Představení soupeře v druhém kole Ondrášovka Cup - TJ Jiskra Domažlice

V druhém kole českého poháru čeká Naší spartičku soupeř z Domažlic- zdejší jiskra. Prvním klubem v tomto městě, které je zároveň centrem Chodska, byl SK Šumava založen roku 1908. Další klub vznikl v roce 1912 SK Sněhaři. V roce 1939 se oba kluby spojili do SK Domažlice. Název Jiskra získala reorganizací v roce 1953. Výraznější úspěchu dosáhla v roce 1969, kdy postoupila do divize, kde hrála 3 sezony. Další účast v divizi přišla až po 35 letech, kdy ovládli přebor plzeňského kraje, a postoupil zpět do divize. Ale největší úspěch zdejšího klubu přišel v sezoně 2010/2011, kdy před silnými Strakonicemi vyhráli divizi a v letošní sezoně si zahrají naší třetí nejvyšší soutěž.

28.08.2011 | Co se děje | Sekvoj | komentáře(2)

Na odchodu – Kamil Vacek

Před 4 roky v létě přišel do Sparty mládežnický reprezentant Kamil Vacek s pověstí velmi talentovaného hráče. Již v 18. letech odešel za zajmavých okolností ze Sigmy Olomouc do Armenie Bielefeld. Jeho odchod neproběhl zrovna standardně, Olomouc s ním počítala, ale on si postavil hlavu a prakticky do Německa uprchl. Olomoučtí se nakonec dohodli s Arminii na hostování. Bohužel, když už se dočkal šance v týmu pravidelně pendlujícím mezi bundesligou a druhou ligou, přišlo vážné zranění. Po ukončení hostování o něj Bielefeld neprojevil zájem a Sparta využila toho, že byl v Olomouci prašivým psem a v létě 2007 Kamila ze Sigmy koupila.

28.08.2011 | Co se děje | majk | komentáře(16)

RUDÁ LETNÁ!

Rozhodně se nám nepodaří rozzářit krásnou rudou barvou Sparty Letnou tak, jako se to na předminulém domácím zápase povedlo matce přírodě. Přesto se i na dnešním zápase pokusme obléci Letnou do rudých barev!!! Pomoci by nám k tomu měla sparťanská trička, dresy, nátělníky nebo správně čecháčsky spálená bílá kůže, sluníčka je v těchto dnech více než dost:)) Dalším možným atributem, který by měl pomoci vymalovat do ruda sparťanský stadion jsou rudé kartony SPARTA DO TOHO, které budou klubem k podpoře magazínu Sparta do toho (takže se nejedná o žádnou sponzorskou akci) rozdány u všech vchodů po vstupu na stadion. Nabádáme tedy všechny, aby si karton vzali a při nástupu hráčů na hrací plochu před úvodním hvizdem zápasu se s papírem postavili pochopitelně rudou barvou dopředu a udělali tak součást takového menšího rudého chorea. Hned po držení šál nad hlavou při sparťanské hymně to bude tak druhý cvik sparťanské rozcvičky, která snad všechny řádně naladí na POŘÁDNÉ FANDĚNÍ během celého zápasu. SPARTA FOREVER!

24.08.2011 | Co se děje | Redakce

SPARTA vs vaslui.....už ve čtvrtek!!

Rozhodli jsme se, že místo psaní stále se opakujících článků, budete tento článek tvořit vy, návštěvníci těchto stránek...pokud samozřejmě budete mít zájem....napište VŠICHNI do komentářů k němu, co se vám honí hlavou před zápasem s FC Vaslui, vyhecujte se navzájem k tomu, aby se ku.va fandilo, aby přišel plnej dům a aby odjeli Rumuni s bůrem!! Přiveďte na zápas kámoše, vemte si šálu, dres... trochu fanatismu to toho, jsme přece SPARTA! JSME OPRAVDU DVANÁCTÝM HRÁČEM SPARTY?? ......napiš nám všem, co uděláš práve TY proto, aby jsme se ve čtvrtek všichni radovali....proč? Protože Sparta!

