Novák | 14.03.2022 12:35

V neděli bylo možný si střihnout Sparťanskej balíček: dopolko na Béčko na Žižkově, večer pak od 6 na Letný Pardubice. Já bohužel nestíhám kvůli návštěvě rodiny - a upřímně, mezi koncem na Žižkově a začátkem na Letný bych toho asi vypil víc, než by moje manželka chtěla...

Takhle se tedy vydávám lehce před 4 na předzápasový program: Sparta na jaře úplně netáhne a je to vidět i v oblíbený hospůdce - navzdory slunečnýmu počasí a času výkopu vhodnýmu i pro chalupáře není nijak narváno. Ne, že by Spartu jejich výkonnost opravňovala k tomu, abychom koukali po příčkách nad náma, když ale nejlepší tým v historii fotbalu zratí v Liberci, nikdo nesmutní. Šťéťovo srdíčko pořád tluče na správný straně i když se v novinách pak dočtu, že to bylo Trávníkem... Holt, jednou Sparťan, pořád Sparťan!

Předposlední Pardubice, který jen marně vzpomínají na výkony z minulýho ročníku a připomínaj, že druhá sezóna po postupu bývá ještě těžší, než ta první, maj přesto pár zajímavých hráčů: zejména druhýho nej nahravače ligy Cadua. Ten gólman nakonec taky nebyl tak marnej.

Náš gólman mně teda překvapil a mám z toho celýho divnou pachuť: s Nitou se, mám dojem, hraje nějaká hra a to mě docela mrzí: Florin tady něco odvedl a tohle si nezaslouží. V základu Kara, Hložan zkraje, uprostřed Sáčis, na hrotu Točvan. Hymna, potlesk pro Ukrajinu a jde se na věc. Hned zkraje asi ve 30 vteřině do toho šlápne naše budoucnost a po nádherným prostrčení od Kary Hložan otře své zakončení o nohu gólmana. Krásná akce, chybělo jediné. Jak se ukáže, tato akce předznamená Sparťanskou koncovku v první půli: Pešek v 9. ani Wiesner v 17. netrefí zařízení. Vitíkovu hlavou ze 24. vyčapne gólman Markovič, kterej se rozchytal k docela slušnýmu výkonu. Z dobrých šancích nedali, tak to Sparťani chtěj zkusit ze šancí výborných, ale ani Kara ve 31. lobíkem, ani Točvan ve 40. prostě nedaj a nedaj! Nebyl to žádnej uragán, ale šancí bylo dost - v 1.půli narosto neškodný Pardubice se sotva dostaly na dostřel. Do šaten se jde za stavu 0:0 a z tribun se místy ozývá pískot.

Ve druhým poločase se hra trochu rozhýbe, ale jsou to spíš Pardubice, kterým pomohlo trojnásobné střídání a jsou aktivnější než byly. V 57. je nás všechy málem potřeba křísit, když úplně volný Kostka má tolik času sám před Hečou, až se mu zauzlujou myšlenky a napálí tyč. Tohle smrdělo hodně a kolik takovejch jsme už v poslední době museli prožít!

Minutku před tím, v 56. Min, vystřídáme i my: přijde Bořek a Šulo a i Sparťanskou hru střídání oživí: v 60. to konečně přijde, Hložan nalevo vykoupe 2 obránce a posadí balónek na hlavu LK37, který uklízí. Od toho momentu nemám příliš pochyb, že to sice bude pěkná holomajzna, ale 3 body uhrajem. Hodně se píše o 66. kdy Heča chytil hlavičku Černýho a zaplaťpánbu za to, ale ten zákrok mně zas tak úžasnej nepřišel: Heča se přesouval, jak se přesouvat měl a Černý byl hodně blízko, takže to moh dát jenom tak, jak to dal... spíš mi vadí, že nechaj druhýho nejlepšího nahravače ligy od lajny takhle odcentrovat. V 70. pak Bořek krásně prostrčí do 3 na nikoho, ale světedivse, Točvan netrefí z 5,5 metru branku. K uzoufání! Pořád jenom 1:0!!!

O 7 minut pozděj to samý v bleděmodrým, akorát z druhý strany: Bořek předkládá do miliónprocentní loženky, Točvan se do toho položí a pošle to někam do hajzlu. Úplně volný Haraslín dává pěstí do pažitu. K uzoufání! Pořád jenom 1:0!!!
Trenérská doporučení nechám na majka, ale tipuju, že na tohle už se nemoh koukat ani Pavel V. a tak Čvančaru v 82. stahuje a přichází Martin Minčev, který po 3 minutkách kolegovi ukazuje, že trefit prázdnou z pár metrů zas takovej problém není a rozhoduje definitivně. Šulo z Minčim si to v 89. prohodí a Minčevovu zblokovanou střelu dorve Haraslín těsně za lajnu. 3:0.

Nebyla by to Spartička, kdyby v závěru nebylo drámíčko a v nastavení se po rohu klasicky všichni na všechno vyserou, aby se nejstarší hráč na hřišti otočil a napálil nám už jednou ubráněnej míč do sítě. 3:1.

Výsledek ve finále mnohem lepší, než předvedená hra: tohle byl zápas, kterej měl bejt ve 20.minutě jasnej! Naštěstí Pardubky nebyly nebezpečný, I když kdoví co by se dělo, kdyby to frajer nenapálil v 57. do tyče: to to bylo pořád teprve 0:0... Pavlovi V. vyšly střídání, který to hodně oživily a přišly včas. Probuzenej Hložan i Bořek organizér určitě patřili k tomu dobrýmu. Je ale pořád vidět psychická labilita – Spartě to momentálně moc nejde, všichni to vědí a tak i v zápasech s takovejma soupeřema hrozí drama.

Novák


AC Sparta Praha – FK Pardubice 3:1 (0:0)

Góly: 60. LK37, 85. Minčev, 89. Haraslín – 90.+2 Černý. ŽK: Hancko, Sáček, Vitík – Jeřábek. Rozhodčí: Sziksay – Paták, Kubr. Diváci: 6132.

Sparta: Heča – Wiesner, Vitík, Hancko, Højer – Pešek (56. Haraslín), Sáček (88. Souček), LK37, Karabec (56. Dočkal), Hložek – Čvančara (81. Minčev).

Pardubice: Markovič – Kostka, Čihák, Toml, Čelůstka – Cadu (71. Akosah-Bempah), Jeřábek (46. Matějka), Vacek, Solil, Tischler (46. Rezek) – Huf (46. Černý).


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Chaos, diletantství a alibismus. Současná Sparta si lže do kapsy. Už dlouho.

Co týden dal a dá jaro 2022 (5.díl)

Fotbalová TÁTOVA horečka

Co týden dal a dá jaro 2022 (díl 04)

Radši se jdi podívat - report ze čtvrtfinále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2022 (3.díl)

Přestaňte hrát karty a pusťte fanoušky na fotbal!

Co týden dal a dá jaro 2022 (2.díl)

Ještě chvíli tu, s dovolením, budeme vládnout……report z výhry v Mol Cupu v Edenu

Co týden dal a dá jaro 2022 (1.díl)

Chceme vůbec titul?


Novák | 14.03.2022 12:35 Vstoupit do diskuze
0