káně | 08.08.2021 14:22

Po zápase s Monakem, který byl pro hráče i fanoušky spíše za odměnu a tím i bez nějakých nervů, měl přijít pohodový domácí zápas s Karvinou, i když pohodový pouze optikou výsledku a výkonu v Liberci. Bohužel, kvalitní fotbal se na Letné podával pouze v rámci skutečně malého degustačního menu.

Abych v sobotu nemusel na Letnou od rodiny, tak jsem poměrně dlouho dopředu věděl, že tento zápas pojmu jako takový rodinný výlet a půjdeme komplet. Děti na fotbal chtěly již několikrát, ale z řady důvodů to bohužel/naštěstí nevycházelo (covid, kapacita, čas výkopu, plány ..), ale tenhle zápas byl naprosto ideální. Výkop již odpoledne, očekávaná nízká návštěva, klidný fotbal. Mít svou vlastní jedenáctku, tak nebudu mít problém s lístky. Skoro nikdo nešel, takže byla k dispozici řada permic, a tak nic nebránilo uskutečnění mého plánu. Před zápasem jsem se ještě na jedné sociální síti dozvěděl, že Messiho angažovat nebudeme – no trochu úlet, ale poradil bych angažování alespoň jednoho silového útočníka (jo, já bych Krmelce rozhodně bral) a krajních obránců. Běhavého středního záložníka bych také neodmítl. Méně srandy, více pracovat. Ale asi Jirka Rosický nemá zrovna nikoho zmapovanýho.

Předzápasové soustředění v kvalitní sestavě a příjemné atmosféře se povedlo, a tak nic nebránilo přesunu na stadion. Jdeme brzy, máme tedy před zápasem dost času na občerstvení, návštěva dle očekávání nízká, takže to všude poměrně odsejpá (což je letos rozhodně výjimka, ale fanoušku mlč, na Monaku klub udělal rekord v tržbě, takže vše funguje. Tečka). Překvapuje mě ale, že na Spartě nikdo nemyslí na děti a nemají ani základní sortiment – párek v rohlíku. Pokud chceme vychovat novou generaci fanoušků, měli bychom jí jít trochu naproti i v tomhle (kids clubem a třeba i tím občerstvením). Aspoň na jednom stánku by neměl být problém tohle sehnat, já jich obešel 5 a nic. Pokud lidé z klubu zmiňuje v souvislosti s rodinným výletem na fotbal návštěvu ZOO, tak v ZOO děti v tomhle ohledu určitě nestrádají. Jasně, na fotbale to není prioritní návštěvnická skupina, ale stejně .. dřív to šlo, jako spousta jiných věcí. Ale zase, jestli mají dostat x dnů starý rohlík jako dospěláci chleba u klobás, tak je lepší nemít nic no :)

Nic lidi, když už teda s Karvinou hrajeme a neodpočíváme (což dle mého trochu nesmyslně zmiňuje marketingový ředitel klubu na svém twitterovém účtu, – což je další z řady přešlapů posledních týdnů, zvláště v souvislosti s pozápasovým výrokem trenéra, hecování a rejpání patří spíš mezi fanoušky), koukněme trochu i na zelený pažit (mimochodem, jeho kropení se dětem líbí, kropte víc, ještě víc :) ).

První poločas byla Spartě ještě relativně aktivní, druhý (a zejména jeho začátek) byl hodně slabý, ba až velmi nudný. Kdybych si dal šlofíka, o nic nepřijdu. Celkem se mi poslední dobou líbí Pešek, ten prvotní elán zatím funguje. Snad ho Sparta nesemele a pojede dál. Naopak DMK se spíš trápí, ale dal gol Rapidu, takže mu držím palce. Zadek hrál zase celkem na jistotu, ale úplně prověřen nebyl. Vitík zápas – dobrý pro něj i herní praxi. Kraje obrany jsou dle mého slabinou, Hojer dobrý, ale zraněn. A zranění se zase začínají nějak množit, něco je prostě špatně. Trenéři se mění, ale kondiční trenér furt stejný – je chyba tady? To už mi mohli několikrát říct na Strahově/Letný. Střed zálohy potřebuje zrychlit a víc běhat, útok odstřihnutý, Hložan potřebuje někoho k sobě – i když už začíná dávat goly – hlavně ať po Euru odpočívá.

Výkon tedy nic moc, Šípkovou Růženku by určitě neprobudil, ale čert to vem. Ještě nedávno jsme nadávali, že ani neděláme body a zas takový progres jsme od té doby určitě neudělali – jak stavbou kádru, tak výkony nemluvě. Body tentokrát jsou všechny 3 a upřímně jsem měl zrovna dnes trochu jinak nastavené priority. Přísnej na výkon budu zase příště, navíc na foru SF již bylo vše řečeno :)

Jsme první, máme jistotu evropský ligy, rival ze špatný strany řeky odpočívá před zápasem roku, který my už máme za sebou .. není čas ligu zavřít a vyhlásit mistra?

PS: 5000 lidí skvělá návštěva, skoro bez front. To by mohlo chodit furt, ne? :)


káně


AC Sparta Praha – MFK Karviná 2:0 (1:0)

Góly: 23. Hložek, 78. Pavelka. ŽK: Čmelík. Rozhodčí: Hocek – Hájek, Antoníček. Diváci: 5136.

Sparta: Nita – Wiesner, Vitík, Hancko, Polidar – DMK (61. Karlsson), Sáček, Souček (67. Pavelka), Dočkal (46. Karabec), Pešek – Hložek (85. Pulkrab).

Karviná: Neuman – Křapka, Santos, Buchta (70. Tavares), Bartošák – Dramé, Mangabeira (70. Stropek) – Čmelík (82. Mikuš), Qose, Sinjavskij (56. Jurásek) – Svoboda (56. Papadopulos).Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Marná snaha - report z utkání Sparta - Monaco

Co týden dal a dá (2. díl)

Přijď pomoci s choreem na utkání s Monakem!

Párky byly vyprodány - report z domácí výhry nad Rapidem Videň

Co týden dal a dá (1. díl) - ohlédnutí za minulým týdnem a pozvánka na nový.

Sejky pálil, Fany čaroval - report z výjezdu na první zápas béčka Sparty v II. lize po deseti letech

Na prahu nové sezony. Sparta do ní jde silnější. Nebo ne? - malé "preview nové sezony

Hodnocení sezony - útočníci - ještě jeden návrat k uplynulé sezoně

Zakázaný výjezd do Vídně - report z výpravy na první utkání 2. předkola LM do Vídně s místním Rapidem

Co týden dal a dá (0. díl)

káně | 08.08.2021 14:22 Vstoupit do diskuze
2