sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Komentáře

Dvacáté výročí pobočky Fan Clubu Sparty v Turnově

Matěj 20.07.2020 02:24

Při příležitosti dvacátého výročí od založení, uspořádala pobočka Fanklubu Sparty v Turnově besedu s hráči, kteří pamatují poslední “treble” z roku 2014/15.

Turnovská pobočka FCS oslavuje již 20 let vzniku od. Za ty roky bylo mraky zážitků jak na Letný tak na výjezdech, ale ty samozřejmě má každý skalní sparťanský fanoušek. A nejen u příležitosti tohoto jubilea jsme v Turnově měli besedu s hráči, kteří pamatují poslední “treble” z roku 2014/15 a kteří přijeli v top čtveřici, jako jsou Lafi & Dočky & Mario a Strana. Poslední jmenovaný nám všemi známý legendární masér Tomáš Stránský má největší podíl, že se tahle beseda u nás uskutečnila. A stejně tak také před rokem, tehdy v sestavě Honza Berger, Máňa Mistr, Tomáš Řepka a Roman Bednář a i tenkrát muselo u nás logicky každému sparťanovi srdce zaplesat.

Za mě je ale krásné, že ještě dneska za bývalým oblíbeným masérem jdou hráči jak z minulosti, ale i ty současní, když se jedná o nás fanoušky. Svědčí to hlavně o tom, že Strana byl sparťanský srdcař a Sparta a my (fanoušci) jsme byli u něj vždy na prvním místě. Vzpomeňte si vy kteří, když jste něco potřebovali, jestli vás někdy odbyl? Jeho pozápasové děkovačky zůstanou vždy legendární. Lafi o Tomášovi prohlásil, že nezná většího sparťana a to už asi o něčem svědčí. To proč vydržel ve Spartě 21 let jen dokazuje, že to ve svém oboru ovládá a i dnes za ním chodí současní i bývalí hráči Sparty na terapii. To je podle mě pro něj nejlepší vizitka.
Velké téma posledních dní je rasismus, tak mně dovolte můj pohled na danou kauzu. Začnu Kangou, pro mě to nikdy nebude můj oblíbený hráč a když to úplně upřesním, tak ho vlastně nemám rád. Proč? Není podle mě hlavně týmový a je jen egoista, myslící především na sebe. Kdo byl na zápase v Subotici, respektive v Novém Sadu, tak po ostudné prohře 0:2 všichni nadávali v našem ochozu a také aby ne, ale jak už to bývá, především na trenéra Hapala, ale tenhle týpek si dovolil na nás poslat fakovák a to ho ještě Radakovič držel, aby nešel před náš sektor. Po zápase letíme na vlak, abychom ho stihli a on se rozesmátý baví s novináři jako by se nic nestalo. Tam začal podle mě jeho boj s námi, kteří ho moc nemusíme. Odvetu a co následovalo nemá cenu připomínat. Proč tedy není rozdílový, když je derby nebo podobný zápas? Jak je teda možný, že jsme v minulosti vyvolávali jména jako je Bony Wilfried, nebo Leo Kweuke? Odpověď je podle mě jednoduchá, dokázali si nás získat výkony a přizpůsobit se Spartě. Já osobně se nemíním přizpůsobovat Kangovi, který se objímá s Trpišovským, nebo s jistým Rumunem při derby.

Cenu kabiny za sezónu, to je přesně to, co o něm vypovídá. Kdo jiný by to měl za celý rok vyhrát než podle mě Hložan, za to co předvedl, ale chápu že každý má právo se vyjádřit za sebe, ale hlavně je to jen anketa.
Costa je jiný příběh a za ty roky co byl ve Spartě, by si zasloužil větší uznání a rozloučení, ale takhle to bohužel ve Spartě chodí, když někdo končí. Co by měl říkat Karel Poborský a to je už úplně jiný level. Osobnosti typu Honzy Bergera, Ivana Haška, Pepi Chovance, Horsta Siegla, Jardy Blažka nebo Tomáše Řepky by byla v kabině potřeba, ale to je to, co Křetinský právě nechce. Uvidíme jestli Rosa co slíbil dodrží a vrátí to tam, kde by to má být. Sparta musí mít každou sezónu jen jeden cíl a to je titul, ostatní místa se berou jako neúspěch, ale tohle my všichni dávno víme.

Ještě chci poděkovat Lafimu, že mi tu v Turnově nechal svoje individuální trofeje na nějaký čas se pokochat.
Matěj

Fotogalerie

BESEDA V TURNOVĚ

Setkáaní a povídání s Davidem Lafatou, Bořkem Dočkalem, Mario Holkem a Tomášem Stránským v Turnově
 

Diskuze k článku

Komentáře (1)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Hložek Adam

známka:

7 0

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

6 6

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

6 3

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 3

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Čelůstka Ondřej

známka:

6 1

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  ghosttt  ghosttt  224

2.  Fanda Fotbalu  Fanda Fotbalu  218

3.  vlada  vlada  217

4.  Vencano  Vencano  216

5.  Richtric  Richtric  215

5.  akcizur  akcizur  215

7.  Pacos  Pacos  211

7.  Průcha  Průcha  211

9.  shvexa  shvexa  203

10.  inNatura  inNatura  200

11.  davidek98  davidek98  199

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama