Potřetí do stejné řeky - přichází Jaroslav Hřebík

Nejen na hráčském poli probíhá ve Spartě letos střídání, ale mění se vlastně celé vedení sportovního úseku klubu. Jako první přišel po skončení podzimní části ligy Lukáš Přibyl, který zaujal místo místopředsedy představenstva AC Sparta Praha a měl by být takovou prodlouženou rukou Daniela Křetínského. Co přesně bude v jeho kompetencích, respektive jak bude jeho práce vypadat, nejspíš uvidíme až v praxi. Rozhovor s ním pro náš web vypadal celkem zajímavě, ovšem zatím jsou to jen slova a ukázaná platí. Pro mnohé fanoušky Sparty navíc bude jeho osoba celkem kontroverzní a nepřijatelná, vzhledem ke klubu jeho srdce, k jeho předchozímu působení i určitým věcem z jeho minulosti. To samé se dá říci, a možná i v mnohem větším měřítku, i o další staronové postavě ve Spartě, o novém Generálním sportovním manažeru, Jaroslavu Hřebíkovi.

25.12.2011 | Co se děje | taborita1 | komentáře(66)

Vyhlášení výsledků Vánoční souteže Sparta Forever

V týdnu před Štědrým dnem až do 24.12. do 12:00 hodin jste si v soutěži na tomto webu v odpovědích na 10 jednoduchých otázek mohli nadělit nějaké to tričko, šálu, plakát nebo nálepky a Ultras pod stromeček. Této nabídky využilo pouze 38 z vás, kteří pravidelně sledujete tento web. Informace o soutěži byla totiž pouze v jedné "novince na webu", a tak se nekonala žádná masivní propagace, proto ceny poputují pouze k pravidelným návštěvníkům nebo těm, kdo hold měli to štěstí a informace si všimli:) Co se týká odpovědí a úrovně jejich úspěšnosti, byla docela mizerná:)) Jen 6 z vás správně tiplo (vědělo) všechny odpovědi. Ale zase to je akorát číslo, odpovídající počtu šál a triček, které jsme měli k dispozici do této soutěže. Výhercům, jejichž jména jsou uvedeny pod správnými odpověďmi, gratulujeme a všichni budete obesláni pro dohodu ohledně předání cen. SPARTA FOREVER!

27.12.2011 | Co se děje | Redakce | komentáře(13)

Představení posily - Mario Holek

Ještě se ani pořádně nerozběhlo přestupové období, ale na Spartě je rušno jako dlouho ne. Nejdříve v klubu skončil i s celým realizačním týmem generální sportovní manažer Jozef Chovanec, po něm se klub rozloučil i s dlouholetými oporami, dá se bez rozpaků říci legendami klubu, Jardou Blažkem a Tomášem Řepkou, na čekané jsou i další hráči, přichází nové sportovní vedení v čele s Jaroslavem Hřebíkem, který si přivede do Sparty své spolupracovníky, rušno zcela jistě bude i v hráčském importu směrem do Sparty. Jeho první vlaštovkou se stal defenzívní záložník Mario Holek, bývalý reprezentant U17, U18, U19 i U21, který má na kontě i 6 startů za A tým České republiky. Přichází po téměř čtyřletém působení v předním ukrajinském klubu Dněpr Dněpropetrovsk jako volný hráč a na Spartě podepisuje 4.5letou smlouvu.

20.12.2011 | Co se děje | Redakce | komentáře(9)

Na odchodu - Jaromír Blažek

Jaromír Blažek, dlouholetá opora v bráně opouští Spartu, potichu a bez fanfár. Dlouhá léta jsme si v bráně našeho klubu, nedovedli představit jiného brankáře. Jeho pozice byla neotřesitelná, byl na něj spoleh, že když obránci před ním selžou, Jarda všechno zachrání. Do Sparty přišel v roce 1999, s krátkými přestávkami, v letenském klubu působil dlouhých 12 let. Poprvé si ze Sparty odskočil, na roční hostování do Příbrami. Po svém návratu v roce 2002, kdy začal sezónu, jako týmová dvojka se brzy dostal do brány a stala se z něj opora týmu, kterou z brány dostalo jen zranění, nebo trest za červenou kartu. Se Spartou 6x slavil mistrovský titul. Po tom, který Sparta získala v roce 2007, odešel na vytoužené zahraniční angažmá, do Německa, kde chytal za Norimberk. Po této, ne příliš vydařené sezóně, kdy Norimberk sestoupil z bundesligy, se Jaromír vrátil do Sparty, kde strávil nejlepší léta kariéry.

17.12.2011 | Co se děje | martinS19 | komentáře(28)

Sparťanský kapr a stromeček - se slevou pro permanentkáře

Sparťanští kapříci jsou jistě velmi chutní, zvláště pokud si je koupíte na základě této nabídky, kterou pro vás připravil kolega sparťan permanentkář. Stejně tak tomu bude i v případě vánočních stromečků, které budete moci "obléknout" do sparťanských barev. Dle informací zaslaných nám na e-mail, stejně jako při minulých akcích, po předložení celoroční permanentky na zápasy fotbalového týmu AC SPARTA PRAHA na Letnou, získáte 10 % slevu právě na nákup kaprů a vánočních stromečků! Kde? Zastávka tram Kamenická, ve dvoře na adrese Milady Horákově 33, Praha 7. Kdy? 21. - 23.12.2011 od 8:00 do 19:00 a dne 24.12.2010 od 8:00 do 12:00. Využijte výhod permanentky na Spartu a stromeček z křivoklátských lesů nebo kapříka ze soukromých benešovských chovů si můžete koupit právě na uvedeném místě s již citovanou slevou 10%.

13.12.2011 | Co se děje | Redakce | komentáře(3)

Fanouškovské suvenýry - novinky pod stromeček!

Přinášíme informace o nových fanouškovských produktech, jednom tričku SPARTA FOREVER s motivem SPARŤANSKÁ ŠLECHTA navazující na oblíbenou šálu a z dílny ULTRAS SPARTA můžete získat hned čtyři nové produkty - dva kulichy, šálu a dámské kalhotky. Všechny věci je možné sehnat na e-shopu nebo osobně v prodejně STYLSPORT v ulici Havanská 12, Praha 7. Otevřeno je zde v týdnu od 9:30 do 17:30 a dále mimořádně o tomto víkendu v sobotu i neděli od 10:30 do 15:30, takže i celý týden pilně pracující sparťané mohou ušetřit na poštovném nebo si osobně vyzkoušet dané věci. Uvnitř v článku se můžete dozvědět jak všechny novinky vypadají a snad se vám budou líbit. V komentářích k tomuto článku přivítáme jakékoli připomínky na věci s tématikou Sparta Forever, tzn. co vám chybí, co by jste chtěli, co se vám nelíbí atd. atd.

13.12.2011 | Co se děje | Redakce | komentáře(5)

Vyhlášení výsledků MISS SPARTA FOREVER 2011 je tady!

Se začátkem okurkové sezóny po skončení podzimní části ligy (i když z pohledu Sparty zas až tak okurková vzhledem k dění v klubu není:) se můžeme naplno věnovat i "mimofotbalovým činnostem" na tomto webu a začínáme hned pěkně zostra, tedy vyhlášením MISS SPARTA FOREVER 2011. Jistě nejen všechny krásné sparťanky, které se přihlásily, ale i vy všichni netrpělivě čekáte, kdo že získá ten vytoužený TITUL a podívá se letecky někam po Evropě. Rozhodování bylo těžké, protože všechny přihlášené slečny a paní mají jedno společné, jsou Sparťanky a jen to jim stačí k tomu, že jsou nejkrásnější na světě. V této soutěži se však hraje nejen na krásu, ale i na zajímavost a sparťanskost fotky a o tom, která je ta nej jste rozhodovali jen vy, návštěvníci tohoto webu. Nebudeme již dlouho plkat a hurá na vyhlášení výsledků uvnitř v článku.

06.12.2011 | Co se děje | Redakce | komentáře(31)

Pozvánka na Fortuna Víkend šampiónů 2012

Po vyřazení Sparty z evropských pohárů si hodně sparťanů zoufalo, že letos nemůžou vyjet za milovanou Spartou do zahraničí. Já vám však nabízím jednu alternativu, kterou většina lidí hned odsoudí, ale třeba někoho přesvědčí. 23.11. bylo do světa oznámeno, že již tradiční halový turnaj Fortuna Víkend šampionů, kterého jsme se 5 předešlých ročníků účastnili, bude tentokrát odehrán v bratislavské Slovnaft areně, ve které se konalo mistrovství světa v hokeji, a to v neděli 8.1.2012. Nejen mezi sparťany, ale i mezi slovenskými fanoušky, tato zpráva vyvolala negativní reakce. Všichni se shodli, že Praha by byla mnohem příjemnější, ale my, obyčejní smrtelníci, o tom nerozhodujeme, proto nám nezbývá nic jiného, než se přizpůsobit.

07.12.2011 | Co se děje | Gabra | komentáře(49)

Na odchodu - Generální sportovní manažer Jozef Chovanec

Dnes v pondělí odvolal předseda představenstva AC Sparta Praha Daniel Křetinský generálního sportovního manažera Jozefa Chovance, nejdéle sloužícího trenéra na lavičce Sparty v jednom časovém úseku za posledních 30 let. Končí další zajímavé období v dějinách našeho nejúspěšnějšího fotbalového klubu, období čítající 1154 dni, které je jednoznačně spojeno pevně s touto, dá se říci, žijící legendou Sparty, ať už působila na samotné lavičce týmu, či i v kancelářích ve funkci GSM. Pojďme společně zavzpomínat na to dobré i horší.

05.12.2011 | Co se děje | Ondra | komentáře(51)