XII. HRÁČEM SPARTY JSME MY! - shrnutí sezóny 2009/2010

Většina z nás je sice stále ještě v mistrovském opojení a užívá si návrat na pozici, která nám neodmyslitelně patří, my si však neodpustíme krátký návrat do minulosti. Přesně před rokem jsme se na poslední chvíli a doslova s jazykem na vestě vyškrábali alespoň na druhé místo Gambrinus ligy, zajišťující účast v předkole LM. Titul slavil nenáviděný cirkus Eden. Atmosféra na domácích zápasech Sparty byla, pokud se dalo vůbec mluvit o atmosféře, velice trestní. Ticho jako v kostele, sem tam nesmělý potlesk a občas se ozýval i pískot. Klinická smrt sparťanského národa však nebyla jedno nejmenovanému členu naší Redakce, který přišel s nápadem fanouškovské aktivity XII. hráčem jsme MY! Tato aktivita si postupem času získávala stále více příznivců a nyní můžeme s potěchou říci, že se nám podařilo ‘nakazit‘ podstatnou část sparťanských fanoušků. Na stadionu se opět fandí, při každém významnějším utkání je připravena nápaditá choreografie, zpívá se sparťanská hymna se šálami nad hlavou a tak dále. A hlavně - o excesech jedinců samozřejmě nemluvíme, ty budou vždy a všude - všichni táhnou za jeden sparťanský provaz!

17.05.2010 | Co se děje | Redakce | komentáře(46)

My chceme DVA tituly, aleeee!

Ještě nemáme na dohled poslední oslavné pivo, zdaleka jsme se neprokousali k otevření poslední lahve šampaňského a ani na chvíli jsme se nedostali z toho blaženého pocitu šampiónů. Kdo si však myslel, že získáním mistrovského titulu skončila fanouškovská sezóna a nastal jen čas oslav, je na omylu. Vzhůru za dalším titulem! V sobotu 22.5. v 15:00 uhříněveského času fotbalistky ACS nastoupí ke svému předposlednímu zápasu sezóny, to když v nadstavbě ženské ligy nastoupí proti svému rivalovi ze Slavie. A potřebují naší vydatnou podporu. Ve hře je totiž titul! Přijďte nám pomoci, zní ze sparťanské kabiny! Sparťanky vedou ligu před druhými slávistkami o pouho pouhý bod a tak je úspěch v tomto zápase důležitý dvojnásob. Pokud vyhrají, slavíme po A týmu druhý velký titul!

18.05.2010 | Co se děje | Redakce | komentáře(13)

XII. hráčem Sparty jsme my! - MY CHCEME TITUL OLE!

Poslední zápas sezóny, poslední zápas na domácím stadionu! Celý právě končící fotbalový rok DVANÁCTÝ HRÁČ nespal a spát tedy rozhodně nemůže ani v sobotním zápase s Teplicemi. Věříme, že už všichni máte lístky a že neskončily v rukou překupníků. Tento zápas musí být skutečně vrcholem a důstojným zakončením sezóny s VYPRODANÝM hledištěm. Samozřejmě jsme si pro vás přichystali několik zajímavostí, které snad ještě více obzvláštní z fanouškovského pohledu návštěvu chrámu na Letné. O všem podstatném se dozvíte uvnitř v článku. Rádi bychom, aby se z tohoto pohledu zápas vyrovnal minimálně domácímu ligovému derby. Pokud by i hráči urvali potřebné body a výhru, neměl by mít ten den chybu!

09.05.2010 | Co se děje | Redakce | komentáře(29)

NÁLEPKOVÁ SOUTĚŽ 2010

V roce 2009 se nám sešlo v této soutěži přesně 46 pěkných fotek, tedy pochopitelně doufáme, že se toto číslo podaří překonat. Nálepková soutěž 2010 startuje právě dnešním dnem a bude trvat až do 30.6.2010! Proto tedy foťte zajímavá vylepení jakýchkoli sparťanských samolepek a zašlete nám je na známý e-mail fanousci@spartaforever.cz . Pro ty kdo by náhodou ještě nevěděli o co v této soutěži jde. Cílem je na zajímavém místě vyfotit vylepenou sparťanskou samolepku, přičemž místo výběru je zcela na vaší fantazii a tuto nám pak zaslat. Z došlých fotek pak budou návštěvníky těchto stránek vybráni nejlepší úlovky. Soutěží se jako vždy o zajímavé ceny a autoři nejlepších 3 fotek budou odměněni cenami uvedenými v článku.

09.05.2010 | Co se děje | Redakce | komentáře(0)

Nová šála Sparta Forever - Sparťanská šlechta!

Fanoušci Sparty byli, jsou a budou vždy něco navíc a zdravá nabubřelost je nám vlastní, za což se nestydíme!:) Jsme totiž šlechta! Jsme SPARŤANSKÁ ŠLECHTA! A přesně takovou novou šálu jsme si pro vás připravili! K dostání bude od sobotního zápasu s Libercem, tedy od 8.5.2010, a to na všech tradičních místech, kterými jsou zápasy Sparty po předchozím ohlášení, jistě na posledním zápase s Teplicemi hodinku před zápasem v prostoru před fanshopem, dále je možné ji objednat na dobírku a také kdykoli v obchodě s hračkami - Houpací kůň na Loretánském náměstí v Praze 1. Za příspěvěk na choreo 250,- Kč můžete získat tuto novinku, která snad bude mít stejně jako další šály z produkce Sparta Forever úspěch.

