sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Názory

Promarněná šance, aneb jak ukázkově vyjebat s vlastními fanoušky

Nekorektní Glosátor 16.07.2021 16:43

Po letech Liga mistrů na Letné (byť dost možná pouze její druhé předkolo), slušné jarní výkony s nejvíce vstřelenými góly v lize, letní (dosavadní) udržení blyštivých drahokamů Adamů Hložka a Karabce, ale především nové a velice povedené dresy a jak jsme se dozvěděli včera, tak i dokončení krásného zázemí v tréninkovém centru Sparty na Strahově.

Důvodů, proč se těšit na blížící se sezónu, měl sparťanský fanoušek více než dost. To jsem si včera, když jsem na tribuně sledovat otevřený trénink A-mužstva, myslel i já. Bohužel, dnešní den, kdy klub představil ceny vstupenek na první dva domácí zápasy – s Rapidem Vídeň a Sigmou Olomouc, mi tuto naději zase rychle vzal.

V minulých týdnech jsme z úst nejvyšších představitelů Sparty (Veselý, Čupr, Rosický, Kasík) slyšeli vděčnost za to, že se fanoušci ke Spartě neobrátili v nelehké době zády. V době, kdy nemalá část živnostníků dlouhé měsíce nemohla provozovat svoje živnosti a stejně nemalá část zaměstnanců byla doma za almužnu, protože jim agent Bureš a jeho kamarádi prostě znemožnili chodit do práce. V době, kdy spousta lidí musela sahat hluboko do svých úspor, aby tuto divnou dobu přežila. I přes to všechno se Sparťané od svého klubu neodvrátili – kupují neustále se zdražující permanentky (aktuálně prodáno cca 6 tisíc kusů), kupují moc hezké dresy a další merch ve fanshopu, vyprodali speciální členství a mnoho dalšího. Část fanoušků se rozhodla nevyužít nabídky klubu a koupili si novou permanentku za plnou cenu, ačkoliv loňskou sezonu často nemohli vidět osobně ani jeden zápas.

Ještě včera jsem cítil, že se třeba ve Spartě buduje něco nového, něco výjimečného. Nové dresy, úspěšný trenér, krásné tréninkové centrum, nová naděje, víra…a nový, pevný vztah mezi klubem a jeho fanoušky. O tom přece vedení Sparty tak rádo a často mluví, ne?

Abych ale nemluvil příliš dlouho. Zveřejněné ceny vstupenek na Rapid a na Olomouc jsou…jsou prostě hanebnost. Mě osobně vyjde vstupenka na Rapid po 50% slevě (!) na 600 korun. Bez permice by mě zápas vyšel na 1200. Na zápas druhého předkola. Proti Rapidu. Vídeň. A kdyby si chtěl nějaký nebožák náhodou koupit vstupenku na ničím nezajímavou a průměrnou Olomouc? Ani na ni nejsou vstupenky zrovna z levného kraje.

Jasně, buďme realisté. Díky omezené kapacitě stadionu klub všechny vstupenky prodá jak na Rapid, tak na Olomouc. A to i za takto vysoké ceny. Devět tisíc Sparťanů ochotných a schopných tyto peníze za zápas dát, se najde kdykoliv. Rád bych ale vedení klubu připomněl, že Sparťani, to nejsou pouze lidi z Prahy. To jsou v nemalé míře i lidé z celé republiky, které za klubem jezdí často stovky kilometrů a na zápasy Sparty si často musí brát dovolenou. O tom, že mzdy v Praze a ve zbytku republiky jsou často totálně rozdílné, není třeba dlouze psát. Výsledkem bude, že si lístek koupí lidé, pro které to bude součástí jejich sociálního statusu. Udělají si selfie na Instagram. Natočí krátké video na TikTok. Možná si vyfotí Adama Hložka až bude kopat penaltu. Ale atmosféra, ta bude bita.

Ne, nechci tady dělat ze Sparťanů chuďase, kteří nemají na to, aby si koupili lístek na zápas svého milovaného klubu. Jak jsem už zmínil – těch devět tisíc se vždycky najde. Co se ale ukázalo je fakt, že vedení klubu žije ve své bublině a často naprosto mimo realitu.

Start nové sezony byl ideální možností navázat nové a ještě pevnější pouto mezi Spartou a fanoušky. Bohužel, dnes zveřejněný ceník tuto možnost u veliké části fanoušků zhatil. Ze strany vedení klubu je to ukázkové střelení do vlastní nohy a velice pochmurná vyjebávka s těmi, kteří za Spartou stáli i ve chvílích, kdy byla celé republice k smíchu.

Škoda.

Nekorektní Glosátor

Diskuze k článku

Komentáře (3)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

Nita Florin

známka:

5 6

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Krejčí "37" Ladislav

známka:

5 6

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Højer Casper

známka:

5 3

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Wiesner Tomáš

známka:

5 0

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

4 8

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Pike  Pike  22

2.  taborita1  taborita1  19

3.  dombas  dombas  18

4.  Ládínek  Ládínek  17

4.  *n*  *n*  17

4.  blíženec  blíženec  17

7.  soty66  soty66  16

8.  Slavičín  Slavičín  15

8.  Jirka Stupka  Jirka Stupka  15

8.  Richtric  Richtric  15

8.  djuky  djuky  15

8.  Ivoš  Ivoš  15

13.  recchi  recchi  14

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama