Neglosující objektiv | 19.07.2021 06:58

Ahoj Sparťani,
vítám vás u mé nové, snad pravidelné rubriky. Rád bych se v budoucnu zaměřil na uplynulé události v českém rybníčku a zkusil natipovat co nás asi tak čeká v týdnu následujícím. Doufám, že se pod článkem kromě obvyklých pochval, superlativů a dotazů jak mne finančně, rumově či Davidoffkově podpořit rozproudí i trošku diskuze.

Články by měli vycházet v úterním ránu, pro permanentkáře je však možnost přečíst si článek o tři hodiny dřív za pouhých 500 Kč. Stačí se zaregistrovat na odběr emailů Kapky naděje, vyplnit dotazník spokojenosti Vodafonu a samozřejmě mít účet u sázkové společnosti Tipsport. Odměnou vám přijde LGBTBFLM+ náramek a polštář v podobě vlajky Anglie, aby vás neboleli kolena. Kapříkům se tato možnost otevře jen hodinu před zveřejněním, ale pořád můžou mít náskok, protože mi na nich záleží.

V době, kdy článek vychází je už spousta z Vás na klubem nedoporučované cestě do Vídně. V souvislosti cenové politiky na domácí odvetu tomu rozumím. Utratíte všechno za schnitzel nebo koule (malého) Mozarta a pak už nebudete chtít plnit děravou kasičku pana Křetínského. Takhle teda ne ! Nám šlo hlavně o člověka, soudruhu…...

Čo bolo…..

Máme za sebou přípravu, v posledním zápase už i s reprezentanty Peškem a Hložkem. Nějaké tahy v sestavě překvapily, prý zástěrné manévry. Snad to pomůže, protože dvojzápas s Rapidem nám v případě postupu může zajistit poháry na celý podzim. Jak říkal i třeba trenér Vrba, poháry jsou pro tenhle tým hrozně důležité, ať už kvůli vytížení či hlavně sbírání zkušeností. Byť nás spousta kluků v našem dresu zlobí již drahnou dobu, je třeba uznat že tým je celkově mladý a může nám přinést hodně radosti. Tak považuju hned první dvojzápas za hrozně důležitý, a kdyby to náhodou nevyšlo, tak doufám, že se nespustí obvyklej hnojomet. Uvědomme si prosím, že slovo fanoušci je od slova fandit a mějme ty naše kluky trošku rádi !

Protože v našem rybníku kromě Spartičky plovou i nějaký čudly, pojďme se podívat i k sousedům. Tvrdíkovci oznámili sedmnáctej Covid v roce, odložili si tak o pár dní soustředění a na ligu jsou zdá se (laboratoře) ready. Zajmavý bude sledovat osud srdcaře Stancia, který podle Trpišovského určitě neodejde k Turkovi…...dávám bolševikovi měsíc, maximálně dva….

Kluci ze z Plzně se zbavili čeho mohli, do toho se jim zranil o tyč Staněk. Vypadá to, že by s klukama Míši Bílka mohla bejt sranda. Když půjdeme dál, zaujal mne rozhovor s Petrem Jiráčkem. Ten nesouhlasil s věcmi, které si trenér Páník prosazoval. Nelíbili se mu jeho výroky a některá rozhodnutí. Dal mu to jasně najevo. A potom z NIČEHO NIC přestal hrávat…… To je mi záhada :-). Je vidět, že Grygera nepamatuje, že se podobné věci řeší smskou. Moc by mne zajmalo, jakou diskusi mu v Německu povolil Magath, či třeba i Vrba v Plzni…..Jsem docela zvědavej, jak si s ním poradí Jarošík v Prostějově…..

Čo bude…..

Evropa

Rapid - Sparta

Jak jsem psal výše, moc důležitej zápas. Spousta z vás už je na cestě, já však jdu teprve na vlak. Nejsem totiž žádnej podělanej turista, ale hůligenz :-). Co vím z okolí, potkáme se na stadionu ve velkým počtu. Moc se na to těším a ještě trochu víc na cestu zpět, kde po dlouhý době uvidím dobrou bandu lidí v čele s panem Pyro není zločin.

Plzeň-Brest

No, na to, že konferenční liga měla bejt soutěž neschopnejch to hned v druhým předkole Plzeň docela odskákala. Podle mne je vůbec nečeká lehkej zápas, Běloruskou ligu určitě hodně fotbaluchtivých fanoušků po očku v době covidu sledovala. Osobně jsem pro postup Plzně, ale nevím jak moc se to kříží s Hruškovými plány na dovolenou. Protože loni je z Evropy dokázal odstřelit úplně sám.

