sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Pomáháme

PŘEDÁNÍ DARŮ - PODPOŘME NAŠE DĚTI

12. HRÁČ 17.12.2015 21:01

V tomto článku budeme postupně informovat kam konkrétně se finance vybrané v rámci sbírky PODPOŘME NAŠE DĚTI dostaly. Ještě jednou musíme velmi poděkovat všem, kdo se sbírky zúčastnili a věříme, že se nám brzy podaří podobný počin na podporu něčeho dobrého zopakovat. SPARTA FOREVER!

1)Městská nemocnice v Litoměřicích - dětské oddělení - 40.000,- Kč

Šek na 40 tisíc korun a spoustu plyšáků věnovali fanoušci fotbalové Sparty dětskému oddělení litoměřické nemocnice. Ke slavnostnímu předání tohoto daru došlo ve středu 16. prosince 2015 do rukou primáře oddělení Vladimíra Bárty, vrchní sestry Boženy Haufové a předsedy Správní rady nemocnice Radka Lončáka. „Velmi za váš dar děkujeme. Podařilo se vám vybrat hezkou sumu, která našemu oddělení moc pomůže,“ zhodnotil primář Bárta a vrchní sestra Haufová ho doplnila konkrétní informací: „Na oddělení je pořád něco třeba, proto si všech darů moc vážíme. Částku, kterou jste nám věnovali, bychom rádi využili na nákup dětských transportních lůžek.“

Více informací zde: litomericko24.cz/2015/12/17/fanousci-sparty-mysleli-na-detske-pacienty-mestske-nemocnice-v-litomericich/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

2)Svitavská nemocnice - dětské oddělení - 40.000,- Kč

Zástupci Fan clubu AC SPARTA PRAHA z Poličky přivezli v pondělí 21.12.2015 dar dětskému oddělení Svitavské nemocnice. Do rukou ředitele Pavla Kunčáka věnovali šek na 40.000,- Kč. Peníze jsou ze sbírky, která se uskutečnila mezi fanoušky AC Sparta Praha. „Na této sbírce se podíleli kromě jednotlivých fanoušků zejména fanouškovské skupiny ULTRAS SPARTA, SPARTA FOREVER, DVANÁCTÝ HRÁČ, FANCLUBY AC SPARTA PRAHA a jedním tímto fanclubem je i pobočka Polička, jímž jsem předsedou,“ uvedl Michal Kozel. Ten se také svěřil, že v době před rokem 1989 byl pacientem na tomto oddělení: „Do dneška jsem se nezbavil syndromu bílého pláště. Proto mě těší, že dnes tu chodí lékaři ve veselých košilích, které si sami vymysleli,“ dodal Michal Kozel. „Děkujeme. Dar nám udělal velkou radost. Peníze budou užitečné ke zlepšení prostředí pro dětské pacienty. Dohodneme se s paní primářkou a brzy tento účel zveřejníme,“ poděkoval ředitel nemocnice Pavel Kunčák. Michal Kozel a Stanislav Bartoš přijeli i s manželkami a dětem na oddělení předali také 50 plyšáků, kteří udělali okamžitou radost přítomným dětem.3) Benešovská nemocnice - dětské oddělení - 40 000,- Kč

Pytel plyšáků a čtyřicet tisíc korun předali členové Fancklubu Sparta z Týnce nad Sázavou dětskému oddělení nemocnice Rudolfa a Stefanie.

Ředitel nemocnice Petr Hostek a primář dětského oddělení Michael Richter přijali dar od zástupců týneckých sparťanů, kteří jej zajistili z celostátní akce "Podpořme naše děti".

"Na dvou domácích zápasech Sparty dobrovolné hlídky s kasičkami vybírali peníze, asi dva týdny bylo otevřené konto a také proběhla sbírka plyšových hraček. Celkem se vybralo necelých 212 tisíc, které byly rozděleny do pěti nemocnic," popsal nám způsob získání daru předseda Fanclubu Sparta Týnec nad Sázavou Pavel Macháček.

Více zde: Sparťané z Týnce podpořili benešovskou nemocnici


4) Nemocnice v Českých Budějovicích - dětské oddělení - 40.000,- Kč

Další várka financí ze sbírky putovala na jih Čech, do dětského oddělení nemocnice v Českých Budějovicích. Zástupci místního fanclubu předali kromě peněz také 3 tašky plné plyšáků a mimo to ještě stolní hry (kulečník, hokej, tetris a další). Děti jim za to namalovaly krásný obrázek a poděkování se jim dostalo od vrchní sestry oddělení a pana primáře. 15. leden roku 2016 se tak ukázalo i v této části naší země, že SPARŤANŠTÍ fanoušci jsou ty nej ze všech.


5) Dětské kardiocentrum v Praze - Motole - 50.000,- Kč

Posledním místem, kam putovaly finance ze sbírky se stalo dětské kardiocentrum v Motole. Ani v tomto špičkovém oddělení, možná nejlepším na světě, se neztratil finanční dar sparťanských fanoušků, a užití našly i desítky plyšáků. Poděkovali Vám za něj osobně vrchní sestra paní Mgr. Alice Řezníčková a písemné poděkování se pak dostalo přímo z pera pana doktora přednosty prof. MUDr. Jana Janouška, Ph.D.

Protože bylo v celkové sbírce vybráno dalších 1.440,49 Kč, byly tyto finance použity na nákup nových (čistých a neroztrhaných) plyšáků. Tímto se dostáváme závěrem k jediné prosbě, tedy abyste nenosili plyšáky zničené nebo špinavé, pokud nějakou podobnou sbírku budeme pořádat v budoucnu. Opravdu by Vás asi nepotěšilo, pokud by Vaše dítě takovou hračku při své nemoci v nemocnici dostalo, čemuž jsme pochopitelně zamezili a tito pro nemocniční prostředí zcela nevyhovující plyšáci byli předáni do sběrných boxů pro dětské domovy nebo v těch nejhorších případech zkrátka vyhozeni.

Celkem byla vybrána ve sbírce PODPOŘME NAŠE DĚTI částka 211 440,49 Kč, která byla do haléře rozdělena mezi výše zmíněná zdravotnická zařízení.

Závěrem snad jen opětovné díky všem, kdo jakkoli tuto úspěšnou akci podpořili a právě i s ohledem na její zdárný průběh a úspěšný výsledek se nějakou podobnou v brzké budoucnosti pokusíme zopakovat.

12. HRÁČ

Diskuze k článku

Komentáře (1)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Hložek Adam

známka:

7 0

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

7 0

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Čelůstka Ondřej

známka:

6 4

zápasy: 6
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

6 3

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Juliš Lukáš

známka:

6 3

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Richtric  Richtric  175

2.  Průcha  Průcha  169

3.  Vencano  Vencano  164

4.  haklos  haklos  162

5.  sigi 132  sigi 132  160

6.  BFG  BFG  157

7.  vráťa  vráťa  155

7.  Fanda Fotbalu  Fanda Fotbalu  155

9.  Rudej  Rudej  154

10.  vlada  vlada  153

11.  akcizur  akcizur  152

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama