roboACS | 13.09.2021 01:41

Je to už přesně deset let, co jsme naposledy vyhráli v Plzni. Pamatujete? Já tam tenkrát byl. Stadion se ještě nejmenoval Doosan aréna, ale Štruncovy sady a připomínal spíše staveniště než arénu. Nás trénoval táta od té divné rodiny, kde jedinej kdo něco dokázal je jeho starší brácha Dominik a oba naše góly dával Leo Kweuke. A kdy jindy jsme tu měli vyhrát, když ne právě v této sezoně. Trénuje nás stvořitel té Plzeňské dynastie a navíc je jasné, že začíná definitivní ústup ze slávy místního klubu. Jsou bez pořádných hráčů a hlavně bez peněz.

Natěšení na to, že tu šňůru konečně ukončíme jsme s kámoškou nastupovali v jedenáct dopoledne na Smíchově do Pendolína, abychom za cca hodinku vystupovali v Plzni, kde už nás čekal jeden místní Sparťan. Tady jsem se tedy rozdělili. Kámoška se šla podívat na malého Sparťánka a já, s vědomím, že všechny malé děti jsou roztomilé a krásné, vyrazil dalším vláčkem do místní části Doubravka, kde od 13 hodin slavil klub SK SENCO Doubravka sto let své existence zápasem proti SIGI teamu. Hrál se fotbal starých gard a podle toho vpadalo i tempo, ale šlo vidět že v nohách to ti kluci šedivý, a silnější než bývali, pořád mají. V dresu Sigi teamu nastoupili například: Horst Siegl, Tomáš Jun, Rudolf Otepka, Daniel Zítka nebo Ladislav Vízek. Čestnou vykopávkou byl Pepík Chovanec. Jak už to tak u podobných exhibicí bývá, tak utkání skončilo remízou 4:4. Na penalty se, ale nešlo. Hráči si udělali žížu a i pro nás, pro diváky, to bylo celkem pohodově odpoledne v parádním počasí, při dvanáctce v kelímku a poctivé klobáse s křenem a s hořčicí. A i burgry byli, pro ty, co seděli přímo u VIP okénka :)

Program pokračoval i dále celé odpoledne, ale už nastal čas přesunout se místní MHD do pivovaru Raven, kde už na mě čekala druhá část mojí skupinky, jdoucí se pozdravit s malým Sparťánkem a za popíjení lahodné dvanáctky a pojídání tlačeny, tak dobré, jako jsem už dlouho neměl se čas posunul až k 18:15 kdy jsme se usoudili, že už je nejvyšší čas přesunout se do Štruncáků. Hlavně pro mě, protože já neměl lístek u sebe, ale u kamaráda Majka, který už stál ve frontě a volal, kde že jako jsem. Majk mi nechal lístek u pořadatele číslo 133 a naštěstí vše dobře dopadlo a já s úvodním hvizdem usedl na místo vedle kotle, za brankou, které jsem si myslel, že je moje, abych až o půli zjistil, že vlastně mám sedět trochu jinde.

Trenér Vrba do utkání vymyslel sestavu s Hložkem na hrotu a s třemi defenzivními štíty. Kde byl Pulkrab? Jo toho jsme šetřili pro zápas béčka... Začalo se svižně, úvod utkání byl vyrovnaný s náznaky šancí na obou stranách. Po dvaceti minutách se to zlomilo. Nedáš - dostaneš. Po naší šanci se akrobaticky prosazuje Mosquera a naše sebevědomí je najednou ta tam. Od té doby jsme se dvacet minut nedostali z vlastního vápna a mohli jsme být rádi, že jsme po 40 minutách hry prohrávali jen 0:2. Naději, že by druhý poločas přece jen mohl být krásný, nám přinesl gól D.M. Karlssona po akci, kterou parádně vybojoval A. Hložek - 1:2. A hlavně, když druhé poločasy máme v této sezoně lepší. Jenže...

