sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Navštívili jsme

Jak jsme utrpěli výhru v Jihlavě (Jihlava - Sparta, 28. kolo I. ligy 2017/18)

roboACS 13.05.2018 13:43

Dneska vám budu vyprávět o tom, jak jsme ve 28 kole Het ligy konečně zase po více než půl roce vyhráli na hřišti soupeře. Utkání si vybrala do svého programu Česká televize a kvůli hokejovému šampionátu v Dánsku zvolila zcela netradiční čas výkopu - pátek 11.5.2018 17:30.

Abychom to po práci všichni stihli měli jsme sraz ve tři na kraji Říčan, kde já i náš řidič pracujeme. Dopolední nehoda u Mirošovic již cestu po D1 naštěstí neblokovala a tak jsme stihli i jednu přestávku na pumpě kousek před Jihlavou. Na fotbal jsme to stihli tak akorát přesně na výkop.

V Jihlavě to nikdy za moc nestojí. Sparta tam nikdy nevyhrála nějakým přesvědčivým výsledkem a sektor hostů je (společně se stadionem Srbská v Brně) nejhorší v lize. Pozitivní bylo že se v průběhu odpoledne vyjasnilo a tak šlo dohlédnout i k brance na druhé straně hřiště. Dalším pozitivem bylo, že jsme utkání dokázali 1:0 vyhrát. Tím ale výčet pozitiv končí. Na hřišti rozhodně nebyl vidět rozdíl mezi týmem bojujícím o poháry a mužstvem bojujícím o záchranu. Opravdu jsme tu výhru doslova utrpěli. Výhru nám daroval domácí brankář Rakovan, který nezvládl Kangovu střelu z hodně velké vzdálenosti. Guélor Kanga svůj gól slavil, jako kdybychom vyhráli Ligu mistrů. Ještě můžeme vzpomenout na jednu Šuralu hlavičku těsně vedle a jinak jsme toho zase moc nepředvedli. Zase jsme zmatkovali v obraně, pořád máme třeba velký problém při bránění standardních situací soupeře. Domácí dvakrát trefili tyčku a jednou břevno. Opravdu hodně šťastná výhra.

Utkání přihlíželo 4500 diváků, což znamená, že bylo vyprodáno. Domácí kotlík se snažil, ale že by ta atmosféra byla nějak super, to se říci nedá. Nic moc jsme nepředvedli na hřišti ani v hledišti. Chyběl tradiční speaker i bubeník. Pár kluků se to tam snažilo rozeřvávat, ale i kdyby si hlasivky vykřičeli, tak je většinou nebylo slyšet ani na druhou stranu kotle. Ale i tak patří tomu klukovi na plotě velký dík za to že mu to nebylo lhostejný to ticho a že se alespoň snažil to trochu rozjet. K občerstvení? Je normální aby si člověk ve 25 minutě stoupl do fronty k jednomu okénku s dvěma obsluhujícími a svého pivka a tak nějak narychlo ohřátého libového párku se dočkal s úvodním hvizdem druhé půle?

Po utkání nás nezdrželi policisté SPJ v sektoru, ale jejich městští kolegové, kterým se nelíbilo naše parkování na, v pátek večer prázdném, soukromém parkovišti firmy PSJ Jihlava. I správce objektu se nás zastal, že mu to nevadí, ale policisté nám i tak udělili symbolickou pokutu 100 Kč za nerespektování dopravní značky. Na večeři jsme zastavili na první pumpě za Jihlavou a pak jsme zastavili až v Praze na Opatově.

Je za námi poslední výjezd této sezony. Po více než půl roce od zápasu v Jablonci jsme konečně zase přivezli tři tolik důležité body v boji o třetí místo zaručující účast v základní skupině Evropské ligy. Žádný průser jsme neudělali a tak nás 250 šťastných snad pustí i za čtrnáct dní do Vršovického kráteru.

Před tím ještě příští sobotu přivítáme doma Olomouc. Ta momentálně drží třetí místo. Ztrácíme na ně tři body a máme horší vzájemný zápas. Tohle utkání prostě musíme vyhrát. V tomto zápase se navíc bude loučit se sparťanskými fanoušky David Lafata, pro nějž to bude poslední soutěžní utkání na Letné. Bylo by hezké náš svatostánek vyprodat! Tak všichni v sobotu na Letnou!

roboACS


FC Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha 0:1

Branky: 81. Kanga. ŽK: Levin - Kanga. Rozhodčí: Ondřej Berka - Radek Kotík, Petr Blažej. Diváci: 4500

Sparta: Niță - Zahustel, Kaya, Štetina, Costa- Stanciu, Kulhánek, Kanga, Plavšić – Kadlec (43. Lafata), Šural.

Jihlava: Rakovan – Vaculík (79. Popovič), Buchta, Štěpánek, Schumacher - Fulnek, Urblík (59.Levin), Mara, Dvořák, Zoubele (74. Keresteš) - Ikaunieks.

Fotogalerie

Jihlava - ACS

0:1 - po sedmi měsících výhra venku. Zlaté tři body, byla to šťastná výhra
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Dočkal Bořek

známka:

7 1

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

6 7

zápasy: 4
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hložek Adam

známka:

6 7

zápasy: 6
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

6 6

zápasy: 6
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Vencano  Vencano  183

2.  Richtric  Richtric  179

3.  spartanekk  spartanekk  178

4.  vlada  vlada  172

5.  Malej Ondra  Malej Ondra  167

6.  tony68  tony68  162

7.  noe  noe  158

8.  Ládínek  Ládínek  157

9.  pepe.spartan  pepe.spartan  156

10.  recchi  recchi  155

10.  Roonie.  Roonie.  155

10.  vímvše  vímvše  155

13.  vráťa  vráťa  154

reklama
reklama
Facebook

SPARTA - PLZEŇ

Vyhraje Spartička důležité utkání?

Bohužel prohraje (10)

Bude to remíza (16)

Vyhraje s odřenýma ušima (55)

Vyhraje jednoznačně (67)

Počet hlasů: 148

Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2019 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama