodně aktivnější. Hned v sedmé minutě se už domácí radovali z gólu, ale míč za již překonaným Kotkem vykopl z brankové čáry kapitán Piško. Jihlava sice opravdu byla aktivnější, ale pak se již do žádné větší šance nedostala a nezáživné utkání se tak až do polo časové přestávky odehrávalo hlavně ve středu hřiště.

Po přestávce Sparta změnila rozestavení, Vitíka vystřídal Šilhart a přece jen jsme převzali otěže utkání a třikrát během deseti minut prověřili domácího gólmana Vejmolu. Ten dobře vyběhl proti v pádu zakončujícímu Drchalovi, skvěle vyrazil i Schánělecovu bombu pod břevno. Na stejném místě našel Karlosův brácha i hlavičku stejného hráče o chvilku později a bohužel si i dobře postavil tyče. Naše aktivita bohužel kolem 60 minuty zase ochabla a utkání se vrátilo do nezáživných kolejí z prvního poločasu. Až v 71 minutě domácí zahrozili z rohového kopu, ale Kotka nepřekonali. V 83 minutě naposledy zahrozila i Sparta, ale brankář Vejmola předvedl další dobrý zákrok a Rynešův přímák zneškodnil. Žádné další vzrůšo už se nekonalo a tak utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Na utkání se sešlo 653 diváků. V chladném počasí je hra rozhodně nezahřála. Občas byl slyšet domácí kotlík v rohu poblíž té jediné pěkné tribuny tam. Bylo tam i dost našich fandů, ale nějak výrazně jsme slyšet nebyli. Snad jen pět lidiček v kotli jsem občas zaslechl a dokonce si vymohli i děkovačku.

Po zápase tedy odjíždíme autem do Havlíčkova Brodu a zapadáme do hospody U Kroupů, kde pomocí moderních aplikací zjišťujeme, že vlak má 15 minut zpoždění a tak kromě pivka (tentokrát Bernard) stíháme i zdravou smaženou večeři.

Cestou domů probíráme dnešní utkání a tak nějak i volby a všechno co se poslední dobou děje, ale jinak se už nic zaznamenání hodného nestalo. Snad jen někteří průvodčí by nemuseli být až příliš aktivní. Já jsem doma v jedenáct a Majk předpokládám lehce po půlnoci.

Béčko tedy tentokrát herně příliš nepotěšilo, ale vezeme alespoň bod, který nám stačí k udržení druhého místa i po 12 kole FNL, protože Dukla v neděli dopoledne nečekaně prohrála doma 0:1 s Ústím nad Labem a Líšeň tento víkend nehraje, protože Varnsdorf kosí nemoc.

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?