Filip Zikmund | 18.04.2007 22:14

Dobrý den, píšu Vám ne kvůli špatným výsledkům Sparty, pro které je Sparta potupně druhá za Slávií. Píši Vám proto, že když jsem ve středu večer zapnul sportovní noviny na nejmenované televizi, tak mě kromě zprávy, že Sparta opět nezvládla situaci a prohrála 2:0, spíše zdrtila informace, že umřel Sparťan století, "Náš velký Andrej" Kvašňák! Na Spartu chodím stále na každý zápas už od útlého dětství a samozřejmě znám historii Ssparty a znám Andreje, vím jak velký to byl fotbalista, ale to tu nemusím psát, to ví každý. Andrej je pro nás jako je Eusebio pro Benficu, nebo Maradona pro Bocu Juniors, nebo Pelé pro Santos. Pepi Bicana by si strčil do kapsy i s jeho fanatickou manželkou! Andrej pro Nás znamenal velmi mnoho, každý kdo je pravý sparťan to ví a ctí! Jen jeden může být nejlepší fotbalista který kdy oblékal nádherný, rudý, fotbalový dres vítězů, se kterým vyhrál dvakrát titul a který byl také společně s Masopustem hlavním strůjcem tažení na mistrovství světa v Chile v roce 1962.

Přál bych si, aby se na Andreje nezapomnělo a chtěl bych aby se, stejně jako se při zápasech oslavuje další sparťanská legenda Horst Siegl, oslavoval i Andrej Kvašňák, aby se při derby
celý stadion zahalil do chorálu: "Fandí celá Letná, Andrej-Kvašňák"!

Alespoň tímhle malým gestem bych rád vrátil Andrejovi to, co nám dával na oplátku on. Aby věděl, že my na něj nezapomeneme a budeme ho vždy uctívat jako naší ikonu a že naším dětem, až je budeme brát na Spartu, budeme řikat o jednom fotbalistovi, který čněl nade všemi vysoko. Nejvýš. Já jsem měl tu velikánskou čest se s Andrejem setkat, protože moje babička pracovala s Andrejovou manželkou a teprve když stojíte vedle něj a rozklepou se Vám kolena, tak pochopíte, jaká to byla osobnost.

Přeji upřímnou soustrast všem sparťanům, kterým Andrej učaroval stejně jako mě a jen doufám že nám Andrej bude nadále držet palce z nebíčka a myslím že můžu mluvit za většinu sparťanů, když mu na dálku vzkáži za nás za všechny, že na něj nikdy nezapomeneme.... We will never forget!

Filip Zikmund

Filip Zikmund | 18.04.2007 22:14 Vstoupit do diskuze
31