Prohlášení BERGYHO k současné situaci na SPARTĚ

<< Zpět na článek

Diskuze k článku


Přidej nový komentář
Herrer 
Díky za jinej pohled

19.11.2022 18:01

Rozumím, jak to asi vnímáš a nedivím se, že tě ty všudypřítomný odsudky tzv. slušných fans serou. Serou i mě. Přesto nejde ani na jedný straně paušalizovat a vytvářet si vzorce jednání, který ti budou pasovat do celku, kterej potřebuješ. Právě to totiž dělají obě strany a vyhovuje to těm největším jelitům z obou táborů. Možná by bylo dobrý, konečně si přiznat, že odtrženě od reality dlouhý roky nepůsobí jen vedení, ale často bohužel i kotel. Asi je na čase, začít s tím něco dělat a hledat i nějaký společný body, resp. oboustranně respektovaný kompromisy. Tahle divná válka plná demagogie nakonec škodí ze všeho nejvíc Spartě, protože právě ta, když už nemá dobrý vedení, potřebuje "aspoň" jednotný fans a fungující kotel.


filis_spartan 
Jiný názor

19.11.2022 18:08

Milý Bergy, je fajn, že i tvůj názor zde na fóru zazněl. Jen cítím potřebu ti k tomu něco napsat. Porovnávat kvality sparťanství je cesta do pekel. Kdo dřív začal fandit a jak... Na tom se nikdy žádní fanoušci v žádném klubu nesjednotí. Je ale hezké, že jsi byl sparťanem už od plenky - já si to třeba musel vybojovat až v pubertě proti rodičům, kteří tomu nepřáli. Ale to je jedno. Teď k meritu tvého příspěvku - který si dovolím zjednodušit - ať si každý fandí a dělá na stadionu co chce, ale hlavně ať nekřičí a nekritizuje kotel, když se mu nezdá, jak se zrovna kotel projevuje. To je ale za mě úplná blbost. Nezlob se na mě. Jsme, Bohu díky, už 33 let v zemi, kde právě tato možnost vyjádřit postoj k něčemu, co se mi nelíbí, je jedna ze svobod, kterou nejen jako fanoušek mám. Rozumím, že jsou fanoušci, kterým ten projev kotle konvenuje, nebo s ním alespoň nemají zásadní problém. OK. Ale chtít po dalších tisících fanoušcích, kteří s tím chováním kotle mají ale hodně velký problém, aby toto nemohli na stadionu slušně bez násilí vyjádřit, je - nezlob se na mě - faul. Smiřme se prostě s tím, že zřejmě (nemám na to sociologický průzkum) většině Sparťanů ten konkrétní protest kotle s házením světlic na hřiště v době, kdy máme tlak a v zápase vedeme, přišlo už opravdu "zu viel". Následně to vyjádřili skandováním - aby bylo jasno, že s tím takto nesouhlasí. Dovolím si za tuto část fanoušků jen říct, že to neznamená, že jsme spokojeni s vedením, to neznamená, že je nám jedno, kolik sezon už Rosa prodrbal. Ale takto se to prostě dle našeho názoru řešit nemá. Navíc kotel vlastně řešil interní záležitost a sankce vůči vlastním členům, nikoli výsledkovou mizérii celé Sparty a reálný konec nadějí na titul. Ale chápu, že je tady skupina fandů (asi menší), která to vidí jinak. Já ji také nechci zakazovat, aby tento názor projevovala. Ale slušně v rámci zákonů a návštěvního řádu. Klidně na první jarní zápas - přineste transparent, ve kterém vyjádříte svůj názor. Nebo napište podobné články, jako jsi napsal ty. To je ok. To je demokracie - i u nás Sparťanů. Filis_Spartan


Letnak 
Blbost

20.11.2022 08:54

Bergy,taky chodím na Letnou od 80.let.....a že tam v té době byly kotle radikálnější,viz.film Proč? Ale své mindraky si léčit na hráčích a házením něčeho na hřiště je úlet na n_tou. Proč nejdete na ten plac u kanceláří a tam si to rozbalte. Na druhou stranu je vedení, jaké je,ale kolik pokut už za vás klub zaplatil za ta léta!?! Takže protest, prosím,ale mimo sektor,pokud se to netýká fotbalu!!!


R.B. 
R.B.

21.11.2022 10:43

Filis, letnak: tvl to jsou kecy jak z Rudýho práva nebo nějaké polit. brožury. :((( Samozřejmě že JE to tak, že názor někoho má větší váhu než názor jiného. Názor někoho třeba s pětikilem výjezdů má větší váhu, než názor někoho, kdo většinou trčel doma a začal jezdit, až když bylo bezpečno. Názor někoho, kdo formoval styl supportu celá léta, má větší hodnotu, než názor nějakého nounejma. Např. názor Bergyho, který utvářel dění na Spartě doma i venku, má větší váhu než názor nějaké jitrnice.