roboACS | 08.09.2021 05:07

V pondělí 6.9.2021 hrála repre u21 další utkání kvalifikace ME 2023, které se bude hrát v Gruzii a Rumunsku. V prvním utkání jsme doma v Českých Budějovicích porazili Slovince 1:0 gólem Martina Vitíka z 89 minuty. V pondělí se hrálo na stejném stadionu a já si už tak nějak od pátku pohrával s myšlenkou, že bych v pondělí překonal lenost a na utkání zajel osobně. Oslovil jsem tedy pár kamarádů, jestli by někdo nejel se mnou. Ale dopadlo to tak, že nikdo nemohl. Je to pondělí, jsem v práci. Seru na repre. Nesnáším trenéra. Já to měl tak, že jsem měl (po pracovním víkendu) dva dny volna, repre sleduji a trenér je sice sešívka jak poleno, ale že bych kvůli tomu nejel? Navíc jsem poslední dobou pár mládežnických fotbálků viděl a nikdy jsem se nenudil a také jsem věděl, že v nominaci je dost hráčů z béčka Sparty, které mě poslední dobou hodně baví. V neposlední řadě meteorologové hlásili, že bude fakt krásně. A tak jsem tedy jel...

Jak? Klasicky vláčkem v deset dopoledne z hlaváku Jižním expresem. Ten staví jen v Táboře, po cestě jsme to ani do ničeho nenapálili a tak již lehce po poledni vystupuji ve městě, kde by chtěl žít každý. Jihočeskou metropoli už jako turista poměrně dost znám, ale je to parádní město a tak jsem si ho znovu rád prošel. Zavítal jsem na druhé největší obdélníkové náměstí v republice, podíval se k řekám a zašel jsem i do nedalekých Litvínovic, které se proslavili tím, že zde, ve mlýně na okraji obce, v roce 1929 amatérský meteorolog zaznamenal dosud platnou nejnižší naměřenou teplotu na zemí ČR. Kdy rtuť teploměru klesla na neuvěřitelných -42,2 stupínků Celsiovi stupnice Samozřejmě Budějovice jsou i městem piva a tak jsem v Mastných krámech ochutnal jak zdejší kroužkovanou dvanáctku, tak hořkou 33 a ve vedlejší hospodě U Tří Sedláků i Samson 12. Luxusní pivka. Takže dopít a hurá na desítku Starouše na staďák.

K mému překvapení na stadionu netočili generálního partnera reprezentace, který vždy stojí za naší jedenáctkou, ale normálně Budvar desátku. V ochozech se nás sešlo 1784 platících. Převážně děti. Já byl na protilehlé a tolik dětí jsem na fotbale snad ještě neviděl. Různé kluby dostali od svazu vstupenky pro děcka zdarma a tak vyrazili celé oddíly. Pro nás, pro dospěláky, byla vstupenka za kilčo.

Utkání mělo výkop v 18 hodin. Oproti čtvrtečnímu utkání byli v základu Adam Karabec a Kryštof Daněk. Z hráčů Sparty nastoupili v základu ještě Martin Vitík a Adam Gabriel. A jestliže se minule čekalo na gól až do 89 minuty, tentokrát na to mladíci vlítli a gól padl, ještě než jsem si stačil vystát frontu na pivko. Druhý už jsem viděl osobně. Nejistý brankář Alia neudržel snadný míč a Daniel Fila střílel do odkryté branky - 2:0. Měli jsme tak hned zkraje utkání pohodlný polštář a podle toho to na hřišti vypadalo Utkání jsme kontrolovali a soupeř za celých devadesát minut ani jednou nezamířil mezi tři tyče. Mě samozřejmě potěšil i fakt, že na obou gólech se podílel Adam Karabec. Našim se dařilo a i atmosféra měla slušné parametry. Za brankou v rohu, kde normálně fandí fandové místního Dynama, se sešla asi dvacítka aktivních lidiček a ti se pod vlajkou vlajkonoši, ve státní trikolóře, starali o atmosféru. Zpívali, tleskali a zapojovali i protilehlou, při skandování Kdo vyhraje? Česko. Já sice slovo Česko nemám rád, ale zapojoval jsem se také. Musím uznat, že Česká republika je dost dlouhé...Po třiceti minutách hry zakončil pěknou kombinační akci Kryštof Daněk 3:0 a bylo vymalováno.

O přestávce jsem si zašel na pivko a na klobásu a strávil ve frontě celých 15 minut. Na protilehlé bylo sice nejvíce diváků, ale pořád jich celkově nebylo ani dva tisíce. Tohle mě na našich stadionech štve.

Po přestávce pokračovala dominance naše týmu a mohli a měli jsme přidat i další branky. Po hříchu se tak stalo až v 82 minutě, kdy už hosté hráli v deseti a trefil se střídající Pavel Šulc 4:0. Myslím, že závěrečnou děkovačku a potlesk tribun si mládežníci parádně užili.

Po dvou utkáních tedy máme šest bodů. Podle dnešního deníku Sport je to nejlepší start repre u21 od roku 2009. Přeji Sparťansko-sešívanému duu trenérů Michal Horňák - Jan Suchopárek ať se jim podaří na to mistrovství postoupit. Ale je potřeba připomenout, že do tabulky ještě nezasáhla Anglie, hlavní favorit skupiny, která svou kvalifikační pouť začala až ve čtvrtek večer.

V říjnu hrají naši mládežníci dvojzápas s Kosovem. 7.10. v Prištině a 12.10. opět v Českých Budějovicích.

Závěrem bych chtěl poděkovat zaměstnancům Českých drah, že mě v Praze probudili a také plánovačům jízdních řádů za to, že ten mezinárodní rychlík v Praze končí a nepokračuje přes Ústí třeba třeba až do Hamburku.

V sobotu se vidíme v Plzni. Asi tam taky bude hromada dětí...

Česko - Albánie 4:0 (3:0)

Branky: 6. Ostrák, 13. Fila, 32. Daněk 83. Šulc. ŽK: Šulc - Pellumbi, Mitaj. ČK: Mitaj. Rozhodčí: Weinberger - Kolbitsch, Telek (vš. Rakousko). Diváci: 1784.

Česko: Kovář - Gabriel, Vitík, Donát, Fukala - Solil (59. Beran), Kaloč (46. Červ) - Ostrák, Karabec (59. Šulc), Daněk (81. Patrák) - Fila (73. Sejk).

Albánie: Alia - Ismailgeci, Pellumbi, Selmani, Mitaj - Marku, Muci (64. Vangjeli), Celhaka (77. Mehmeti) - Lakti (64. Prengaj), Karrica (46. Nikqi) - Gjata (35. Coba).

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá (7. díl)

Nový design webu i logo
- nová podoba SF

Demolice béčka - report z utkání Sparta B - Táborsko 4:1

Budvar 33 aneb jak netrefit vrata od Hangáru - report z výhry Sparty nad Čskými Budějovicemi 1:0

Cvajlík (Liga Zwei, ne já!) - report z výjezdu na II. bundesligu do Regensburgu

Co týden dal a dá (5. díl) - máme za sebou pátý týden sezony. Pojďme se na něj opět ve zkratce podívat.

Jak se béčko porazilo samo - report z utkání Sparta B - Viktoria Žižkov

Co týden dal a dá (díl 04) - máme za sebou čtvrtý týden sezony. Pojďme se na něj opět ve zkratce podívat.

Co týden dal a dá (3. díl)

Vzbuďte nás, až to skončí - report z (nejen) fotbalové soboty a utkání Sparta - Karviná

roboACS | 08.09.2021 05:07 Vstoupit do diskuze