23.08.2011 | Co se děje | Redakce | komentáře(59)

Pozvánka na 90. let SPARTAKU KBELY

V sobotu 3. září 2011 proběhne na hřišti Spartaku Kbely oslava 90 let od založení klubu a všichni sparťani jsou srdečně zváni. Nejen proto, že v názvech klubu z Kbel je vlastně taky Sparta:), ale zejména proto, že jako hlavní atrakce oslav by se měl představit tým hvězd, složený také z bývalých hráčů Sparty. Mimo to budete moci vidět na vlastní oči fotbalového internacionála všechnoznámvšechnovím Pivízka, který jistě svoje rozumy z médií rád předvede na hřišti. Samozřejmostí pak bude i dobré občerstvení s pokrmy z domácí zabijačky a určitě i dobře vychlazeného piva. Pokud jste tedy ještě neměli program na sobotu 3.9.2011, pak jste jej právě našli a můžete si udělat pěkné takyfotbalové odpoledne. Více info v článku.

22.08.2011 | Co se děje | Teamstore | komentáře(1)

XII. HRÁČEM SPARTY JSME MY! - Přijďte na zápas SPARTY s Hradcem - DO KOTLE!

Dne 21.8., tedy tuto neděli od 17:00 už nemusíte hledat program na tento podvečer. Hraje opět SPARTA, a to doma na Letné kde přivítá tým Hradce Králové. S dvěmi výhrami a jednou prohrou zatím Hradec vstoupil dobře do sezóny, ale pro rozjetou Spartičku by to neměla být nepřekonatelná překážka. Vy snad chcete chybět u dalšího brankostroje rudých koní?:) Na zápase s Jabloncem jsme dokázali společně vytvořit slušnou atmosféru v porovnání s posledními výkony 12.HRÁČE Sparty, pojďme to ještě vylepšit a kde jinak než v kotli! Na tento zápas jsme si pro vás opět připravili akci VŠICHNI DO KOTLE, tzn. s permanentkou na jakoukoli tribunu vás pustí i speciálním vchodem do kotle Sparty! Pojďme domácí sektor zaplnit co nejvíce a ukažme, že nám ani výkony 12.HRÁČE Sparty nejsou lhostejné! Vyrovnejme se těm 11 borcům na hřišti a donuťme se ke skvělému výkonu!

18.08.2011 | Co se děje | Redakce | komentáře(30)

Pozvánka na zápas Slovan Varnsdorf - AC Sparta Praha B

Varnsdorfská skupina sparťanských fans ve spolupráci s fan-clubem Rumburk zve všechny věrné fanoušky AC SPARTY PRAHA ke společnému povzbuzování rezervního týmu dne 21.8.2011 v utkání druhé ligy se Slovanem Varnsdorf. Sraz v 16.30 hod na náměstí u kostela,šály,dresy,vlajky s sebou,hromadný odchod na stadion v 16.45 hod do sektoru hostů.

15.08.2011 | Co se děje | Redakce, jarinvdf | komentáře(5)

NOVÝ ULTRAS č. 59 od dnešního zápasu k dostání

Se začátkem nové sezóny přichází čas nového čísla ULTRASU. Aktuální 59. vydání mapuje počínání sparťanských fanoušků a vůbec celkové dění kolem našeho milovaného klubu v posledních měsících. Na 28 plně barevných stránkách si můžete přečíst reportáže ze všech zajímavých zápasů Sparty a samozřejmou součástí obsahu jsou i další pravidelné rubriky. Zin bude k dostání na všech domácích zápasech SPARTY - v kotli, na stáncích se suvenýry Ultras v kotli a u protilehlé tribuny, u distributorů nálepek a také v kamenném i e-shopovém obchodu Stylsport, Havanská 12, Praha 7, otevřeno v pracovní dny od 9:00 do 17:00 hodin a vždy před domácím zápasem Sparty. Zakoupením ULTRASU přispíváte na aktivity sparťanských ultras, snad se i na tomto poli dočkáme oživení, aby bylo vůbec o čem psát a aby se na stadionu něco dělo. Přejeme příjemné čtení, ať žije Sparta!

21.08.2011 | Co se děje | Redakce | komentáře(1)

Distribuce samolepek - sháníme pomocníky

Pomocí sparťanských samolepek se pravidelně získávají prostředky na choreo fanoušků a jiné fanouškovské aktivity. Tomu málu co je ochotno pomoci dobrovolně velmi děkujeme. Abychom ale dostali samolepky ke všem fanouškům na domácím stadionu, rozhodli jsme se vyzkoušet také systém "profesionálních" pomocníků. Hledáme tedy ochotné sparťany a sparťanky, zejména mladších ročníků, kteří by chtěli nejen pomoci distribuci samolepek, ale i získat nějaký osobní profit z této činnosti. Je vyhrazeno 10 míst a tak prvních 10, kteří napíšou na mail fanousci@spartaforever.cz obdrží podrobnější informace.

16.08.2011 | Co se děje | Redakce