sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Františkovy Lázně (Týnec nad Sázavou) - příprava začala, aneb přes celou republiku za ACS

Martin Polák 04.07.2017 19:12

Když po skončení sezóny konečně zveřejnila Sparta letní plán přípravy, zjišťuji, že datum prvního přípravného zápasu připadá na sobotu 1.7. od 11:00 ve Františkových Lázních, proti divizním Karlovým Varům. A to mám volno! A navíc v ten den od 17:00 je v Týnci nad Sázavou na programu zápas místní pobočky fanclubu (která slaví 10 let výročí) proti staré gardě Sparty.

V ten moment mi v hlavě začíná vznikat plán, jak tyhle dva zápasy skloubit dohromady a oslovuji několik lidí, co by se ke mě přidali Karel M. se přidává okamžitě, tak už jsme dva. Radek z Hluku, který se mnou absolvoval všechny loňské evropské výjezdy, se přidá v případě, že se mu v práci podaří přehodit směnu z odpolední na ranní. To se mu týden před odjezdem taky daří, a tak naše posádka je tvořená triem Sparťanů.

Pátek 30.6. 12:00, já s Karlem vyrážíme z Uherského Brodu do Otrokovic, kde ve 13:30 máme vyzvednout Radka z práce. V Otrokovicích jsme se značným předstihem a tak si v klidu dávám ve zdejší restauraci oběd. Poté nabíráme Radka a vyrážíme na téměř 500 kilometrovou cestu do Františkových Lázní. Jelikož je pátek odpoledne, tak mám trochu obavu, aby nebyla ta snad nejznámější polní cesta v EU, s označením D1, zasekaná. Naštěstí nebyla a my kolem 19:00 dorážíme do našeho cíle (Penzion Natalie). Po nezbytné sprše vyrážíme na večeři a na krátkou obhlídku lázní… ze které se vracíme asi ve 4:30 :-) .

Sobota 1.7., vstávání na zápas je velmi náročné a moc nepomáhá ani sprcha. Prý se sem do lázní, lidi jezdí léčit a kurírovat, ale mě je mnohem hůř, než když jsme sem přijeli. Sparta přes pauzu angažovala nového italského trenéra a přivedla (zatím) 8 nových hráčů. Tak jsem zvědavý, kdo z nich se dnes na hřišti představí? V základní sestavě nastupuje s kapitánskou páskou Štětina a svým výkonem dává tušit, že by se mohl brzo stát oporou zadních řad. S ním ještě z nových hráčů nastupuje napravo zálohy Vukadinović. Ten párkrát předvede, v čem je jeho přednost, což je rychlost. Snad to co nejčastěji sladí i s přesností při zakončování. A taky potěší pohled na uzdraveného Martina Frýdka, který se v určitých momentech hry několikrát objeví i na pozici posledního, ale byl hodně aktivní i směrem dopředu. Ve 2.poločase se na hřiště dostává Ćivić a to je z nových hráčů vše. Ostatní nám jsou pro tentokrát ještě utajeni. V zápase se hattrickem blýskl David Lafata a hodně byl na hřišti vidět i dvougólový Šural, který tak navázal na své dobré výkony z jara.

Pro rekapitulaci: Sparta vítězí 6:0, když se do listiny střelců zapsal ještě Pulkrab. Podle našich odhadů mohlo být na stadioně cca 1 500 - 2 000 lidí. Při odchodu ze stadionu jsem poklepal po zádech Michala Kadlece, který se zrovna podepisoval malým klukům na dresy a říkám mu: "Pojeď s námi, my tě hodíme do Hradiště", ale nejel :-). Uvidíme co přinesou následující týdny… nevím jak Vy, ale já se na ně nesmírně těším.

Po skončení zápasu si v restauraci dávám konečně vývar a po něm i druhý chod. 13:30 vyrážíme na více než 200 kilometrovou cestu do Benešova, na další náš hotel. Jelikož začala vodácká sezóna, tak jsou v Týnci všechny ubytovací zařízení plně obsazeny, proto musíme do Benešova. Na místě jsme 16:30, ubytováváme se a hned vyrážíme do Týnce. Na stadion v Týnci přicházíme zrovna v době, kdy hlasatel začíná představovat hráče. Stadion nejprve obejdeme celý dokola. Poté si ve stánku kupujeme klobásu a něco k pití, a konečně usedáme na hlavní tribunu, odkud zápas sledujeme.

