G1P 1999 | 09.04.2021 10:56

Přátelé, kamarádi, fanoušci, chuligáni, zkrátka Sparťani, uplynuly velikonoční svátky, které jste si určitě užili po svém, co se oslav a společenských povinností týká, Spartička nám k tomu přidala i hezkou nadílku v síti Sklounionu Teplice a postup přes Jablonec. V tom víkendovém rozjímání u koledy, vajíčkové pomazánky a rozličných nápojů a ani teď by neměla zapadnout pár týdnů stará událost, které vedla k napsání těchto řádků.

Není určitě nutné nikomu představovat film „Proč?“ A není tedy žádným tajemstvím, že scénář filmu čerpal z reálných událostí i z reálných osudů některých zúčastněných. Hlavní postavy příběhu byly i ve skutečnosti postiženy kriminálem nebo podmínkami, s leckým se to pak táhne celý život. Někteří z nich nikdy neztratili pouto ke Spartě a k životu kolem fotbalu a Sparta pro ně zůstala středobodem všeho. Život od víkendu k víkendu, od domácího zápasu k výjezdu. Jeden takový veterán se teď v březnu vrátil z delšího pobytu na nucené dovolené. Pro všechny jeho kamarády a známé to byla dlouhá doba čekání a my, kdo jsme nikdy nemuseli za mříže, si neumíme ani představit, jak dlouhé to muselo být pro něj.

Proto bychom jednak chtěli hlasitě zvolat „Pavko, vítej zpátky!“ a taky nás k tomu napadla taková akce. Jak řečeno výše, film Proč?, kde byl Pavel S. předlohou pro postavu Šuryho (více zde: Rozhovor s reálným "Šurym", podle kterého vznikla postava ve filmu Proč?) viděl asi každý z nás. Klasický program videa výjezdových autobusů, vždy jednou za čas v tv, volně dostupný na youtube… Kdo ho viděl aspoň desetkrát, ať zvedne ruku! :-) No a kolikrát jsme za tenhle super kulturní zážitek zaplatili nějakou korunu?... Máme teď dobrou příležitost to udělat a něco poslat jednomu ze skutečných autorů scénáře v situaci, kdy se to víc než hodí.

Pro nikoho, kdo se takhle vrací po delším čase do normálního života, to není lehká doba. Obzvlášť, pokud nemáš zázemí v podobě rodiny, bytu, úspor atd. - což právě Pavel nemá. A tak přicházíme s výzvou k pomoci bližnímu Sparťanovi při jeho návratu na Letnou, do života – pojďme každý, kdo slavné „Proč?“ viděl, poslat aspoň symbolickou stovku (pro movitější máme nápad v podobě 189,3, ale výši příspěvku se meze nekladou!) na účet, který jsme za tím účelem založili 2197174010/3030.

Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ62 3030 0000 0021 9717 4010
BIC: AIRACZPP

Napadá mě k tomu varianta na chorál našich „přátel“ ze sousední země „poďme všeci vymetenci, pošleme mu celý milión“ :-) No, uvidíme, kolik se nám podaří nastřádat a ať to bude kolik chce, věřte, že peníze poslouží na základní věci jako především bydlení, vybavení domácnosti atd. Info samozřejmě bude zde na stránkách. Předem díky všem, kdo se připojí a „tím čím byla, Sparta bude zas!“

G1P 1999

AKTUALIZACE - 23.4. 2021: Na začátku je třeba především poděkovat všem 25 přispěvatelům – díky moc, že jste si našli čas a v peněžence trochu peněz nazbyt. Příspěvky ve výši od 100 do 1893 Kč daly zatím celkem 7346,70 Kč. Není to mnoho, ale už teď je to pár tisíc, které poslouží dobré věci. O to víc je třeba poděkovat těm, kdo něco poslali, nebo se k tomu chystají. Samozřejmě chápeme, že třeba někdo z principu nepošle, protože kriminálník atd. nebo někomu jinému zase mohl kdysi Pavka rozšlápnout bábovičku :), i to se mohlo stát. Ale, slovy jednoho ze vzkazů u provedené platby „Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina... Sparta“ a bylo by pěkný, kdyby se každý lajk na facebooku a unikátní přístup na článek proměnil v to kilo na účtu. To bychom byli už tak na trojnásobku. Necháme účet ještě nějakou dobu běžet a věříme, že konto ještě naroste, každá koruna dobrá! Díky moc a až to pak Pavlovi předáme nebo pošleme, slibujeme malej rozhovor formou „nad dopisy diváků“ tady na SF. Otázky můžete poslat na náš mail fanousci@spartaforever.cz a předem se omlouváme, že vybereme ty trochu „politicky korektnější“ i přes to, že promlčecí doba už jistě uplynula :)

G1P 1999 | 09.04.2021 10:56 Vstoupit do diskuze
0