roboACS | 23.09.2019 11:11

V sobotu 21.9.2019 hrálo béčko od 10:15 na hřišti FK Motorlet Praha v Jinonicích. Ne tenhle výjezd jsem nemusel stávat až tak brzy jako když se minule hrálo v Karlových varech. Z Modřan to mam jen asi 50 minut a to jsem ještě asi 15 minut stál v Nových Butovicích protože autobus si dával trochu načas. Nikdy jsem tam nebyl, ale tentokrát se hřiště podařilo najít na první pokus. Místnímu stadionu dominuje jedna hlavní tribuna, kde se sedí na betonových schodech nebo na dřevěných lavicích. Jinak se stojí klasicky u zábradlí, jen je trochu nepříjemné, že stání za brankou je ve svahu.

FK Motorlet Praha byl založen v roce 1912 jako SK Butovice. Do organizovaných fotbalových soutěží vstoupil v roce 1921. V průběhu století klub několikrát měnil název a nejslavnější období prožil jako Spartak Motorlet, kdy v sezoně 1963/1964 dokonce nakoukl do nejvyšší soutěže, kde ovšem získal za celou sezonu pouze 7 bodů za jednu výhru (2:1 s VSS Košice a pět remíz (vždy 1:1 s Duklou Praha, Slovnaftem Bratislava, Baníkem Ostrava a s dvěma Spartaky Brno a Hradec Králové) a tak hned zase ligu opustil. Ještě v sezoně 1982/1983 si klub rok zahrál druhou ligu. Jinak působí hlavně na úrovni divize nebo ČFL. Klub se pyšní výbornou prací s dětmi a jeho mládežnické týmy působí na nejvyšších úrovních.

Utkání začalo od 10:15. Sluníčko pěkně svítilo, teplota šlo rychle nahoru a lidé poměrně záhy odkládali svršky. V hledišti se sešlo 450 platících diváků. Fandila ovšem pouze skupinka dětí na hlavní tribuně a měli dokonce i vlajku. Trenér Václav Kotal postrádal kapitána Lukáše Váchu. Z kádru áčka nastoupil pouze Tal Ben Chaim. V útoku hrál Lukáš Juliš, jinak hlavně mladíci. Kdo zaspal a přišel o něco později neviděl první dva góly utkání. Ten první padl již ve třetí minutě, když v pokutovém území zůstal osamocený Jakub Vojta - 1:0. O pouhé tři minuty později bylo vyrovnáno. První útok Sparty po pravé straně hřiště, prudká střela, kterou brankář jen vyrazil a dobíhající Adam Karabec neměl problém trefit prázdnou branku - 1:1.

Po hříchu to byl na dlouhou dobu také poslední nebezpečnější útok na obou stranách. Po celý první poločas se na špatném terénu hrálo hlavně ve středu hřiště. O přestávce domácí trenér prostřídal brankáře. Marek Vyčichl si poprvé sáhl na míč až v 56 minutě, když ho vyndaval ze sítě po penaltě Lukáše Juliše - 1:2. Domácí se snažili o vyrovnání, ale do nějaké větší šance se nedostali. Deset minut před koncem Spartu uklidnil střídající Kristián Flak, který tou dobou, v druhém utkání po více než dvouměsíční pauze kvůli zranění, byl na hřišti sotva pár vteřin - 1:3. V závěru ještě domácí snížili z penalty za ruku, kterou viděl snad celý stadion - 2:3. Domácí se ještě chtěli hnát do útoku v čemž jim zabránil brankář František Kotek a viděl za to žlutou kartu. Skóre se již nezměnilo a tak jsem se konečně i já dočkal výhry na hřišti soupeře (ve Zlíně jsem nebyl). Béčko tak minimálně na několik hodin poskočilo do čela tabulky skupiny A ČFL.

Po utkání jsem se ještě přesunul do Říčan na utkání třetí třídy, kde domácí FK Radošovice hostil SK Svojetice. Po vyrovnaném první poločase, který domácí vyhráli 2.1 přišel poločas hrůzy a hosté tak nakonec odjeli domu s výhrou 7:2 a uhájili první místo v tabulce. Den jsem s kamarády dohrál v naší oblíbené hospůdce a do postele jsem se dostal až lehce po půlnoci.

Příští neděli 29.9.2019 od 10:15 hostí béčko doma na Strahově Táborsko. Tak přijďte v hojném počtu dotlačit kluky k výhře a definitivnímu posunu na první místo tabulky. Protože proč čekat tři roky, když postoupit by se dalo už letos?

roboACS

FK Motorlet Praha – AC Sparta Praha B 2:3 (1:1)

Branky: 3: Vojta, 90. Radosta (pen.) – 6. Karabec, 56. Juliš (pen.), 80. Flak. ŽK: Vojta, Rajnoch – Piško, Kotek. Rozhodčí: Vyhnanovský – Krejsa, Cichra.

Motorlet: Hrubeš (46. Vyčichl) – Badocha (83. Mařík), Čepelák, Dvorsky, Fotr, Hurka (77. Podzemský), Rajnoch, Suk, Štěpánek (66. Radosta), Vojta (74. Meška), Žaloudek.

Sparta: Kotek – Gabriel, Piško, Talovierov, Dudl (85. Prokopec), Karabec (87. Patrák), Ben Chaim (79. Flak), Šimáček (71. Burda), Mareček, Juliš, Horák.

roboACS | 23.09.2019 11:11 Vstoupit do diskuze