Zápas přináší spoustu gólů a k nezastavení je především Mára Kincl. Vrcholem utkání je však gól Sparty, který vstřelil předseda místní pobočky fanclubu Pavel Macháček. Ten byl angažován Spartou na pár minut a taky se své pobočce náležitě odvděčil. Mára Kincl mu dal ze strany přízemní přihrávku pod sebe a Machy svým nekompromisním kopem nedal odkryté bráně šanci.
Po góle Machy sundává dres, s kterým mává v běhu nad hlavou a dává tak svým fanynkám na obdiv vypracovanou, atletickou postavu… no prostě Cristiánek Ronaldů hadr.. :-) Když doběhne až k maskotovi Sparty, který je na zápase taktéž přítomen, tak dochází k ukázce ze zápasu sumo… Machy vs. Maskot 1:0. :-) Celé utkání se odehrálo v pohodové atmosféře a aktéři na hřišti i v hledišti si ho užili. A o to šlo hlavně!

Po utkání se ještě pozdravím s aktérem Karlem KH a hrdinou vrcholného okamžiku Machym. Na to znaveni, opouštíme stadion… ještě si pod stadionem prohlédneme tok řeky Sázavy a vyrážíme do Benešova na hotel. Cestou se rozhodujeme, že se ještě zastavíme na Konopiště navštívit Ugo Ješitu. Ten tam nebyl, ale aspoň jsme v hradním příkopu viděli medvěda.

Konečně jsme na hotelu a můžu si dát sprchu a zajít do restaurace na večeři. Na večeři má Karel nápad, že by jsme si na vyrovnání tlaků mohli dát panáka vodky. To rezolutně odmítám. Tenhle nápad Karel nadhazuje ještě při odchodu z restaurace, že by jsme si ho mohli dát někde na diskotéce. Na to mu odpovídám: ,,dnes už si nedám ani kapku alkoholu, je to nejhorší vynález lidstva!“ A jdeme si projít náměstí. Zde narážíme na budoucí nevěstu, která nás prosí o to, jestli by jsme se jí nepodepsali na triko. Měla to jako úkol. Dáváme se s ní a její kamarádkami do řeči, že zapíjí rozlučku se svobodou. A prý jestli chceme, tak se můžeme přidat. Takže, i když jsem člověk pevných zásad, a od vyslovení mého názoru na alkohol, uplynulo tak 30 minut, tak ten názor zase na pár okamžiků měním :-) .. Na diskotéce jsme vydrželi asi do 1:00, pak se tam trochu víc zatáhlo a my raději odešli, co kdyby se nám ztratila peněženka…

Neděle 2.7. ráno, opouštíme hotel a po náročném víkendu vyrážíme zpět k domovu, kde jsem já asi ve 14:30. S vyhlídkou na lepší sezónu, a méně intenzivní hýření, se už těším na výjezdy v EL (prvního soupeře pro 3.předkolo nám vylosují 14.7.)

Takže Sparta forever!

S úctou Váš Martin Polák :-)

Fotogalerie

Oslavy 10 let FCS Týnec n/Sázavou

Pobočka fanklubu Týnec nad Sázavou slavila 10 let činnosti i zápasem se starou gardou Sparty
 

Diskuze k článku

Komentáře (4)

  Novinky na internetu

1.  StarejHomolka  StarejHomolka  0

1.  Fotr  Fotr  0

1.  Venca  Venca  0

1.  Tomie  Tomie  0

1.  k196  k196  0

1.  bruno_rossini  bruno_rossini  0

1.  Klerenc  Klerenc  0

1.  Průcha  Průcha  0

1.  Danysek  Danysek  0

1.  majk  majk  0

1.  HVK  HVK  0

1.  EasyRocker  EasyRocker  0

1.  n.ezn.amy  n.ezn.amy  0

1.  Gringo  Gringo  0

1.  prso  prso  0

1.  soty66  soty66  0

1.  ffontan  ffontan  0

1.  Vencano  Vencano  0

1.  mowen  mowen  0

1.  BRONA  BRONA  0

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama