sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Pohodová výhra nad Hanáky (Sparta - Olomouc, 2. kolo I. ligy 2020/21)

roboACS 06.09.2020 09:51

Ahoj Sparťani, jsem zpět. Po půl roce zase zpátky doma na Letné. Naposledy jsem byl ještě za Jílka při jeho derniéře s Libercem. Pak jsem byl nemocný a dále už to znáte jak to bylo. Nejdříve fotbal vůbec nebyl, pak se na něj jakou dobu nesmělo. Následovalo období kdy dostat se k lístkům byl docela problém. Teď se to povedlo. Kamarád z Kostelce, který se nudí doma na neschopence, mohl ve středu v poledne zevlovat na netu a tak jsem mezi těmi 4713 šťastlivci byl konečně i já.

Těšil jsem opravdu hodně. Nevadil mě i první poločas v Brně. Po krátkém před zápasovém soustředění, v našem oblíbeném podniku, hurá na stadion. Akorát tak přesně na pietní akt k úmrtí malého Sparťánka a samozřejmě na hymnu.

Sparta do utkání nastoupila ve stejné sestavě jako v Brně. Tedy v Kotalově oblíbeném rozestavení 3-5-2 s dvěma mladíky Lukášem Julišem a Adamem Hložkem na hrotu. Na Srbské se jim utkání povedlo a i v neděli byli důležitou součástí naší hry. Lukáš dal první dva góly utkání a nasměroval nás k dalším důležitým třem bodům. Sparta byla od začátku lepší na míči a měli jsme i územní převahu, ale chyběli tomu šance. Až v 37 minutě šlo naše útočné duo Hložek - Juliš do brejku a druhý jmenovaný zakončil 1:0. Ten druhý gól dostali Hanáci do šatny a nebyl tak pohledný, jako důležitý.

Uklidnili jsme se a ve druhé půli přišli další šance. Tentokrát jsme jí neodchodili. Několik šancí měl Adam Hložek, ale v sobotu mu to tam prostě nepadlo. Hodně nebezpečné byli standardky kapitána Bořka Dočkala. Po jedné z nich se zaskvěl hlavičkující David Lischka a bohužel i chytající Mandous. Třetího gólu jsme se ale přece jen dočkali. Nejdříve var dlouho studoval možnou Hubníkovu ruku, aby rozhodčí nakonec ukázal k rohovému praporku. Dočkalův centr propadl až k Liboru Kozakovi, který byl na hřišti sotva pár minut, a ten pohotově otevřel svůj letošní střelecký účet 3:0. My umíme dát tři góly i bez penalt... Minulou sezonu jsme s Hanáky doma remízovali 3:3 letos to byla pohodová výhra.

Jak jsem již psal na Letné se v této divné době sešlo maximální povolené množství diváků. S kámošem jsme seděli na H42. Nikdo nás nějak nebuzeroval kvůli rouškám ani kvůli rozdělení do sektorů. Ochoz na protilehlé tribuně byl uprostřed přehrazen mříží a fungovala jen polovina stánků. Což mi přišlo dost nelogické, protože se tvořili fronty a rozestupy se moc nedodržovali. Navíc prý už z kraje druhého poločasu došli klobásy...

Kotel se přesunul na spodní ochoz za branku. Ze stran ohraničen plexisklem a ze předu sítí. Nevýhoda nového kotle se ukázala při dešti, kdy většina lidí nalezla pod střechu z horní tribuny a z dálky to opticky nepůsobilo dobře. Speaker i bubeník se snažili, ale prostě to nemělo takové grády jako když jsou kotel i stadion narvaný. Prezentovali jsme se plachtou přes celý kotel, kde se psalo o tom, že kotel je sice na novém místě, ale vládnou v něm staré pořádky.

Po dvou kolech máme 6 bodů a skóre 7:1. Vrací se liga konečně zase do normálu? Pražská S hrají o titul a Plzeň klidný střed tabulky.

roboACS


AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 3:0 (2:0)

Branky: 37. a 45. Juliš, 89. Kozák. ŽK: Štetina – Hála, Greššák, González, Radić. Rozhodčí: Orel, Blažej, Hock. Diváci: 4613.

Sparta: Heča – Štetina, Čelůstka, Lischka – Vindheim, Sáček (90. Trávník), LK37, Dočkal (90. Souček), Hanousek – Hložek (81. Karabec), Juliš (74. Kozák).

Olomouc: Mandous – Hála, Jemelka, Hubník, Zmrzlý – Houska (79. Daněk), Zahradníček (84. Látal), Greššák (59. Zifčák), Breite, Falta (46. González) – Nešpor (79. Radić).

Fotogalerie

SPARTA - OLOMOUC

Zcela zasloužená výhra 3:0 po velmi dobrém výkonu
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

Panák Filip

známka:

7 1

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Karabec Adam

známka:

6 4

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

6 3

zápasy: 4
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Krejčí "37" Ladislav

známka:

6 3

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Sáček Michal

známka:

6 2

zápasy: 4
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Fíla10  Fíla10  65

1.  dombas  dombas  65

3.  inNatura  inNatura  62

4.  vladiček  vladiček  57

5.  Ládínek  Ládínek  56

6.  mufety  mufety  55

7.  Fotr  Fotr  54

8.  sigi 132  sigi 132  53

9.  Vencano  Vencano  52

9.  Morn  Morn  52

9.  Skalda88  Skalda88  52

12.  Canizares  Canizares  50

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama