
Dne 29.5. 2012 vedení AC Sparta Praha rozhodlo, že nebude prodloužena smlouva dvojici starších hráčů. Ke dni 30.6. 2012 kdy vyprší smlouva a již nebude obnovena, končí Libor Sionko a Erich Brabec. Já bych se tímto příspěvkem rád rozloučil s jedním z nich, a to s Liborkem, který patří mezi moje velké oblíbence. Libor Sionko se do Sparty vrátil v lednu 2010, kdy mu vypršela smlouva v Dánsku, v Kodani. Hráč jehož velkou předností byla rychlost, prošel v zahraničí kluby jako GAK Graz, Austria Vídeň, s oběma mančafty získal v Rakousku titul. Poté působil rok ve skotském velkoklubu Glasgow Rangers. V roce 2007 přestoupil do Kodaně, kde působil úspěšně 3 roky a i tam se mu povedlo dosáhnout na titul i dánský pohár. Úspěšně působil i v reprezentaci, zúčastnil se MS 2006 v Německu a na EURO 2008 ve Švýcarsku, byl vyhlášen nejlepším českým hráčem.
29.05.2012 | Co se děje | martinS19 | komentáře(36)

Erich přišel do Sparty jako nenáviděný slávista. Odchází jako hráč, který si svým přístupem získal spoustu fanoušků a vyvolává stejné rozpaky jako před dvěma lety, ačkoliv s opačnou příchutí. Jeho kariéra je bohatá na počet klubů, ve kterých působil, Sparta byla jeho čtrnáctým působištěm. První starty v lize sbíral v Českých Budějovicích, zahrál si i za známou fotbalovou vísku Drnovice a odtud se přesunul jako jeden z prvních do Ruska, kde se celkem slušně prezentoval v dresech Moskevského Dynama a Vladikavkazu. Přes Rakousko a Švýcarsko vedly jeho cesty do Slavie, kde se vypracoval v oporu týmu a coby kapitán dovedl našeho rivala k mistrovskému titulu.
30.05.2012 | Co se děje | Celticgirl | komentáře(28)

Jednoduchá rychlo soutěž je za námi. V sobotu se hraje o titul ženské derby, proto byla zaměřena na tým sparťaněk. Jelikož se jednalo o vážně nevážný kvíz, bylo poměrně snadné se dostat k nějakým těm sparťanským suvenýrům a doplnit sbírky. Odpovědi na všechny otázky pozorní čtenáři webu Sparta Forever věděli a ti ostatní je lehce našli a tipli. Proto se i sešlo velké množství tipujících se shodným počtem bodů. Bohužel nikdo totiž nenašel odvahu, aby na jednu otázku zaškrtl více správných odpovědí. Přitom právě toto je charakteristické pro soutěže zde na webu. Tak třeba příště :-) Správné odpovědi najdete stejně jako výherce v článku. Výherce s ohledem na množství tipujících se shodným počtem bodů musel vylosovat kompjútr. Připomínáme, že ceny se předávají pouze v rámci daného zápasu. Při nevyzvednutí propadávají redakci k využití v dalších soutěžích. Výherci budou kontaktování emailem, či se prostě optejte mezi fandící skupinkou a jistě se propracujete ke správnému člověku a své ceně. Tak v sobotu ve 14:00 v Horních Měcholupech!
24.05.2012 | Co se děje | Redakce

Pomalu se nám chýlí ke konci prohraná sezóna a tak je na čase bilancovat, což v mnoha článcích za nás Antihřebíkovce udělali jiní:) Je na čase ale i po velice klidném jaru dát pochopitelně mírumilovným způsobem (jakékoli násilné akce odsuzujeme!) najevo, co si o současné situaci a třetím působení pana Hřebíka na Letné myslíme. Takové ty formulky některých fanoušků, že jsme škůdci Sparty nás nechávají zcela klidnými. My si zase myslíme, že škůdcem Sparty je Hřebík a všichni kdo ho podporují, takže je to 1:1:) Nic přece nebrání Hřebíkovcům být iniciativní a aktivní a na podporu svého idolu uspořádat také nějaké ty akce. I kdyby negativní přínos pana Hřebíka měl spočívat jen v tom, že se mezi sebou s ostatními sparťany (nazývejme je pro zjednodušení Hřebíkovci) neustále hádáme, je to špatně. Protože však o tom, kdo je nebo není na lavičce Sparty rozhoduje pouze majitel, můžeme se vyjádřit a ozvat pouze omezenými způsoby, přičemž jedním z nich je akce 3. HŘEBÍKOVA DEKA :)
10.05.2012 | Co se děje | Antihřebíkovci | komentáře(57)
Sparta ukopala body v utkání s jedním z pražských - stále ještě prvoligových - soupeřů a hned tady máme během pár dnů další derby. Zápasy s fotbalovým klubem jehož domov je na Julisce v Praze 6, tedy Duklou Praha, bývaly v minulosti okořeněny tradiční rivalitou. S úpadkem Dukly, kterou provázel vlastně zánik až po její návrat do první ligy a působení v horních příčkách tabulky, uběhl nějaký ten čas a rivalita se trochu obrousila. Nyní ale jde o všechno a tak zápas slibuje velmi dobrý náboj. Dukla hraje technický zajímavý fotbal, Sparta hraje ......ať si každý doplní podle svého:)...bodovat ale musí rudí koně, pokud chtějí ještě myslet na TITUL. Na tento zápas bude uspořádán počin obvyklý když jde o derby, tedy pochod! Zvláště vzhledem ke vzdálennosti obou stadionů je velmi snadné ho zrealizovat! Více info v článku.
07.05.2012 | Co se děje | Redakce

Ženská fotbalová liga o posledním víkendu uzavřela svou základní část a pokračuje nadstavbou. Sparťanky jsou momentálně na první pozici před Slavií, ale pouze díky o tři branky lepšímu skóre. Nejúspěšnější ženský tým v Česku, který soupeřky přehrává rozdílem dvou tříd (mimo Slavie), rozdává dvouciferné příděly si jde pro další titul. Pojďte holkám pomoci i vy!
26.04.2012 | Co se děje | káně | komentáře(3)
Na stadionu v Plzni po finále poháru zůstala na protilehlé malá sparťanská vlajka... s jedním roztrženým koncem na zavazovaní. Kdyby se našel někdo, kdo ji zázrakem zachránil, dejte nám prosím info na mail fanousci@spartaforever.cz. Dále nám přišel do redakce mail s tím, že v ZELENÉM autobusu XII. hráče zapomněl jeden fanoušek mobil zn. Nokia, nejspíš někde na sedačce. Je pro něj velice důležitá zejména SIM karta. Tak pokud byste o něm někdo věděl, či ho našel, dejte nám také info na redakční mail. Díky.
04.05.2012 | Co se děje | Redakce

Jistě jste zaznamenali, že se zatím menší skupinka lidí opět snaží v kotli Sparty na domácích zápasech připravovat choreografie, které neodmyslitelně patří k fanouškovskému koloritu stadionu. Věříme, že i to je cesta jak opět z domácího kotlíku na Spartě udělat narvaný fanatický sektor, který bude zákonitě rozšířen, když o fandění a další aktivity bude zájem. Jak bylo řečeno, aktivita nových ultrasáků je limitována menším počtem a menšími zkušenostmi a tak jsme se rozhodli zveřejnit jejich nový e-mail Choreoultrasacs@seznam.cz, prostřednictvím kterého můžete přidat ruku k dílu, a to jak svým zapojením se do realizace chorea, tak radami, nápady apod....nebo zkrátka jen vyjádřením podpory, která vždy potěší. Je jasné, že zatím má do ideálu aktuální stav daleko, ale nic se neudělá samo a když budeme jen nečinně přihlížet, nic se nezlepší. Přidejte proto pomocnou ruku a třeba budeme všichni společně odměněni tím nejlepším způsobem, aby každý zápas Sparty byl vyprodán FANOUŠKY (tedy těmi fandícími) a to minimálně v domácím kotli, který byl, je a bude základem veškerého fandění na stadionu. SPARTA FOREVER!
25.04.2012 | Co se děje | Redakce

Máme tady poslední výjezd této sezóny za naším sparťanským Áčkem, a to už ve středu 2.5. do Plzně na finále poháru. I když mnozí i z fanoušků Sparty tomuto zápasu nepřikládají odpovídající důležitost, my ho nepodceňujeme! Hraje se přece o trofej, o první flek, který by mohl být na Letné a již nikdy nebude Spartě odpárán. Přestože svaz dělá vše pro to, aby nás fanoušků tam bylo co nejméně, nesmíme se nechat odradit a překonat všechny nepříjemnosti. Nechceme po vás, abyste šli snad pěšky nebo na kole, chceme jen abyste se prostě dostavili VŠICHNI V RUDÉM!!! Je jedno, zda pojedete po vlastní ose, mikrobusem, autem, autobusem nebo vlakem, měli byste jet ale VŠICHNI V RUDÉM! Tričko, dres, mikina, co uznáte za vhodné, hlavně VŠICHNI!
29.04.2012 | Co se děje | Redakce | komentáře(17)