sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Co se děje

Na odchodu - Michal Meduna

Ludva 08.07.2005 14:34


Jméno: Michal Meduna

Datum narození: 31.8. 1981

Ligová bilance: 107/16

Post v týmu: útočník

Číslo dresu ve Spartě: 9

Předchozí kluby: Pardubice, Lázně Bohdaneč, Synot Staré Město

Výška: 187 cm

Váha: 82 kg

Bilance v reprezentaci: 0/0

Rozporuplné hlasy se ozývají ve sparťanském táboře po odchodu tohoto poměrně mladého fotbalisty do tureckého klubu Menisaspor. I když podtext většiny reakcí je tentýž: "Dobře, že už je pryč". Samozřejmě že na útočníka základní sestavy by měl být při zakončování efektivnější a jeho slabá gólová bilance je mizernou vizitkou. Na druhou stranu ale nelze upřít tomuto vytáhlému útočníkovi zlepšení především fyzické kondice během zimní přestávky a při vzpomínce na "vypískaného kopyťáka Kollera" se hned vybaví myšlenka, že se možná mohlo tomuto hráči dát více šancí něco v rudém dresu dokázat, zvláště když už doba aklimatizace mu akorát tak vypršela.

Na Letnou přišel v létě 2004 ze slováckého klubu Synot poté co v sezóně 2003/2004 nastřílel ve 29 zápasech 7 gólů. Tedy podle mě průměrný ligový útočník - jen pro srovnání Milan Pacanda nastřílel ve 27 zápasech stejné sezóny v dresu Brna gólů 12 - který jen díky věku by mohl být příslibem do budoucna, jinak podle mě malý přínos pro rudý dres. Na můj vkus docela nepochopitelně dostával šanci v základní sestavě od Františka Straky už na podzim 2004 a na trvalo se v ní zabydlel. Nic na tom nezměnila ani výměna trenérů na sparťanské lavičce v zimě.

Je celkem logické, že když je v útoku jeden rychlý štírek jako v tom sparťanském např. Tomáš Jun, že bude k němu trenér chtít vysokého nahrávače, hlavičkáře..zkrátka hráče co bude vládnout o trochu jinými přednostmi než ten druhý a bude využitelný například při standartkách nebo taktice "nakopávaných míčů". To by teoreticky měl Michal Meduna splňovat, ale každý kdo viděl nějaký zápas Sparty tohoto období mi nemůže odporovat v tom, že zatím to v žádném případě tento hráč nesplňoval. S nadsázkou lze asi napsat, že horší už to snad ani být nemohlo a Michal by se mohl už jen a jen zlepšovat.

Jeho vklady do budoucna jsou bezesporu jeho stále mladý věk, zajisté nezdolná píle a i schopnost vyjít s různými trenéry. Až čas ukáže, zda bylo jeho uvolnění - protože co si budeme povídat, hlavním důvodem je motiv finanční, protože o tom že by si nerozuměl s trenérem Hřebíkem nebo že by s ním tento trenér už nepočítal do sestavy můžeme silně pochybovat - správným krokem. Je zde na jeho místo zatím Miroslav Slepička (názor na něj si udělejte třeba dle jiného článku na webu spartaforever) a možná další vytáhlý útočník (Došek? nebo někdo jiný?) kterého hodlá Sparta angažovat. Ale je to samozřejmě sázka do loterie a není jisté zda se tito aklimatizují v dresu Sparty tak, aby byli adekvátní náhradou za vlastně muže základní sestavy.

I když z předchozích řádků je patrné co si autor o tomto hráči myslí, je se vší vážností třeba říci a dodat, že kdokoli v rudém dresu si zaslouží respekt a uznání za snahu něco pro Spartu udělat. Proto bych si přál, aby Michal Meduna "zavřel hubu" všem (včetně mě) svými dobrými výkony a ukázal, že fotbal umí. Třeba se za pár let dočkáme nástupce Jana Kollera v reprezentačním dresu. Několik paralel už by tady bylo...


Ať se ti daří, Michale!!!Statistika ve Spartě:

Celkem: 44/7

V lize: 24/3

Diskuze k článku

Komentáře (14)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Lischka David

známka:

6 8

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

6 8

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

6 4

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Heča Milan

známka:

6 2

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

6 1

zápasy: 11
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  miram  miram  229

2.  Skříň  Skříň  221

3.  Tommy.  Tommy.  211

4.  inaccess  inaccess  209

5.  Pacos  Pacos  205

6.  Morn  Morn  204

6.  pepe.spartan  pepe.spartan  204

6.  Malej Ondra  Malej Ondra  204

9.  recchi  recchi  200

10.  vapno23  vapno23  196

11.  bbs  bbs  195

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2019 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama