sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Co se děje

Luboš HUŠEK - příjemné překvapení ze severu Čech

alvaro_recoba 03.01.2007 14:19

Jméno: Luboš HUŠEK

Datum narození: 26. 1. 1984

Výška: 186 cm

Váha: 72 kg

Ligová bilance: 69/3

Post: záložník

Číslo dresu: 27

Předchozí kluby: Jablonec


Druhým z trojice hráčů, které si s sebou Michal Bílek přivedl krátce po svém nástupu na naší trenérskou lavičku a které si zde představíme, je středopolař Luboš Hušek. Narozdíl od Pavla Horvátha a Honzy Rezka, které jsme z minulosti již moc dobře znali, o Lubošovi nevěděla většina fanoušků téměř nic. Snad jen pár titulků v novinách, kde se psalo, že jakýsi jablonecký mladík odmítl nabídku Celticu Glasgow a nejčerstvěji to, že přestal chodit na tréninky svého klubu a nikdo o něm nemá žádné zprávy. Jak se jej tedy podařilo Spartě vůbec získat? Naši funkcionáři na to odpovídají poněkud tajemně. ("Až budeš chtít někoho nalézt, řekni, že se o něho zajímá Sparta, no a on se najde sám"). Z toho lze usoudit jediné - Luboš nad nabídkou z Letné neváhal ani chvilku a krátce před uzávěrkou přestupů zaťukal na dveře sparťanské kabiny.

Vstup Luboše Huška do velkého fotbalu je spojen s osobou jabloneckého trenéra Petra Rady, který si jej hned po svém příchodu do severočeského klubu vytáhl z rezervního týmu na soupisku A mužstva. V únoru 2004 si odbyl premiéru v Gambrinus lize na hřišti Olomouce a během příštích několika utkání se napevno zabydlel v základní sestavě. Od té doby dostával rovněž pravidelné pozvánky na utkání reprezentace do 21 let a i tam se stal jedním ze základích stavebních kamenů týmu Ladislava Škorpila. Mnoho lidí mu často vyčítalo, že se svým obrovským talentem nenakládá tak, jak by měl. Stalo se například, že vůbec nepřišel na trénink, ale jinak s ním trenér Rada dle svých slov neměl jediný problém. Před letošní sezonou se Jablonci ozvaly dva kluby, kde by rádi viděli Luboše Huška u sebe. Byl to Celtic Glasgow, který se údajně dokonce dohodl s funkcionáři Jablonce na podmínkách přestupu a francouzský St.Etienne, který by požadavky severočeského klubu byl schopen rovněž splnit. Ovšem v té chvíli zakročil sám Luboš a se slovy, že se na zahraniční angažmá ještě necítí, udělal rázně stopku dalším jednáním. Letošní sezonu začal opět v zeleném dresu, ovšem během října se objevila v médiích zpráva, že je tento jablonecký záložník nezvěstný, nechodí na tréninky a klub o něm nemá žádné zprávy. Do hry se tedy vložila Sparta, která potřebovala alternativu za zraněného Tomáše Sivoka, a Luboš Hušek byl zničehonic na světě! Oba týmy se prozatím dohodly na jeho hostování do konce sezony.

Poprvé se letenským tribunám představil v důležitém utkání s Baníkem Ostrava. Lidé byli na jeho výkon zvědaví, ale částečně měli i obavy, aby ve svém prvním utkání po delší době, navíc s novými spoluhráči v novém týmu, nepropadl. Tyto černé myšlenky se již po pár minutách zápasu rozplynuly, Luboš si ve středu sparťanské zálohy počínal jako starý mazák, zápas mu vyšel na podtrženou jedničku a okamžitě si získal náročné sparťanské publikum. V dalším kole, na hřišti Slovácka, se bohužel zranil, ovšem i přes zlomený prst utkání dohrál. Vynechal však pouze jeden zápas a v utkání podzimu pod Ještědem opět nastoupil v základní jedenácce Sparty. Do konce podzimu chyběl kvůli nemoci pouze proti Plzni, ve všech ostatních utkáních odehrál plných 90 minut. Nemohl bohužel okusit atmosféru evropských pohárů, stejně jako Rezek a Horváth totiž přišel až po uzávrce pohárových soupisek.

Co se týká hráčů, pro mně je Luboš jednoznačně nejpříjemnějším překvapením sparťanského podzimu. Nejen, že odvádí skvělou defenzívní práci, která je jeho hlavním úkolem, ovšem umí i rychle a přesně rozehrát a podpořit tak ofenzívu. Dokáže skvěle zhodnotit situaci na hřišti a určit, zda je potřeba podržet balon a uklidnit hru, nebo naopak rychle zaútočit. Pokud bude i nadále pokračovat ve svých podzimních výkonech, bude mít Tomáš Sivok co dělat, aby o své výsadní postavení na postu štítového záložníka nepřišel.


alvaro_recoba

Diskuze k článku

Komentáře (8)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 1

zápasy: 16
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 17
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Tetteh Benjamin

známka:

5 9

zápasy: 17
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nhamoinesu Costa

známka:

5 8

zápasy: 13
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 8

zápasy: 17
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  bbs  bbs  427

2.  shvexa  shvexa  413

3.  lukas01.lukas  lukas01.lukas  411

4.  Fotr  Fotr  407

5.  Vencano  Vencano  387

6.  Skříň  Skříň  385

7.  milhaus9  milhaus9  382

8.  Klerenc  Klerenc  379

9.  soty66  soty66  372

10.  FVL  FVL  361

11.  mufety  mufety  353

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama