seagull | 26.04.2022 07:24

Přijela Paříž, křičely děti a nadšeně poskakovaly po návsi. Jen Pierrek zoufale plakal, protože na něho s lístkem na cirkus nedostalo. ,,Ach zas ti komedianti z hlavního města, nebreč Pierrku, však oni zase za rok přijedou, beztak o nic nepřijdeš,, , promluvil starec sedící na lavici ve stínu košatého stromu. Koncem dýmky si promnul zažloutlý knír a vrásky ve tváři značily, že on prostě ví. No jo, od památného odpannění dětí fotbalem už uteklo pár týdnů, nám utekl zápas s Lille kvůli nemoci a na programu nám najednou vyskočil zápas s PSG. Prvotně plánováno na víkend, ale ligy kvaltují a tak se nám to přesunulo na středu na devátou hodinu večerní. A to je vcelku problém. Cca 170km do Angers, zápas a cca těch samých 170km nazpět. Mínus velkej, kterej je na tejden u fotra a pro malýho to by to byla řehole. Ano, tatínek to stejně zkusil, ale máma tentokrát nastoupila s těžkým kalibrem, že udělá popcorn a budou se koukat přikrytí peřinou na Huggy Wuggy nebo jak se ta kravina jmenuje. Malej podrazák samozřejmě nadšenej, já bych taky rád hugy vugy s mámou pod peřinou, ale na řadě je FOTBAL.

Takže do Angers sám ...
Mám to naplánovaný po práci tak tak, žádný zdržovačky a na stadec přicházím 15 min před výkopem. Angers se inspirovalo Spartou a mění golmana, chápu, je po západu slunce a tak chlapec s přesně zastřiženým fousem může v klidu do brány. Asi se hned po zapadnutí žlutavé koule nažral místního bufeťáckého halalu.

Angers už se pomalu koupají v sestupových vodách no a pomýšlet dnes na body, to by byl asi zázrak, ale PSG má Ligue 1 v paži, tak uvidíme. První minuty, dvě velké šance domácích a pak po rohu PSG i jedna šance hostů. Rohy, tož krásná připomínka, protože jen v první půli by mohl Di Maria čtenářů, sepsat soubor povídek ,,Jak se kope roh,, . Co kop, to trefa. No a zbytek půle odmlčeno. A proto se zaměřuji vyjímečně na hosty, protože domácí to jsou totální nekopové.
Vy chcete vyhrát Ligu Mistrů? Ale kdeže. Hrozná překulovaná, kdy se v první půli nejvíce dotkne míče asi mumie tisíciletého Ramsese, pardon Ramose a pak druhý v pořadí Di Maria, protože si párkrát kopnul roh. Nabídka žádná, chodecké tempo PSG vyhovuje, Angers si nedokáží dát balon a seagull začíná zívat. Jedinej kdo se občas hne je Kiki, kterýmu asi pořád v hlavě šrotuje jestli tohole Berouska opustit a nebo v něm nadále dělat jediného medvěda jezdícího na tříkolce. Okopávanej je teda fest. Pro něj snad lepší, aby už šel.

Atmosféra nuda. Na začátku domácí hlouček jakože udělal nějaký pyro, zbytek stadionu promixován barvami pařížanů a sektor hostí :D .... ty vole primátor Paříže asi udělal minulej týden loterii a vylosoval náhodně 200 životem znuděných pařížanů a za trest je vyslal do Angers. Asi tak je to baví.

A Kiki to chce zlomit, odražený balon po chybě domácích na jeho nohu, pocem kamdeš a míč zaplaval do sítě. Kolem mě to vyskočilo - něco jako protilehlá u kotle Sparty a já pochopil, že jsou tu lidi spíš na PSG než na domácí. A byla to po okolí větší radost než v sektoru hostí. Kikiho vítězné gesto a kolem mě les rukou s telefony. Tak si nahrajeme cca 100 mega evropskejch a můžeme pokračovat. Překulovanou.

44 minuta a mě po tý cestě kručí v břiše, jej asi budu musel vyzkoušet tu jejich halal klobásu a protože míč drží Ramos, ideální čas. O dvě minuty pozdějí, objednávajíc to čemu tu říkajíc klobása, ale jantar Di Maria zas kopne svojí parádu do vápna a vrchní překulovač hlavou po rohu zvyšuje na 2-0. A já viděl kokot, ale s halalem v ruce. Hrozná klobása.

Druhá půle už total zevl. PSG polevilo za 70 procent na 50, hlavně si nevopotit Růnyho, občas uteče Mbappe, Angers ani nehrozí, snad jen jedinkrát útočník předběhnul ve sprintu padesátiletýho Ramose, ale jinak prd. Ramos tu může v klidu odopat dalších 10 sezon a pořád to bude na Ligue 1 stačit. A ze šnečího tempa ještě udeří Markýňos, 3-0 a už se to nějak doklepe. Ještě pobavil roh PSG, kdy sektor hučí na Mbappeho, a pak si najednou uvědomí, že je to Mbappe, nadávky přestanou a jedou telefony. V pár vteřinách sektor svítí, jak vánoční stromeček.

Nevím jak chce PSG vyhrát Ligu Mistrů, protože ten kádr nemá v lize konkurenci a už na začátku soutěže se hraje pouze o druhé místo. Zápal pro hru žádnej , ale proč taky. Oni i v tom hlemýždím tempu v prstem nose a zavázanýma očima v klidu loupnou soupeře 3-0 a jedou domů. A chápu, že tohle asi ty fans už moc neba. Protože jediný pořádný zápas je pro ně max Marseille, možná Lyon a pak až od čtvrtfinále LM výš. A když se najednou nedaří, tak je problém.

Tak na tyhle komedianty fakt Pierrku příští rok nemusíš, opravdu o nic nepřijdeš. A když nesestoupíme, tak za rok přijedou zas. A asi s podobným nadšením. A asi i já si tyhle klauni příští rok nechám ujít a radši zajdu na něco normálního.

No a tím fotbalem nefotbalem končí naše angerská anabáze ... první zápas dvou roští snad lepší než tenhle katarskej zmetek ... bohužel. Liga Mistrů Paříži? Zapoměňte. A nebo se přihlašte do jiné soutěže, kde budete muset každej zápas jezdit po prdeli....

seagull


Angers SCO - PSG 0:3 (0:2)

Branky: 28' Mbappé 45+2' Ramos 77' Marquinhos

Angers SCO: Mandrea – Ebosse, I. Traoré, Thomas – Bamba, Únáhí (78. Mangani), bin Tálib (72. Mendy), Doumbia – Fulgini (72. Capelle), Búfál (14. Ninga) – Cho (78. M. Jakoliš).

PSG: Navas – Marquinhos, Ramos, Kehrer – Hakimí (86. Bitshiabu), Dina Ebimbe (71. Michut), Danilo Pereira, Wijnaldum (78. I. Gueye), Bernat (71. N. Mendes) – Di María (86. Simons), Mbappé.

seagull | 26.04.2022 07:24 Vstoupit do diskuze
6