Haklos | 20.02.2012 08:27

Na první letošní ligový match se přišlo podívat cca 8 a půl tisíce diváků. Pro mě osobně zklamání. Na únorový den velmi přijatelné počasí, první ostrý zápas naší Spartičky a celkové číslo ani nepřesáhlo 10 000? Znovu u některých lidí zvítězila lenost a zůstali doma u televize? Chápu,že Slovácko není ten nejatraktivnější soupeř,ale přece chodíme na Letnou kvůli Spartě a ne kvůli kdejakým bídákům,co přilezou na náš pažit... Snad to bude příště (na Plzni) lepší.

Na druhou stranu příjemným překvapením byl počet lidí v ACS kotli. Zhruba 500 fans po minutě ticha za Příbu začla velmi kvalitně fandit pod taktovkou Palce u mikrofonu a konečně pořádným bubeníkem. Chorály se střídaly, po menším klasickém "přemlouvání" fandila opravdu drtivá většina přítomných. Častokrát se ozval pokřik s ovečkama zdravící naše hosty. Slušně se zapojovala i protilehlá tribuna. Rychlý gol v síti Slovácka opravdu nastartoval domácí fandy k aktivitě. Později ale bohužel začal fanatismus odpadávat a chvílema byl support podprůměrný. Ke konci poločasu se nálada v kotli opět trochu zvedla,ale už to nebylo ono. Byla odpálena i jedna petarda a dým.

Po přestávce bylo fandění v kotli průměrné,na protilehlé se lidi moc nechytali díky hře našich borců v rudých dresech. Spestření muselo přijít díky oranžovému menšímu dýmu a párem dělobuchů.
Nad kotlem mimojiných vynikala krásná staronová vlajka "Ultras Sparta" a po okolních tribunách byly viděny i antihřebíkovské motivy, v čele s velkou plachtou "Nikdy vás nebudeme mít rádi" s přeškrtnutým h(H)řebíkem a JaT.

Po zápase tradiční děkovačka a tradiční "pumpa" od Švengiho, který už několikrát dal v rozhovorech najevo,že je to opravdu Sparťan se vším všudy - a tak to má být, jen houšť...
Fanoušků Slovácka přicestovalo cca 100, prezentovali se vlajkami na tyčích, sektor měli ovešený asi 15 vlajkami na plotech. Na začátku zápasu část z nich šla do půl těla, jejich support ovšem nestál za nic moc. Odbouchli jednu petardu.

Hned v pátek cestujeme na první letošní výjezd,do Hradce. Variant,jak se pohodlně dostat tam a zase zpět, je mnoho. Autem cca hodina, přímé spoje vlakem, bus 12. hráče, cestování v přijatelný čas a před víkendem. Minulý rok nás v Hradci bylo hodně přes tisic.

Upřímně - nečekám, že bychom překonali tuto metu, ale můžeme se k ní přiblížit !! Pojeďme si zpříjemnit páteční večer místo trapného klasického pátečního sezení v hospodách..:-)

ACS Forever !!!

Haklos

Statistika zápasu:

AC SPARTA PRAHA - FC Slovácko - 1:0 (1:0)

Branka: 1. Kerič

AC Sparta Praha: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Sionko (57. Kadeřábek), Holek, Matějovský, Krejčí (67. Slepička) – Kerič (90. Grajciar), Kweuke. Trenér Martin Hašek.

FC Slovácko: Filipko - Mezlík, Trousil, Košút, Kubáň - Daníček (79. Čtvrtníček), Kordula – Volešák (74. Hlůpik), V. Valenta, Ondřejka - Došek. Trenér Miroslav Soukup..


ŽK: Kweuke, Sionko, Pamič, Matějovský, Švenger - Trousil, Kubáň, Došek

ČK: 62. Ondřejka (Slovácko)

Diváci: 8362

Rozhodčí: Jech – Pospíšil, Urban.Haklos | 20.02.2012 08:27 Vstoupit do diskuze
67