roboACS | 05.08.2021 07:23

Týden po postupu přes Rapid Vídeň jsme v dalším předkole LM přivítali na domácí půdě francouzský tým AS Monako. Byli jsme všichni natěšený po demolici Liberce, ale ukázalo se, že Monako je trochu jiný level. Ale pojďme postupně.

Utkání mělo výkop v úterý 3 8.2021 v 19 hodin. Já oficiálně pracují také do 19 hodin. A to jsem ještě stihl i krátké před zápasové soustředění v naší oblíbené restauraci. Jak já to dělám? No a kdyby to dost nevázlo u vchodu stihl bych i hymnu a vyvolávání hráčů. Vítej doma fanoušku. Ve Vídni to bylo jiné kafe.

Sparta nastoupila v tak nějak očekávané sestavě. Chyběli dlouhodobí marodi mezi které se bohužel nově zařadil i Laco Krejčí, který před zápasem prodělal plicní embólii s těžkým průběhem a bude chybět minimálně několik měsíců. Hlavně zdraví Laco.

Sparta začala aktivně a bez respektu a soupeř, hrající první soutěžní utkání v nové sezóně, tím byl asi trochu zaskočen. Jenže Monako není Liberec. Proti takovému soupeři musíte využít každou šanci do které se dostanete, protože tihle borci vás do mnoha šancí nepustí. No a Adam Hložek bohužel hlavičkoval jen vedle levé tyčky. Naše největší šance tak zůstala nevyužitá a do sedla se dostal soupeř. Hlavička po rohovém kopu, hráč nikým nehlídaný a gól. Z tempa nás rozhodilo i to, že se pak chvilku nehrálo, protože hostujícímu týmu se nelíbilo, že se jim část našich fandů pochlubila skřeky, které se naučili o víkendu, když se byli v ZOO podívat, jak se daří Móje. Žalovali tomu pánovi v růžovém a obávajíc se útoku King Konga, chtěli se jít schovat do kabiny. Ale pán v růžovém a jeho kámoši jim to naštěstí rozmluvili. Když už to až takhle vyhrotili tak asi můžeme od UEFA MAFIA očekávat parádní trest. Ostatní fandové jim za toto divadýlko poděkovali hromadným pískotem.

Pro naše hráče byl gól dokonalý šok, ze kterého se už nevzpamatovali a když po hodině hry hosté využili ne důrazu v naší obraně utkání se pak již jen dohrávalo. Snažili jsme se o kontaktní gól, ale jak nadpis napovídá, byla to marná snaha. Frantíci se nikam nehnali, tak trochu i zdržovali, ale nakonec ještě můžeme být rádi, že jsme nedostali třetí kousek.

K divákům. Na utkání mohlo být po strašně dlouhé době vyprodáno. Přesněji řečeno 3 tisíce lidí druhé kategorie a 15 tisíc těch, co už dostali tečku nejen od čerta před stadionem. No a výsledek? Nesešlo se nás ani 11 tisíc... Hodně slušně byl zaplněn hlavně kotel a po celou dobu utkání se snažil o důstojnou atmosféru. Za to jim patří velké díky. Protilehlá se zapojila do fandění hlavně ve 12 minutě, kdy bylo provedeno choreo v těch nejkrásnějších barvách. Podle fotografií se choreografie povedla. Několikrát se povedli i dělené pokřiky Sparta - Praha a dokonce se, za nepříznivého stavu, i skákalo. Postupem času, hlavně ve druhém poločase, atmosféra dost uvadala a chvílemi byl v podstatě slyšet jen kotel. V sektoru hostů bylo ani ne deset fandů, ale minimálně několik desítek cizinců bylo i na ostatních tribunách.

Cesta do Ligy Mistrů je tedy asi uzavřená. Je před námi sice ještě odveta, ale to by se musel stát zázrak. Ale nedělejme Rajtorala. Evropskou ligu a celý podzim v pohárech máme jistý. Nasbíráme další zkušenosti a příští rok tu Ligu Mistrů vyhrajeme. Do té doby nám zatím musí stačit to, že v sobotu s prstem v nose rozsekáme Karvinou 7:3 a zase nám bude všem krásně.

roboACS


AC Sparta Praha – AS Monako 0:2 (0:1)

Góly: 38. Tchouameni, 60. Volland. ŽK: Polidar, Pavelka – Fofana, Badiashile, Tchouameni. Rozhodčí: Oliver – Betts, Hatzidakis (všichni Anglie).

Sparta: Nita – Wiesner, Panák, Hancko, Polidar (77. Vindheim) – Karlsson (46. Juliš), Pavelka, Sáček, Dočkal (60. Karabec), Pešek – Hložek.

Monako: Nübel – Aguilar, Badiashile, Disasi, Oliveira Silva – Gelson (88. Musaba), Fofana, Tchouameni, Golovin (76. Jakobs) – Ben Yedder (57. Diop), Volland (76. Fàbregas).Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá (2. díl)

Přijď pomoci s choreem na utkání s Monakem!

Párky byly vyprodány - report z domácí výhry nad Rapidem Videň

Co týden dal a dá (1. díl) - ohlédnutí za minulým týdnem a pozvánka na nový.

Sejky pálil, Fany čaroval - report z výjezdu na první zápas béčka Sparty v II. lize po deseti letech

Na prahu nové sezony. Sparta do ní jde silnější. Nebo ne? - malé "preview nové sezony

Hodnocení sezony - útočníci - ještě jeden návrat k uplynulé sezoně

Zakázaný výjezd do Vídně - report z výpravy na první utkání 2. předkola LM do Vídně s místním Rapidem

Co týden dal a dá (0. díl)

roboACS | 05.08.2021 07:23 Vstoupit do diskuze
6