káně | 27.05.2013 07:27

Již delší dobu se na zdejším webu objevovala poměrně netradiční pozvánka na utkání Všenor. Proč zrovna Všenory? Právě za ně hraje jedna ze sparťanských legend, kapitán, Jirka Novotný! A tak dlouho dopředu začínám uvažovat, proč nejet. Navíc se dva dny předem ozve pán z redakce a tak už zbývá jen vyřešit, zda jet vlakem, či autem.

Nakonec ale vyhrává vlak, nádraží hned u hřiště, navíc pár minut za Prahou. Sraz na hlaváku, odjezd, kontrola jízdenek a za 8 minut opět z vlaku ven. Ne snad, že bychom byly již na místě, ale máme naplánovanou přestávku, neboť je třeba doplnit tekutiny v podobě chlouby našeho národa. Nakonec sedáme v útulné restauraci U Peronu a ochutnáváme nefiltrovaného Viléma z minipivovaru v Jicích, jednoho, dva, třetího. Klidně si necháme ujet jeden vlak. Lahoda! Doporučují oba dva výjezďáci! Čas ale letí a tak se přesouváme na nástupiště, kde na nás čeká Bobik. Dáváme jedno malé rychlé ve stánku a míříme vstříc Všenorům.
Na místě nevystupujeme jediní, ale nějakým zázrakem se trháme a jdeme druhou stranou. Překvapivě bloudíme a tak musíme využít pomoci místních obyvatel, kteří se tváří velmi nadšeně. Joo, přijela zvěř :-) nakonec přicházíme k hledaným schodům, zjišťujeme, že o víkendu asi nejezdí a musíme šlapat sami. Naštěstí na jejich vrcholku nacházíme branku ku hřišti a vtrháme do areálu. Po zaplacení symbolického vstupného vtrháme do místní hospůdky, která je již zaplněná příznivci našich barev. Nějaký ten pozdrav proběhne, cvičný chorál a s pitivem odbíháme na vzduch. Jirka se již rozcvičuje a jak to tak sleduji, tak si s míčem stále rozumí!

Na zápas se rozdělujeme na dvě poloviny, jedna fandí za lavičkou, druhá u pípy, což v přírodě při dělených pokřicích zní krásně. A ta ozvěna. Rozjíždíme pár klasických sparťanských chorálů, ale především děkujeme Jirkovi. „Jirko my Ti za vše děkujem“, „Jirka je naše hvězda, …“ „Novotný do Sparty!“

O poločase se nám povede ukořistit míč a tak i my předvádíme nějaké to naše umění. A jde nám to!
Druhý poločas pokračuje stejně jako první dějiství. Nosí se tácy plné piv, fotí se, skanduje, všichni si to moc užívají. Jirka pokaždé ochotně zatleská. Probíhá i hecovačka o panáky s Luďkem Zelenkou, nebo panem Hrdličkou z Nova Sport (… tak nemohlo chybět tradiční „Nova kurví fotbal“ :-) ). Ale nakonec nic z toho … možná naštěstí. Během druhého poločasu v pár lidech rozjíždíme i mašinku kolem celého hřiště, slavíme gól, který vstřelí ten, kvůli komu jsme přijeli. Pár minut před koncem přichází střídání naší legendy a Jirka ochotně přijde hned mezi fanoušky, fotí se, rozdává podpisy, … ve stejném duchu se pokračuje i po zápase, kdy na hřiště přichází další fans. Nakonec Jirku pouštíme do sprchy a pan kapitán slibuje, že přijde do hospody. Tak se také děje a jede se na novo. Skandování, focení, podpisy, uvolněná nálada, paráda! Tak to má být. Nakonec se přesouváme ještě ven k hromadné fotce a povídání pokračuje. A kdo ví, možná ještě teď :-)
Závěrem ještě díky dobré duši, která nás odvezla do Prahy autem :-)

Všenory vyhrály 6:1, počasí se nakonec umoudřilo, Jirka dal góla, zápas si užil a my také, pozápasové focení a klábosení – paráda! Už lituješ, že jsi nebyl?
Díky všem organizátorům a snad na podzim: REPETE!

káně


Druhá fotogalerie ze Všenor ZDE

Videa ze Všenor:

Všenorský S.K. - Loděnice 25.5.2013....jede, jede mašinka :-)Všenorský S.K. - Loděnice 25.5.2013..."suport" :-)Všenorský S.K. - Loděnice 25.5.2013...Jirko my ti děkujem...;-)

káně | 27.05.2013 07:27 Vstoupit do diskuze
8