06.05.2010 | Co se děje | Redakce | komentáře(23)

Soutěž s FAN - FOTBAL. cz : A ceny vyhrávají…

Soutěže o velmi hodnotné a užitečné ceny k tomuto webu patří již od jeho útlého věku. Rostoucí počet účastníků jednoznačně ukazuje, že bezesporu patří mezi stále oblíbenější a vyhledávanější zpestření pobytu na zdejším hřišti. A to nejen proto, že tak nějak všichni rádi porovnáváme své znalosti ze sportovního světa či zkoušíme lásku slečny Štěstěny. Nedávno na webu Sparta Forever ve spolupráci s eshopem FAN - FOTBAL.cz proběhla i soutěž, ve které se hrálo o sportovní suvenýry v hodnotě 2 500 Kč. A kdo se bude moci potěšit s originálním klubovým oblečením právě ze zmíněného e-shopu?

29.04.2010 | Co se děje | Redakce

Nový artikl SF - placky Sparta Forever a XII. hráčem jsme my!

Přinášíme další artikl, jehož prostřednictvím lze přispět do choreofondu Sparta Forever a na chod tohoto webu. Za dobrovolný dar ve výši symbolických 20,- Kč můžete získat menší placku s klasickými motivy. Zatím jsme tedy nechali vyrobit "startovní" sérii, kdy jsou k dostání 2 motivy. První motiv SPARTA FOREVER kupodivu se znakem Sparta Forever:) a motiv XII. HRÁČEM SPARTY JSME MY! s vyobrazením loga této iniciativy známé již z trička XII. hráčem Sparty jsme my! Jestliže všude píšeme, že místo jednoho piva můžete přispět na choreo prostřednictvím balíčku samolepek Sparta Forever, zde je to ještě méně..a tedy přirovnání že můžete mít místo jedné 12ky samolepky a místo jedné 10ky placku je snad vystihující. Zatím je udělán jen velmi omezený počet kusů a až dle zájmu uvidíme, zda bude přiobjednáno nebo se dokonce rozšíří počet motivů. Aktuální stav choreofondu SF včetně výše darů za jednotlivé artikly SF lze sledovat v příslušné rubrice na těchto stránkách vpravo nahoře.

21.04.2010 | Co se děje | Redakce | komentáře(9)

XII. hráčem Sparty jsme my! - VLAJKY VÍTĚZSTVÍ

Když se mi poprvé podařilo koupit lístek do beznadějně vyprodané arény Auf Schalke, viděl jsou nástup mužstev, na který nikdy nezapomenu. Soupeř musel projít do středu hřiště uličkou vlajek, které drželi domácí fanoušci. Schalke 04 má stovky fanklubů a jejich vlajky symbolizovaly jejich sílu. Byly obrovské. Řadu let jsem chtěl, abychom takové vlajky viděli na Letné, což by se mi nikdy nesplnilo, kdyby se této myšlenky nechopil web Sparta Forever. Jakmile přišel ze Sparty souhlas, že vlajkonoši můžou před zápasem na trávník, byly připraveny grafické návrhy. Výroba šesti vlajek finančně zatížila nejen Sparta Forever, ale i jednotlivé fanouškovské skupiny a nikdy bychom se do výroby nemohli pustit, kdyby se neprodávaly šály, trička a spousta dalších věcí. Díky všem kdo se na této akci nějak podíleli!

13.04.2010 | Co se děje | Bruska | komentáře(13)

Připomenutí principu tohoto webu !

Sparťané, milí návštěvníci těchto čistě fanouškovských stránek, v poslední době jsme se setkali s několika poutavými, ale zároveň nepochopitelnými věcmi na tomto webu:) Jedná se o větší množství věcí, z těch nejzajímavějších je ale třeba jmenovat kritiku chybějícího článku k prvnímu pohárovému derby, poznámky na malou prezentaci pochodu na derby, stížnosti na pomalé odpovědi na vaše e-maily, rozzlobenost nad tím, že málo hecujeme lidi k návštěvě kotle apod. Je nám jasné, že při tvorbě tohoto webu jsme si na sebe vzali i velkou odpovědnost, ale proboha, ač tento web navenek funguje ze všech pohledů jako naprosto profesionální aktivita, děláme to všichni jako amatéři (tedy tak, že za jakýkoli čas strávený starostí o web a všechny spojené aktivity, nejsme například jakkoli honorváni! A ano máme i své rodiny a práci, která nás živí) a tedy po nás nemůžete chtít 100 % profesionalitu. Děláme to všichni jen ve svém volném čase, kteří jsme ochotní obětovat! A věřte, že to je za šest let již několik desítek či možná stovek tisíc hodin volného času, kteří někteří z vás věnovali domluvám, koordinaci, psaní článků, schůzkám, grafickým návrhům a řadě dalších věcí. To všechno proto, že milují Spartu a osud a podoba našeho fanouškovského tábora jim není lhostejný.

04.04.2010 | Co se děje | Redakce | komentáře(53)