Plovdiv – Slovácko

Na tohle porovnání jsem hodně zvědavej. Tak trošku namyšleně si myslím, že v Bulharsku je jen Razgrad a zbytek by měl v naší lize velký problémy. Slovácko přišlo o Klimenta, přivedlo Šašinku. Já věřím v probuzení Cicilia a postup Slovácka.

1.kolo ligy

Sparta-Olomouc

mezi zápasy s Rapidem nás čeká doma Sigma a návrat (ne)trenéra Jílka na Letnou. Doufám, že bude mít trenky hnědý dost podobně, jako když u nás působil. Jsem hodně zvědavej na případnou rotaci v naší základní sestavě. Věřím v klidnou výhru, třeba 2:1 :-).

Plzeň-Mladá Boleslav

Tady čuju překvapení. Boleslav se přes výsměchy v Karla kšiltovku v závěru jara zvedla, kvalita tam je. Plzeň bude mít mezi pohárama, kádr němá nijak extra široký. Podle mne budou padat góly a mohla by to bejt psina. Byť v generálce se Žižkovem Plechatý v základu nebyl, doufám že bude hrát. Jinak by jeho hostování ztrácelo smysl. Jsem na něj dost zvědavej, podle mne není tak špatnej jak se zdál. Potřebuje napumpovat sebevědomí. Těším se i na dědka Matějovskýho, kterej mne některými věcmi fakt štve, ale fotbalový myšlení má jako málokdo a může ukázat pěkný věci. Hodně zvědavej jsem i na Skaláka, protože na jaře to bylo fakt hodně zlý…..

Zlín-Slavia

tady velký překvapení nečekám. Jsem zvědavej, jestli bude hrát Plavsić…. Zkouším přemýšlet, na co bych byl zvědavej u Zlína, ale nic mne nenapadá.

Ostatní zápasy

Nováček z Hradce s novým trenérem Koubkem podle mého nic zajmavého lize nepřinese, možná nějakou novou upravenou maketu makety stadionu, kterej už určitě bude. Napřesrok….. Družstevníci tam vyhrajou. Sympaťák Rada by si měl namazat Smetanu na chleba. Jsem zvědavej, jak to letos pujde Doležalovi. Moc bych se divil, kdyby svému koni dokázal věnovat tolik gólů jak loni. Pardubicím se loňská sestava docela rozpadla, Karviná podle mého udělala velkou chybu angažování Webera. Myslím, že tyhle týmy budou hrát o padáka a nenapadá mne jedinej důvod, proč bych si tenhle zápas chtěl pustit. Něco jinýho jsou Budějovice s Teplicema. Kučera si stále nedokáže vysvětli opakující se chyby a laciný branky. Hnátek by to těm dřevákům asi vysvětlil, Teplice jsou můj tajnej tip na baráž…..Budějky byly loni jak na houpačce, tohle by ale mohli zvládnout. Škoda, že už bez Kladrubského. Video z jeho rozlučky (navíc s Kucou) jistě rozplakalo najednu Gabru. Další super video měl Liberec s návratem Gebreho…..když vidím, jak jsme (ne)posílili pravou obranu, dokázal bych si ho tu na rok, dva představit. Možná škoda, jsem na jeho výkony zvědavej. Slovácko tam jede před odvetou s Plovdivem. Nemaj moc širokej kádr a v Liberci se nepřetrhnou. Takže asi jednička.

Zahraniční okénko

Kromě pohárů a ligy startuje i olympiáda. Jeden dlouhodobej talent od nás se objevil v nominaci Pobřeží Slonoviny. Turnaj zahajují ve čtvrtek v 10:30 proti Saudské Arábii a já jsem na něj teda hodně zvědavej.

Jo a v pátek startuje zápasem Schalke 04 - Hamburger SV asi nejlepší druhá liga na světě. Tak držte palce Königsblauen, ať mám lepší náladu. :-)

A jak to vidíte vy ?Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Fanoušci rozhodli o nejlepším hráči uplynulé sezóny. Ten si to opravdu zasloužil!

Promarněná šance, aneb jak ukázkově vyjebat s vlastními fanoušky - názor k současnému dění, které hýbe sparťanskou obcí

Startuje podzimní část TIPOVAČKY 2021/22! - je tu další půlročník oblíbené tipovací soutěže na našich stránkách

Kde končí duha aneb malý nedělní výlet do veliké arény - report z výjezdu na osmifinále Eura do Budapešti

Neglosující objektiv | 19.07.2021 06:58 Vstoupit do diskuze
1