sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Komentáře

NHAMOUDUSHI dobrej kauf!

majk 15.07.2020 03:02

V létě 2013 slaví Viktoria Plzeň svůj druhej titul a střídá na pozici mistra Slovan Liberec. Sparta na titul čeká již od léta 2010. V klubu končí stoper Jiří Jarošík, snaživej a oblíbenej obránce Manuel Pamić či šutér Leo Kweuke. Po komplikaci s Hackenem odchází také Venca Kadlec.Jejich místo mají zaplnit talentovaný slovenský bek Pauschek, vracející se Tomáš Ujfaluši (hned, jak doléčí zranění), Kamil Vacek a poté přichází i Bořek Dočkal. A jen tak mimochodem, Sparta získává z polské ligy nějakýho Zimbabwana, ze Zaglebie Lubin přichází sedmadvacetiletý obránce Costa Nhamoineisu.

Jdou o něm dobré reference, přichází po pěti letech v Polsku jako volný hráč. Spartu si prý vybral i přes zájem z Německa, Ruska či Turecko. Dost překvapuje, že po pěti letech vládne polštinou a tak slibuje, že se pokusí naučit i česky. Dokazuje to velmi rychle, už v zimě jsou k vidění první videa. Jako každá správná sparťanská posila se musí od začátku rvát s počáteční nedůvěrou. Přeci jen, zkušenosti s dokonce nejlepšími obránci polské ligy Mirkem Poledicou či Radkem Mynářem nás opravňovali k velké opatrnosti. Když nic, Costa působí v prvních rozhovorech dost sympaticky.

Kostík byl ale trefa do černýho. Jestli se to tak teda smí ještě říkat. Utrpení s Hackenem si ještě vychutnával z lavičky, ovšem pro Pauschekovu neschopnost a Hybšovo zranění si poté pronajal levou stranu obrany. Až do 24.kola odehrál v lize všechny minuty. Během podzimu se několikrát dostal do sestavy kola, dokonce čtyřikrát za sebou a to mu vyneslo i ocenění hráč listopadu. Sparta v té sezoně šlapala, na očích byli zejména díky brankám Josef Hušbauer, David Lafata nebo střídající žolík Roman Bednář. Sparta se tak po čtyřech letech zase dočkala titulu a Costa se na něm podílel také třemi brankami.

V dalším ligovém ročníku pokračoval ve stabilních výkonech, odehrál 25 ligových zápasů a opět i třikrát skoroval. V době volna jezdil domů do Harare a pomáhal rodičům jako řidič autobusu. Další dva roky již hrál méně, vždy nastoupil k 16 utkáním. V předminulé sezoně se přes všechny možné čachry opět v sestavě stabilizoval a v lize odehrál 28 zápasů. Již začal zaskakovat také na stoperu. Jeho řízné zákroky řečené sáňky vzbuzovali ve všech emoce, Costa za ty roky ve Spartě neustále dokazoval, jak mu na týmu záleží a jak se za něj má správně rvát. Není tak divu, že se také stal prvním africkým kapitánem v historii Sparty.

Roky však letí, Costíkovi už je 34 a protože vždycky byl nohama na zemi, sám už ví, že to na základ Sparty není. Chce hrát dál a tak se s naším klubem loučí. Dle slov Tomáše Rosického by to nemělo být na vždycky, protože mu Sparta chystá teplé místečko po skončení kariéry. A já říkám, že je to výborná zpráva, protože Costa ve Spartě zanechal velkou stopu, byl příkladným reprezentantem klubu a působí jako pěst na oko na všechny ty naše srdcaře plivající z televizních studií či promenádující se v plzeňských, či nedejbože cirkusáckých čínských dresech.
Costík odehrál ve Spartě celkem 203 zápasů, nezbývá než mu poděkovat a těšit se, až se k nám vrátí. A kdyby se mu povedlo třeba na Silvestra trošku pocukrovat Řeháka, měl by to u mě snad ještě lepší.

Hodně štěstí Costíku!!!

majk


Diskuze k článku

Komentáře (9)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Hložek Adam

známka:

7 0

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

6 6

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

6 3

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 3

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Čelůstka Ondřej

známka:

6 1

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  ghosttt  ghosttt  224

2.  Fanda Fotbalu  Fanda Fotbalu  218

3.  vlada  vlada  217

4.  Vencano  Vencano  216

5.  Richtric  Richtric  215

5.  akcizur  akcizur  215

7.  Pacos  Pacos  211

7.  Průcha  Průcha  211

9.  shvexa  shvexa  203

10.  inNatura  inNatura  200

11.  davidek98  davidek98  199

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama