majk | 13.10.2021 08:09

Máme za sebou dvanáctý týden sezony. Druhý reprezentační. Takže to vemem hodně stručně.

Kosovo "21" - ČR "21"

Už se mi dlouho nestalo, abych nenašel stream, kterej bych fakt chtěl. Když jsem viděl v sestavě všechny naše koníky, lákalo mne to. Bohužel musím tajné informační službě Kosova pogratulovat, zápas byl dokonale skryt. A taky poděkovat, 0:1 by mne asi nebavilo. A tak mne aspoň potěšilo, že rozhodl Gabriel a neasistoval mu Karabec. Můžu se tak těšit, že ty naše lvíčata uvidím alespoň v odvetě.

ČR - Wales

Ten zápas šel úplně mimo mne, takže můžu jen sloužit krátkým referátem. Rum, rum, rum, dvojitej rum, Pešek prej vyrovnal. O poločase rum, rum, rum, za Wales prej chytá Kolář, rum, rum, plichta. Aby byl referát aspoň trochu přínosnej, rozlousknu dlouhá léta neprobádáné tajemství vzniku Homolka Boys. Jeden z otců zakladatelů podal naprosto vyčerpávající odhalení. Bylo to tak....Nánaná nánaná nánaná, nánaná nánaná nánánáma. Nánaná nánaná nánaná nána ná ná ahó !!! A pro jistotu jsme to s ním několikrát opakovali.

Bělorusko - ČR

Tak to bylo žrádlo. Už aby ten fotbal z ČT definitivně zmizel. První se od Ušákovýho kolegy dozvím, jak je nešťastné (nevím teď přesně, jaký slovo použil, nemám sílu to hledat), že zatímco jsme dříve měli pravou stranu ze Slávie, nyní je ze Sparty.

O půli mi vlastní brácha zfetovanýho mysliveckýho Smártyho ukazuje, jak to Šáďa se Šikim skvěle udělali. Kolega Hoftych apeluje na pevnost obrany a já jdu zase do mrákot. Tihle lidi nám tu dělaj fotbal, kdyby vás náhodou zajmalo, proč je to kolikrát utrpení, tady bych hledal odpověď.

Jelita ve studio ještě nejsou takový neštěstí. Horší je to na reprezentační lavičce. Soupeř absolutně neškodnej a o půli střídáme útočníka za Davida Pavelku. A po zápase si libujem, jak poločasové střídání pomohlo.... A protože jsme lišáci, pošlem tam dva frajery dvě minuty před koncem a jednoho v půlce dvouminutového nastavení. Za to bych mu prodloužil smlouvu a doplnil realizační tým ještě aspoň o dva asistenty. Neuvěřitelný......

Stejně jako zdravotní pohroma u věčně hrdého dodavatele a nositele kvality našeho fotbalu v Edenu. Až si zase někdy bude žádat o odložení nějakého podřadného zápasu, tenhle repre sraz bych mu těžce připomenul. Jsem opravdu ohromně zvědavej, kolik z těch údajně nepoužitelných reprezentantů v sobotu bude jezdit 90´minut po prdeli proti Liberci. Někdo si to holt umí v tom našem fotbale zařídit.

A tak hlavním světlým bodem tohodle reprebloku je první branka Adama Hložka, debut v základu Tomáše Wiesnera a dost prostoru pro Jakuba Peška s Ondrou Čelůstkou. A zéjmena, že všichni včetně Davida Pavelky se nám snad vrátí bez zranění. Jen je škoda, že ani silné Sparťanské zastoupení není zatím schopné z reprezentace udělat něco zajmavého a koukatelného. Snad bude brzo líp.

ČR "21" - Kosovo "21"

v Budějovicích mají naše lvíčata dobrý prostředí. Po exhibici brankáře mladých Albánců se tam stal Kolář i z mladého kosovského brankáře. Dočkali jsme se tak branky Sejka. Když před poločasem opět skoroval Gabriel, bylo jasný, že si lvíčata jdou pro čtvrtou výhru. Výborný start, už teď se těším na zápasy s Anglií. Tahle generace je moc zajmavá. A naši jsou vidět. Gába piluje lajnu jak dříve tatík, navíc je o dost víc vidět v ofenzivě a umí to tam řešit. Tady bych se hodně přimlouval o brzkou šanci v Áčku. Karabec chce hrát, má velmi dobrý přehled co a jak chce udělat. Snad mu to naše vidění fotbalu nesebere a bude v tom pokračovat. Nefotbaloví jelimani ve středu pole mne totiž nebavěj. Vitík je vzadu jistej, hodně je cejtit při standardních situacích. V zimě bych přemýšlel o hostování v první lize. V druhý mi ho přijde škoda. Sejka pořád teprve poznávám.

Ostatní zápasy

Tentokrát nic moc nemám, viděl jsem naprosté minimum. Ale těší zprávy o dalších Sparťanech. Haraslín s Hanckem dva těžké zápasy v základu. Haraslín se blýskl brankou v Chorvatsku. Hancko odehrál oba dva zápasy na levém beku. Rád bych se u něj zastavil a snad to nezakřiknu. Nevěřil jsem, že bude takhle zdravotně držet. Doufám, že nedostává polibek smrti a bude nám dělat radost i nadále. Jistotou nejen v naší, ale i rumunské bráně je Florin Nita. V Německu neudrželi poločasové vedení a prohráli 2:1. Poté ale jistil výhru 1:0 nad Arménií a drží tak tým dál ve hře o druhé místo ve skupině. A že to s Arménií a Severní Makedonií bude bitva.

Co nás čeká

Pardubice - Sparta

tady zdvihám varovnej ukazováček. Byla by hrozná škoda nechat si vzítr vítr z plachet po vyhraném derby. V Ďolíčku už nám letos dva body ležejí, jarní ztráta vedení 2:0 na klidu taky moc nepřidává. Navíc ty zápasy po repre výletech většinou stojí za starou belu. Nečekám nějakej extra koncert, ale tři body chci. A chceme-li koukat na nejvyšší příčku, prostě musejí být !

Ligu nám opět nesmyslně začnou v sobotu hned tři zápasy v 16:00. Český fotbal pro fanoušky, jasně.... Jablonec hostí Budějky a myslím, že Peltu nebudou chtít jeho kluci naštvat. Ať už ti v zeleném či v černém. Od toho tu máme horlivé státní zástupce. Tam překvapení nečekám. V Boleslavi kam jede Bohemka je otázka, co by vůbec překvapení bylo. Jestli někdo od sedmého místa níž může pomýšlet na boj o první šestku, je to podle mne po Olomouci, Jablonci už jenom Boleslav. Ani s Libercem se díky příšernému startu už nedá moc počítat. Otázkou ale je, jestli je v tom našem vypatlaným systému pro někoho vůbec záhodno být po základní části zrovna šestí. Kor když se první pětka tak trhla. Hodně zajmavý může být zápas v Ostravě. Smetana mne baví víc jak Svědík. Fotbal a složení kádru Baníku víc jak ti dědci na Slovácku. I přes absenci Almásiho si vsadím na Baník. Večer hostí Slávie Liberec. Víc jsem k tomu napsal výše, snad se dočkáme aspoň v derby opomenutého Srandy Tecla.

Jožka Weber už nikam nepojede. Došlo tedy opět na má slova. A když jsem četl jeho hrůzný rozhovor po vyhazovu, utvrdilo mne to v názoru, že je to fotbalovej dinosaurus. V Karviný vůbec dělají všechno špatně. Nahradili ho Bobem Páníkem. A to vám říkám, ten tam do konce sezony taky nevydrží. Franzi sleduj to tam, v únoru máš nástup. Myslím, že jsou vážným kandidátem na boj o předposlední místo s Teplicema. A ti mají aspoň dobrého trenéra. Blbý pro Václava Jílka jsou všechny ty pověry o novém koštěti, ale jsem přesvědčenej že si s tím Olomouc poradí a vrátí se k výkonům zkraje sezony. Plzeň jede do Teplic. Nevim proč, ale mám nějakýho tušáka, že by Teplice mohli taky jednou bejt užitečný. Rozhodne Moulis ! Votroci jedou do Zlína. Jak by mne nikdy dřív tenhle zápas nezajmal, tak jsem tentokrát hodně zvědavej. Zlín odehrál pěkný zápas v Plzni, na výkony Hradce čumim s otevřenou hubou celou sezonu. Dám si oba dají gól a dost možná zkusim dvojku. A pokud mi vyjde, počítám že v dalším kole to bude poslední výlet kouče Fastavu. Ten mi teď vychází nejvíc na řadě.

Béčko

bylo by dobré zastavit sérii dvou porážek a nedělní soupeř z Třince se jeví jako ideální soupeř. Ale pozor, pořád máme na druhou ligu hrozně mladé mužstvo a tak nemůžem žádný zápas považovat za předem jistý. Já se na něj ale těším, snad ho někde uvidím. Kluci v "21" prokázali dobrou formu, navíc jsou tam další zajmaví hráči na jejichž výkony jsem fakt zvědavej. Ryneš, Suchomel, Matyáš Kozák....

Tak si následující víkend užijme, další týden už to bude zase kvapík. A kdyby tu byly nějaké chyby, tak je to tím, že pravopisnej guru už má zase volno.

majk

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?