Viktorka se sice postupně vrací, tam kam patří, ale pořád ještě není na úrovni Karviné nebo Dynama Budvar. Sýkora pěkně pod háčky 3:1. Tenhle gól jsem si nerad opravdu parádně vychutnal a zase jsme prohrávali o dva - 1:3. Podle statistik na Livesportu jsme dokonce byli střelecky aktivnější, ale to se do toho nejspíš počítali i malé domů. Nic méně střídající hráči hru přece jen oživili a Drchy chvilku před koncem šťastně snížil - 2:3. A mít trochu více štěstí, tak to nakonec mohlo skončit i šťastnou remízou.

Novináři a nezaujatí fandové hodnotí toto utkání jako vysoce nadprůměrné (deník Sport dal úroveň 9), ale já vidím množství chyb a stále ty samé momenty, které nás sráží už několik sezon, kdy nejsme schopní podobné duely vyhrávat. Pořád tvrdím, že dokud neporazíme sešívky a Plzeň můžeme na titul zapomenout a nějaké bodové propočty, co by, kdyby, mě vůbec nezajímají.

Závěrem ještě pár slov k atmosféře. V Doosan aréně se sešlo přes 10 tisíc platících diváků. Po dlouhé době skoro vyprodáno někde na lize. Snad se lidé přestávají bát a vrací se na stadiony. V našem kotli bylo nějakých 600 lidí a dost nás bylo i okolo. Support byl kvalitní. Nejdříve hodně vyrovnaná atmosféra postupně převládla ve prospěch domácích. Ale i za nepříznivého stavu se náš kotel snažil. Za to vám všem patří velký dík. Za co bych udělil velkou kaňku je neustále hučení na dva hráče domácích alternativní barvy pleti. Ještě, že když Božolé střídal, tak si rozmyslel cestu kolem našeho kotle.

Trochu se protáhla i cesta domů. Díky výluce jsme si udělali okružní vyhlídkovou jízdu motorovou lokomotivou přes Rudnou u Prahy a pražský semering.

Ve čtvrtek se Sparta představí v Dánsku na hřišti Brondby Kodaň. V neděli si poprvé v této sezoně můžeme užít Sparta den. Od 13 hodin hostí hokejky v 02 aréně Plzeň a od 16 hodin ACS doma na Letné Jablonec. Tak přijďte v hojném počtu a dotlačte naše kluky k dalším důležitým třem bodům.

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 3:2 (2:1)

Góly: 18. Beauguel, 32. Mosquera, 56. Sýkora – 41. DMK, 87. Drchal. ŽK: Mosquera, Janošek, Řezník, Hybš – Pavelka, Štetina. Rozhodčí: Berka – Nádvorník, Kříž. Diváci: 10 584.

Plzeň: Staněk – Řezník, Kaša, Hejda, Havel – Kopic (72. Šulc), Bucha, Sýkora (72. Čermák), Janošek (90.+3 Pernica), Mosquera (83. Hybš) – Beauguel (83. Chorý).

Sparta: Nita – Wiesner, Štetina, Panák (61. Karabec), Hancko – DMK (61. Haraslín), Pavelka, Souček, Sáček (77. Drchal), Pešek (85. Polidar) – Hložek.

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Report z návštěvy kvalifikace ME U21 Česko - Albánie - Jak mládežníci rozsekali Albánii

Co týden dal a dá (7. díl)

Nová podoba SF - Nový design webu i logo

Demolice béčka - report z utkání Sparta B - Táborsko 4:1

Budvar 33 aneb jak netrefit vrata od Hangáru - report z výhry Sparty nad Českými Budějovicemi 1:0

Cvajlík (Liga Zwei, ne já!) - report z výjezdu na II. bundesligu do Regensburgu

Co týden dal a dá (5. díl) - máme za sebou pátý týden sezony. Pojďme se na něj opět ve zkratce podívat.

Jak se béčko porazilo samo - report z utkání Sparta B - Viktoria Žižkov

Co týden dal a dá (díl 04) - máme za sebou čtvrtý týden sezony. Pojďme se na něj opět ve zkratce podívat.

Co týden dal a dá (3. díl)

Vzbuďte nás, až to skončí - report z (nejen) fotbalové soboty a utkání Sparta - Karviná

roboACS | 13.09.2021 01:41 Vstoupit do diskuze