roboACS | 28.09.2021 08:28

V neděli 26.9.2021 hrálo naše béčko doma na stadionu Evžena Rošického další zápas Fortuna národní ligy v němž hostilo Vlašim. Na tenhle zápas jsem se těšil. Mládežníci vyhráli minule i ve Vyškově a chvilku dokonce vedli tabulku. Utkali se dva nejlepší kluby podle vstřelených gólů. Navíc bylo krásně a tak prostě nic nebránilo tomu, aby byl k vidění dobrý fotbal. A ten se skutečně dostavil. Ovšem spokojen jsem nebyl já, jako Sparťan, ale nezaujatý fanoušek dobrého fotbalu.

Co viděl? Parádní ofenzivní podívanou. Sparta, v sestavě z áčka pouze s Vitíkem, ale třeba i s útočným duem Sejk - Schánělec, na soupeře vlétla a gól vysel ve vzduchu. Několik parádních akcí předvedl třeba záložník Pudhorocký, ten se mi hodně líbil. Jenže lítalo nám to tam kolem branky i něco pochytal brankář... Až ten gól opravdu padl, ale na druhé straně. Z brejku a z první střely na branku. To naštve. A za chvilku další. Tentokrát po našem ne důrazu a zbytečné ztrátě na půli hřiště. A po 30 minutách to najednou bylo 0:3. To když ze Slavie hostující Alijagič parádně přeloboval Kotka. Prý je to velký talent. Tak uvidíme jaký směr nabere v dalších letech jeho kariéra! Opařená Sparta vypadla z tempa a do přestávky tak už rozvířil emoce jen zbytečný faul na Vitíka, který do kabin odkulhal, ale nakonec utkání dohrál.

Do druhé půle trenér Horňák prostřídal. Poslal na plac Matyáše Kozáka a Adama Gabriela a Sparta zase pokračovala ofenzívně, jako v prvních 30 minutách. Oba střídající hráči se v 62 minutě podíleli na gólu naděje. Adam přihrával a Matyáš hezky pod víko 1:3. Přišli i další šance. Jednou kulatý nesmysl letěl těsně vedle. Jenže s přibývajícím časem bylo čím dál více jasné, že dneska to za body nebude. A tak nás alespoň potěšil hlasatel, když oznámil, že utkání přihlíží 5093 diváků, aby se vzápětí opravil na 593. To už bylo reálnější :)
V úplném závěru nás ještě jednou potěšil Matyáš Kozák 2:3. Ale už bylo pozdě. Rozhodčí nastavil sice ještě 5 minut, ale na vyrovnání už to nestačilo. A tak platí, že Sparta hrála fotbal, ale góly dávala Vlašim a tak veze domů všechny tři body.

V pátek 1.10. hraje béčko v Brně se Zbrojovkou. A pak už to konečně zase přijde. V neděli hrajeme na Letné derby. Každá série jednou končí. Ani snad raději nechci vědět kolik let že už si to říkáme?

AC Sparta Praha B – FC Sellier & Bellot Vlašim 2:3 (0:3)

Góly: 62., 90.+2. Kozák – 21. Blecha, 27. Alijagič, 31. Alijagič. ŽK: Suchomel, Dudl, Sejk, Ambler, Kozák – Křišťan, Alijagič, Červenka. Rozhodčí: Černý – Mikeska, Vyhnanovský.

AC Sparta Praha B: Kotek – Suchomel, Piško, Vitík, Dudl (46. Gabriel) – Ambler (68. Šilhart), Pudhorocký, Jonáš, Ryneš – Sejk, Schánělec (46. Kozák).

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – Alijagič (81. Janda), Křišťan, Svoboda, Červenka, Višinský (90.+3 Starý), Breda, Broukal, Hošek, Rigo (59. Zinhasovič), Blecha.

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?