sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Komentáře

Kids Club on tour!

Familia 06.08.2019 09:29

Sparta hraje Ligu mistrů. Úspěšně. Ač je to ze současného sportovního hlediska absolutně vyloučené, přesto je to pravda. Když se na to podíváme pohledem projektů a aktivit, které nabízí a dělá pro své fanoušky. V Česku nemá konkurenci a směle se může rovnat na mezinárodní scéně těm nejlepším. V loňské sezóně jsme si s rodinou prošli několika aktivitami v rámci dětského členství syna v Kids Clubu. Tady je naše zkušenost.Přespání na nejlepší místě na světě

Letenská noc. V sezónním itinéráři má již své stálé místo. Projekt, ve kterém nejmladší fanoušci (doprovázení jedním z rodičů) přespávají přímo na ploše našeho stadionu. Ve stanech. Už to je samo o sobě naprosto unikátní záležitost. K tomu je však i skvělý doprovodný program s dalšími nezapomenutelnými zážitky. Jen si to představte. Probuzení v panoramatech našich tribun, kdy ranní slunce postupně zalévá trávník. Místo mnoha fotbalových bitev, emocí, historie a slavných vítězství. Nostalgie potěšila a obklopila spíše rodiče, ale přespání na jedinečném místě jako je stadion Sparty naprosto nadchlo i všechny děti. Společně se sportovními aktivitami na jeho trávníku. V našem případě se doma několik měsíců nemluvilo o ničem jiném než o vstřeleném hattricku při společných zápasech fotbalového mini turnaje dětských účastníků. Není se čemu divit. Málokdo ze slavných a skvělých hráčů se může pochlubit třemi góly v zápase na Letné v tak mladém věku. A většině se tento sen nesplní nikdy. Rozhodně nezapomenutelný zážitek a cenný počin hodný zápisu do fotbalového životopisu. Fotbalový mini turnaj byl doprovázen dalšími sportovními aktivitami jako byly třeba odpolední rozběhání a ranní rozcvička. Přímo na zeleném pažitu letenského stadionu. Po několika hodinách sportu došlo i na pohádku na dobrou noc vysílanou na velkoplošné obrazovce. Opět s nezapomenutelným prostředím v tu chvíli jednoho z největších letních kin v republice. Co dodat. Velkou pochvalu zasloužila i velmi dobrá organizace, vstřícnost a starost samotných zástupců Sparty. Potěšily i malé dárky, ale zážitky jsou přeci jen mnohem a mnohem více. Velké palce nahoru. Tohle byla top akce! Malou kaňkou by se mohlo zdát, že za dětmi nepřišel ani na chvíli žádných z hráčů Sparty. A že o tom tajně děti snily. Tak třeba to vyjde příště.

On tour!

Góly jsou kořením fotbalu. Výjezdy za klubem potom kořením fanouškovských životů. Pro velké i malé. Kids Club vloni vypravil autobus na zápas Sparty do Liberce. I v tomto případě se na nás usmálo štěstí a byli jsme mezi šťastnými, kteří pohotově reagovali na výzvu klubu. Autobus totiž vystartoval jen jeden. Ale plně obsazen malými i jejich doprovodem. Vyjíždělo se od stadionu Sparty a klub nás na cestu vybavil drobnými dárky a občerstvením. Naše myšlenky však stejně směřovaly k blížícímu se zápasu. Pohodovou cestu vyplnila dětská autobusová tipovačka. Každý z mladých účastníků měl za úkol tipovat výsledek a střelce. Jelikož se jednalo o velmi zodpovědnou záležitost a hrálo se o Krále tipérů autobusu, tak nám konkrétně zabralo přemýšlení nějaký ten kilometr. Následné psaní pak mnoho dalších, jelikož některá písmena jsme museli ještě potrénovat. Syn naštěstí nedbal mých rad a na svůj anketní lístek dal 1:0 pro Spartu a jako střelce Dočkala. To už jsme se však blížili k Liberci a bylo potřeba na sebe navléci všechno možné i nemožné oblečení. Autobus nás přivezl až ke stadionu a krásný výhled na hru zajistila místa za brankou hned vedle sektoru hostí. Právě tam, kam padl i rozhodující gól Costy. Tribuna byla plná sparťanů, takže fandění rozjel i Kids Club. S vítězství v kapse jsme opět pohodlně odjeli zpět ke stadionu Sparty. Cestu ještě vyplnilo vyhlášení výsledků autobusové tipovačky a předání drobných suvenýrů pro dva nejlepší, kteří správně tipli výsledek. Kids Club on tour je parádní počin. Vždyť výjezdy jsou kořením fanouškovských životů! A Sparta potřebuje podporu svých fanoušků všude, kde hraje. Zorganizovat dětský výjezd asi není jen tak, ale pokud by to bylo jen trochu možné, tak ať je to co nejčastěji. Má to svůj smysl.

Na slovíčko s hráči

Třetí akcí Kids Clubu, kam jsme mohli zavítat, byla Dětská tisková konference. Tedy přímý kontakt s hráči v příjemném prostředí stadionu Sparty. Na dětské dotazy tehdy odpovídali Ondra Zahustel a Pepa Šural (Nikdy nezapomeneme! Sparťani navždy zůstávají v našich srdcích!). Oba čelili opravdu mnoha a mnoha všetečným otázkám. Byl to pohodový podvečer s celou řadou zajímavých odpovědí, hráčských pohledů a informací. Právě při takových situacích a setkání s fanoušky se naplno ukazuje i charakter hráčů a jejich přístup ke klubu a fanouškům. A o to více, když jde o dětské fanoušky. Oba hráči byli skvělí a bylo z nich cítit, jak si fanoušků i klubu a možnosti v něm hrát váží. A užívají si to. Stejně jako malí účastníci setkání. Zároveň nebyla nouze o mnoho vtipných momentů, příhod i situací. Kdo nebyl, ať zkusí své štěstí příště! Mít kontakt a pokecat s hráči rozhodně patří mezi ty jedinečné zážitky a okamžiky, o kterých děti sní a určitě si je budou pamatovat. Dětská tiskovka je tak pro ně skvělou příležitostí. Tiskovou konferenci zakončilo focení a autogramiáda. Syn odešel s autogramy na své kopačce. Asi i díky tomu řádil ve svých fotbalových zápasech jako nikdy předtím. I tato aktivita byla topová!

Během loňské sezóny se na syna v rámci Kids Clubu třikrát usmálo štěstí a vešel se do kapacity jednotlivých aktivit. U jiných takové štěstí bohužel neměl. Již se však rozběhla další sezóna a s ní je tu opět skvělá řada příležitostí, jak být blízko klubu, hráčům a zažít něco nevšedního. Své vysněné aktivity má již vyhlídlé...

ACS!

Familia


foto: sparta.cz

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Nita Florin

známka:

6 7

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Kotal Václav

známka:

6 6

zápasy: 17
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hancko David

známka:

6 5

zápasy: 16
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

6 3

zápasy: 10
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 1

zápasy: 15
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Morn  Morn  371

2.  recchi  recchi  370

3.  steve17  steve17  363

4.  spartak5  spartak5  360

4.  Skříň  Skříň  360

6.  Kiri  Kiri  357

6.  jana  jana  357

8.  martinka  martinka  355

9.  bbs  bbs  351

10.  radamell  radamell  346

11.  Vencano  Vencano  343

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama