Nekorektní Glosátor | 23.07.2021 14:34

V minulých článcích jsme se zaměřili na sparťanské brankáře, obránce a záložníky a jejich možné setrvání v kádru pro novou sezonu. A teď zbývá krátké hodnocení poslední a to sparťanských útočníků.

Adam Hložek

Tady není vůbec o čem. Adam je už nyní útočníkem číslo 1 a především na jeho bedrech bude starat se o pravidelné gólové příspěvky týmu. Samozřejmě, pokud ještě před koncem letního přestupového období klub neopustí, což jeho agent Paska mezi řádky tak úplně nevyloučil, o to více, pokud by se Spartě nepodařilo kvalifikovat do základní skupiny alespoň Evropské ligy. Hložan je v tuto chvíli už jedna z největších osobností celého kádru a o jeho schopnostech už bylo napsáno moc a moc papíru. V souvislosti s ním mám obavu pouze ze dvou věcí – tou první je v podstatě neexistující dovolená. Odpočinek 5 dní někde v Monaku po dlouhé sezoně jako adekvátní rozhodně nepovažuji, chápu ale trenéra Vrbu, že svého nejlepšího útočníka potřebuje mít na začátku sezony k dispozici co nejdříve. Uvidíme tedy, jak na tom bude Adam se silami. Jak už jsem psal, pět dní na pořádnou regeneraci opravdu není mnoho, proto věřme, že se s tím jeho mladé tělo vypořádá statečně.

Druhá má obava pramení z toho, pokud bude Hložan stavěn na hrot útoku. Jak jsme se mohli přesvědčit v týdnu na hřišti Rapidu, opravdu to není jeho pozice a pokud nemá dostatečnou podporu od spoluhráčů, sám v této pozici mnoho nesvede. Věřím, že to vedle fanoušků viděl i trenérský tým.

Verdikt: Rozhodně nechat

Lukáš Juliš

V mých očích jsme prováhali ideální čas Lukáše prodat za velmi dobrý peníz někam do Skotska a to po skvělém podzimu 2020, kdy ve vzájemném dvojzápase skvěle sejmul mistrovský Celtic a celkově mu podzimní část z pohledu střeleckých statistik vyšla bravurně. Na jaře to, i vzhledem ke zdravotním problémům, už tak slavné zdaleka nebylo a Julda byl jen stínem střelce, který na podzim dával gól za gólem. Uvidíme, zda se mu podaří navázat na povedený podzim loňské sezony, úplně bych si na to nevsadil.

Verdikt: Spíše nechat (původně jsem byl nakloněný jeho případnému prodeji, vzhledem k tomu, že jsme ale během letní pauzy jednoho útočníka už pustili a naopak žádného nepřivedli, je otázka Lukášova setrvání naprosto bezpředmětná).

Matěj Pulkrab

Zde se přiznám bez mučení, že bych si ve Spartě představoval kvalitnějšího útočníka, notabene pokud by měl Matěj plnit roli hroťáka č. 1. Nepochybuji o tom, že proti týmům z druhé poloviny ligové tabulky je schopen se střelecky prosadit a to především v domácích zápasech, proti týmům ze špičky ligy nebo proti evropským soupeřům mi u něj ale chybí daleko lepší pohyb i technika. Varováním je pro mě i chatrné zdraví, které jen málokdy umožnilo Matějovi odehrát alespoň půl sezony v kuse bez nutnosti putování na týmovou marodku. Proto očekávám spíše menší čas na hřišti a tomu bude odpovídat i chudší gólový příspěvek.

Václav Drchal

Hráč, který se mi svým stylem hry hodně líbí, stejně jako u Pulkraba se, nicméně, obávám o jeho kolena. Podstoupit v jeho věku už dvě operace předního zkříženého vazu, to je prostě průser. Budu Vaškovi moc přát, aby to na jeho pohybu nezanechalo žádné následky, vyloučit se to ale rozhodně nedá. Uvidíme, kolik času mu trenér Vrba na hřišti dopřeje, ale na venkovních hřištích se mi do otevřenějších obran jeví jako ideální volba. Budu zvědavý, zda se Václavovi podaří navázat na podařený závěr minulé sezony, kdy v dresu Mladé Boleslavi v pěti závěrečných kolech nastřílel šest branek, nebo se spokojí už s pouhým faktem, že je zpět v kádru Sparty a že se má, minimálně na české poměry, jak v bavlnce. Tak či tak, Vaškovi je stále jen 21 let, takže prostoru pro zlepšování má i nadále dost. Věřím, že jako jeden z největších útočných talentů strahovské akademie posledních let neřekl v rudém dresu ani zdaleka poslední slovo a že už v právě začínající sezoně bude důležitým členem na kádru na hraně základní jedenáctky. Pokud mu tedy budou držet problematická kolena.

A teď už vzhůru do sezony nové!


Nekorektní glosátorCo se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Zakázaný výjezd do Vídně - report z výpravy na první utkání 2. předkola LM do Vídně s místním Rapidem

Co týden dal a dá (0. díl)

Fanoušci rozhodli o nejlepším hráči uplynulé sezóny. Ten si to opravdu zasloužil!

Promarněná šance, aneb jak ukázkově vyjebat s vlastními fanoušky - názor k současnému dění, které hýbe sparťanskou obcí

Startuje podzimní část TIPOVAČKY 2021/22! - je tu další půlročník oblíbené tipovací soutěže na našich stránkách

Kde končí duha aneb malý nedělní výlet do veliké arény - report z výjezdu na osmifinále Eura do Budapešti

Nekorektní Glosátor | 23.07.2021 14:34 Vstoupit do diskuze
0