sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

V neděli má bejt rodina pohromadě – na prvním výjezdu! (FK Teplice – AC SPARTA PRAHA, 4. ligové kolo 2018/2019)

Homolka 19.12.2018 22:02

Sparta v Teplicích. Pro Homolka Boys není svátečnějšího a tradičnějšího výjezdu. Na sever Čech se pravidelně vydávají v různých sestavách, časech, rozpoloženích, stavech i ročních obdobích již bezmála dvacet let. Proč? Protože tu Spartu si musíš prosadit, jinak přijdeš vo moc, a jsi mrtvej muž!

První krok k výjezdu se uskutečnil již při plánování letní dovolené. Štěstíčku se šlo trochu naproti. Šup tam s týdnem odpočinku v Liberci a ono to už nějak dopadne. Následovala fáze očekávání. Jak nám bude nakloněn los, a co termín utkání? Ten se na nás opravdu mohutně usmál. Zápas Spartičky v Teplicích zapadl přesně na konec dovolené pod Ještědem. Nebylo co řešit – letošní Teplice se stanou prvním pravým výjezdem Homolky juniora za Spartou! Kde jinde začít výjezďáckou kariéru?! Kde jinde začít s pomyslným předáváním výjezďáckého žezla? Z otce na syna!

Výjezd za Spartou se pochopitelně stal tématem číslo jedna hned po dobu několika týdnů. A také terčem celé řady otázek juniora. Pokládaných s maximální dětskou bezprostředností. Řešil praktické věci. “Koho se budu držet za ruku až poběžíme na hřiště?” (otázka při zápase se Suboticí). Probíralo se fandění. “Jak se v kotli drží za ramena a zpívají. To budu muset dělat také? A s cizím klukem? Co když mu bude smrdět podpaží?! (při zápase se Slováckem). Diskutoval se výhled na hřiště. “Asi neuvidím na hřiště! V kotli jsou totiž samí velcí kluci. Víš proč? Protože pijou pivo a po něm rostou!.” A opravdu mnoho a mnoho dalšího. Příval dotazů a úvah se náležitě stupňoval s blížícím se dnem D, kdy nabíral opravdu extrémních obrátek.

Ještě zamluvit hotel v Teplicích, proklepnout spojení z Liberce, zamávat mamince – a mohlo se vystartovat. Paní Štěstěna nám byla opravdu nakloněna. Stejným vlakovým spojem z Liberce se za Spartou v neděli vydávala i trojice mladých sparťanů. Ti na cestu pozvali i tři lahve rumu s colou, což je vždycky kombinace do zábavy. Vzali za to posparťansku a tak junior mamince do telefonu s nadšením pobaveně hlásil aktuální stavy svého pozorování. “Jsou tu kluci, kteří z vlaku volali na nějakou holku. Zpívali jí něco o podprsence! A také to jednou cuklo a jeden z nich se málem skutálel na zem.” Za zpěvu chorálů této trojice jsme po třech hodinách dorazili do cíle. Hotel, oběd, pivo, limo, odpočinek a hurá ke stadionu. Tři hodiny před utkáním – tak už to s dětmi a jejich nedočkavostí bývá. Alespoň bylo dostatek času sledovat příjezd našich borců, okouknout stadion ze všech stran a pobavit se u soutěže hlavního sponzora fotbalové ligy. Bavendo!

Není třeba se rozepisovat o průběhu utkání. Stejně ho všichni viděli. Stačí říct jediné – ta Sparta má teďka útok, hele, že by rozkopala i Real Madrid. Kromě parádní výhry a nádherných gólů (První jsme tedy neviděli, jelikož byla pyrománie. Není to však stylové při prvním výjezdu nevidět první gól? :-) ) potěšila i mohutná podpora fanoušků. Přestože je situace klubu ze známých důvodů nedobrá, sjely se do Teplic stovky sparťanů. Zaplnili jsme nejen své dva sektory, ale řada dalších fanoušků povzbuzovala i z dalších míst na stadionu. Téměř všichni vyslyšeli i výzvu Ultras Sparta a dorazili v rudém. Support se jel celý zápas a stál za to – paráda! Pro Spartu je důležité, aby náš fanouškovský tabor byl silný a jednotný. Spousta našich nepřátel stojí stále za branami, či téměř na našich hradbách. Stůjme při sobě nehledě na cokoliv. Hráči, vedení i trenéři přicházejí a zase odcházejí, jen my fanoušci zůstáváme.

Konec zápasu. Děkovačka. Na přání juniora jsme se ještě pokusili zjistit, zda je možné pozdravit hráče. Marná snaha. Letenská i teplická securitka společně vytvořily kolem ACS busu uzavřenou zónu. Alespoň jsme tedy z dálky pozorovali odjezd našich borců. Následně se už vydáváme vše probrat u oranžády a polotmavé višně. Rozhodně bylo co! A pak už na hotel, shlédnout ještě všechny sestřihy a rozhovory ze zápasu a spokojeně usnout - Sparta!

Kdo nebyl, přišel vo moc. Tedy pro tentokrát. Není třeba smutnit. Dobrou zprávou totiž je, že za Spartou můžeme vyrazit brzo opět. My vždycky budem tam, kde Sparta bude hrát. Spartička nikdy nebude sama!

První výjezd se vydařil náramně. Můžu si tak úspěšně odškrnout splnění dalšího klíčového úkolu v roli otce. :-) Oslava titulu na trávníku letenského stadionu zažil junior již v břiše u maminky. Narození se podařilo načasovat na den vítězného derby. Domácízápasy již máme v malíku. První výjezd za námi. Jedeme dál. :-)

Sparta navždy!

Homolka

FK Teplice - AC Sparta Praha 0:4 (0:4)

Góly: 2. Šural, 17. Šural, 29. Frýdek, 39. Stanciu ŽK: Ljevakovič, Krob – Kanga, Chipciu. Rozhodčí: Hrubeš – Pospíšil, Koval, Pechanec. Diváci: 15 131

Sparta: F. Nita - A. Chipciu, S. Kaya, U. Radakovič, N. Costa - N. Stanciu, G. Kanga, M. Frýdek (84. L. Vácha), S. Plavšič (69. B. Vatajelu) - J. Šural, B. Tetteh (78. M. Sáček)

Teplice: J. Diviš - T. Vondrášek, M. Jeřábek, A. Král, J. Krob - A. Hyčka (84. D. Trubač), T. Kučera, A. Ljevakovič (76. J. Shejbal), J. Hora, P. Žitný (89. M. Červenka) - D. Vaněček

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Kanga Guélor

známka:

6 3

zápasy: 20
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 8

zápasy: 12
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hložek Adam

známka:

5 7

zápasy: 20
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

5 7

zápasy: 23
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

5 5

zápasy: 19
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Skříň  Skříň  483

2.  miram  miram  472

3.  Pacos  Pacos  453

4.  BFG  BFG  452

5.  recchi  recchi  441

6.  Fotr  Fotr  436

7.  Vencano  Vencano  433

8.  Morn  Morn  432

9.  Tommy.  Tommy.  421

10.  milhaus9  milhaus9  409

11.  inaccess  inaccess  407

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2019 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama