sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Co se děje

Ragbistům Sparty začal soutěžní podzim

Redakce 12.09.2018 12:49

Nejen fotbalem může žít sparťanský fanoušek. Může zajít i na hokej, florbal, futsal atd. Čím dál tím více se do povědomí sparťanů dostává například sparťanské ragby, jež díky systematické, tvrdé a poctivé práci spousty lidí stoupá na výsluní tohoto skvělého sportu u nás.

RC Sparta letos oslavil 90 let od svého založení, což je už opravdu úctyhodný věk ;-) Ragbyový klub Sparty byl založen založen 28.8.1928. Prvním trenérem se stal člen francouzské mise Andrée Cannellas. 28. dubna 1929 bylo sehráno první přátelské utkání AC Sparta - VŠ sport Brno. O čtrnáct dní později 12. května 1929 viděli diváci první souboj pražský S, který vyzněl pro Slávii 3:23. Utkání řídil spisovatel a malíř Ondřej Sekora. Za rok Sparta dokázala Slavii prohru oplatit a zvítězila 8:0. Více z historie sparťanského ragby si můžete přečíst zde: Historie klubu

Po létech víceméně "hubených" přichází nyní velká renesance sparťanského ragby, za čímž stojí zejména práce trenéra Petra Oklešťka a prezidenta klubu Ing. Miloše Sluše a jejich dalších spolupracovníků. V předešlé sezóně získali ragbisté Sparty po osmnácti letech titul v Extralize rugby, v srpnu pak obhájili vítězství v "sedmičkovém" rugby a menší cíle si nekladou ani v právě probíhajícím ročníku Extraligy.

Její podzimní část zahájili minulý víkend výhrou v Říčanech a další zápas je čeká tuto sobotu doma proti Dragonu Brno. Tak pokud nemáte co na práci a chcete si třeba i odpočinout od fotbalu, tak dorazte mrknout na tento skvělý sport v podání sparťanských borců ;-) Výkop šiškou je v sobotu ve 14:00 na hřišti na Podvinném mlýně v Praze 9 hned vedle Areny Sparta, kousek od metra Českomoravská.

Rugby je opravdu sport správných chlapů (a v i žen, abychom třeba nezapomněli na sparťanské ragbistky ;-) ) a stojí zato si na něj zajít, zejména když ho hrají borci v těch správných barvách. Tak když budete mít čas a příležitost, vyrazte, určitě nebudete zklamání, uvidíte, jaké je to rvát se za Spartu a sparťanští ragbisté si naši podporu jistě zaslouží.

Více aktuálních informací o sparťanském ragby můžete nacházet zde:

Oficiální web RC Sparta: rcsparta.cz

Stránky na facebooku: www.facebook.com/rugbyclubspartapraha/

Instagram: www.instagram.com/rcspartapraha/

Stránky české ragbyové unie: rugbyunion.cz

Sparťanskému rugby zdar!
Redakce

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Nita Florin

známka:

5 8

zápasy: 18
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Stanciu Nicolae

známka:

5 8

zápasy: 19
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 20
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Tetteh Benjamin

známka:

5 7

zápasy: 21
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

5 6

zápasy: 21
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  bbs  bbs  501

1.  Fotr  Fotr  501

3.  lukas01.lukas  lukas01.lukas  495

4.  milhaus9  milhaus9  470

5.  shvexa  shvexa  457

6.  recchi  recchi  455

6.  Klerenc  Klerenc  455

8.  Vencano  Vencano  452

9.  FVL  FVL  448

10.  soty66  soty66  447

11.  mufety  mufety  446

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2019 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama