sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Další bída za tři body (Sparta - Dukla, 19. kolo I. ligy 2016/17)

roboACS 05.03.2017 22:24

Po vypadnutí z Evropské ligy a po prohře v Jablonci, navíc po tragickém výkonu, se Sparta chtěla v devatenáctém kole rehabilitovat a své fanoušky na Letné potěšit třemi body a snad i zlepšenou hrou. Tří bodů jsme se dočkali, zlepšení hry ne.

Do utkání udělali trenéři několik změn v sestavě. Nehrál "miláček tribun" Tiemoko Konaté, ani další dlouhodobě zraněný hráč Costa. Absence Lukáše Juliše a Michala Kadlece, kvůli viróze, nepovažuji za oslabení týmu. Naopak po dlouhé době nastoupil v základu Venca Kadlec. Rozhodující moment zápasu viděla jen z poloviny zaplněná Letná již v páté minutě utkání. Střelou z dálky přes nohu se prosadil Pepík Šural - 1:0. Kámoš sedící vedle mě prohlásil, že vzhledem k výkonům z posledních týdnů, jsme právě asi viděli nejzajímavější moment zápasu. A měl v podstatě pravdu...

Dále jsme až do pauzy viděli jen bezmyšlenkovitou překopávanou ve středu hřiště s hromadou nepřesností. Nuda byla i na tribunách. Jsem nečekal, že se někdy dožiji toho, že kotlík Dukláků v úvodu utkání ovládne atmosféru. Nevšiml jsem si, že by kotel vyhlásil nějaký bojkot. Já bych s tím počkal případně až po derby. Postupně se to trochu rozjelo, ale žádný bengál to nebyl. Kotel byl v sobotu podprůměrný a protilehlá zase mrtvá. Po pauze se konečně něco málo na hřišti začalo dít. Bohužel hlavně díky Dukle, která zjistila, že prohra s námi by tentokrát byla hodně zbytečná a že měli minimálně na bod. Naše obrana zase místy působila hodně chaoticky a můžeme být rádi, že hosté nevyužili některou ze šancí, které si vypracovali. My jsme i na domácím hřišti proti průměrnému ligovému týmu spoléhali na protiútoky. Měli jsme tři nadějné, ale pojišťovací druhý gól nepadl ani z jednoho z nich.

O největší pozvednutí atmosféry na stadionu se tentokrát zasloužil trenér Tomáš Požár, když v 75 minutě poslal na hřiště Tiemoka Konatého. Konečně to i na tribunách dostalo ty pořádný grady a zřejmě se nám na Letné zrodila nová tradice. Šarvátka fandů na protilehlé v závěru utkání. Ty sluníčkáři jsou poslední dobou čím dál tím více agresivnější. Jeden z dlouholetých věrných fandů inkasuje za svůj názor na oblíbence s číslem 18 na zádech pěstí. Snad je ok. Šarvátku ukončuje až zásah pořadatelů. Vše bylo vyřešeno domluvou. Po zápase hodně lidí hráče za další "super" výkon vypískalo a tak se ani tentokrát nekonala děkovačka.

Příští týden v neděli jedeme do Mladé Boleslavi. Nám se venku dlouhodobě výsledkově ani herně nedaří. Bolka nevyhrála již deset kol. Kdo svojí neúspěšnou sérii protrhne? Snad to bude Sparta.

roboACS


AC Sparta Praha - FK Dukla Praha 1:0 (1:0)

Branky: 5. Šural.

ŽK: Sáček, Lafata - Tetour.

Sparta: Koubek - Karavaev, Mazuch, Holek, Hybš - V. Kadlec (85. Holzer), Čermák, Sáček, Šural - Néstor (61. Mareček), Lafata (75. Konaté).

Dukla: Rada - Kušnír (72. Brandner), Štětina, Šimůnek, Podaný - Bezpalec (82. Edmond), Hanousek, Tetour (79. Bílovský) - Miloševič, Holenda, Olayinka.

Rozhodčí: Hrubeš - Vysloužil, Arnošt.

Diváci: 8936.

Fotogalerie

ACS - Dukla

Sice výhra 1:0 ale opět po hodně nezáživném výkonu
 

Diskuze k článku

Komentáře (7)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 9
góly: 5
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 8
góly: 4
ž. karty: 2
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Šural Josef

známka:

5 6

zápasy: 4
góly: 14
ž. karty: 3
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 9
góly: 2
ž. karty: 2
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  228

2.  MrSpartan  MrSpartan  212

3.  Wafi10  Wafi10  205

4.  FVL  FVL  202

4.  radamell  radamell  202

6.  Rudej  Rudej  199

7.  Průcha  Průcha  198

7.  teddy  teddy  198

9.  spartanekk  spartanekk  196

10.  bendys77  bendys77  194

11.  Wega  Wega  191

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama