pohadkar | 22.12.2012 11:02

21.12.2012. Den, na který jsme se tři týdny připravovali a těšili, je tady. Jeden z největších a nejvěrnějších fanatiků v současném sparťanském táboře, pan S :-), vymýšlí akci plnou pyrotechniky na počest naší milované Spartičky.

Prostřednictvím moderních komunikačních kanálů jsou o ní informováni všichni sparťani světa. Za těch několik dní potvrdilo svoji účast na 400 lidí. Protože všichni víme, jak to ovšem někdy bývá, ostatně například na facebooku máme přes 100 tisíc ultras, jsme doufali alespoň ve sto hlav. Sraz byl u Zákaznického centra, kam se měli lidé dostavit mezi 18:30 až 19:00. Jaké překvapení, když celkový počet možná přesáhl 300 lidí. Neskutečná radost! Kamarád „S“ nevynaložil úsilí zbytečně. Domluvil několik lidí s kamerou a fotoaparáty, aby tuto událost zaznamenali a aby vzniklo velkolepé video. Dojel na otočku do Ostravy pro 100 světlic, byl spočítat schody pod kyvadlem (metronomem) a mnoho jiného. Za to mu patří velké diky, protože tento týden toho skutečně moc nenaspal a má můj veliký obdiv. Skoro ho miluju :-) Spoustu lidí přineslo i vlastní pyro. Ve čtyři hodiny ještě navštěvujeme „město“ SAPA, kde kupujeme 10 balení „dračích vajec“ na dokreslení atmosféry.

Ke kyvadlu se vydáváme nakonec asi o půl osmé. Jeden chorál střídá druhý, světlice a dělobuchy se již hromadně odpalují. Po příchodu ke kyvadlu proběhla krátka organizace, kdo kam a s čím. Lidi se světlicemi na schody. Na zdi pod „strojem času“ vyvěšená naše obří vlajka ULTRAS SPARTA a za kyvadlem již připraveny dračí vejce. Tři! Dva! Jedna! Teď! Půl Prahy je svědky opravdového armagedonu. Neskutečná nádhera. Tolik světel a dělobuchů, Silvestr hadr! Všichni zapomněli na všechny své starosti a užívali si pouze tento velkolepý okamžik. Kdo u toho byl, nemůže litovat.

Po tomto důkazu, o naší nehynoucí lásce k největšímu klubu na světě, se vydáváme na pochod do centra. Přecházíme Čechův most. Po chodníku, pražská doprava tím netrpěla. Následně ulicí Pařížskou, moc pěkně vyzdobeným Staroměstským náměstím, až na náměstí Václavské. Po celou dobu vlály vlajky, zpívaly se chorály a občas nějaká ohlušující rána. Naprosto žádný problém. Turistům i místním jsem četl ve tvářích údiv, ale rozhodně ne strach. S úsměvem si náš průvod točilo a fotilo na své mobily tisíce z nich. Nejsem si vědom vůbec žádného prohřešku vůči zákonu. Samozřejmě jsme na chvíli někde zastavili dopravu, zahlédl jsem i povalenou popelnici, třeba od nás, nevím. Nicméně nikdo z těch tisíců nemůže zveřejnit video, ve kterém je zachyceno, jak ničíme majetek a napadáme nevinné..

Naše cesta skončila pod sousoším svatého Václava. Skvostného díla, na kterém pracoval 30 let Josef Václav Myslbek. Pod koněm je nás zatím asi 50 lidí a čeká se na ostatní. Sám nevím, co se bude dít a raději bych šel na schody k Muzeu, protože pomník byl obsypán kalíšky se svíčkami na počest Václava Havla. Dalo se vytušit, co přijde. Na levé straně od koně jsem zaregistroval asi 20 těžkooděnců namačkaných těsně na sebe. Udělal jsem dva kroky směrem k Národnímu muzeu, když si tito pánové odpočítali start na následný masakr. Za jejich běhu a řevu nešel přeslechnout ten zvuk vysouvání teleskopických obušků. Opravdu vánoční atmosféra, když vidíte většinou patnáctileté děti od krve na zemi. Věřím, že tohle naše mladé posílí a i díky tomuto budou mít Spartu v srdci po celý život. (Těsně před skonem doporučuji navléknout dres slávistický, škoda každého sparťana).

Pokud jste četli pozorně a věříte mi, tak už víte, že všechny ty články v novinách jsou nesmyslné a lživé. Objevilo se v nich, že po cestě byli napadaní náhodně lidé, házela se na ně pyrotechnika. Proč tedy policie zasáhla až pod koněm, proč nechránila prostý lid již dříve, když jim hrozilo nebezpečí? Také jsem vyčetl, že útok byl vykonaný kvůli tomu, že jsme napadli těžkooděnce světlicemi. Další naprostý nesmysl. Stál jsem na levé straně, odkud se tihle přiřítili a nic na ně hozeného nebylo. Pokud by nezasáhli, tak jsme udělali s velkou pravděpodobností hromadné foto a rozešli bychom se. Že takto někdy nezasáhnou proti té feťácké svoloči a zmetkům kdoví odkud, kterých je Václavské náměstí plné?

Moc děkuji všem, kteří dorazili a těm, co už mají naše média prokouklá a nechovají se jako ty ovce, co si přečtou jejich články a mají jasno, že jsme banda bezmozků, násilníků lačných po dětském mase k večeři.

pohadkar


Článek o přípravě a organizaci večírku ZDE


VIDEO z akce

Další VIDEO z akce

pohadkar | 22.12.2012 11:02 Vstoupit do diskuze
15