sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Výhru zařídili Šury s Bóžou (Příbram - Sparta, 26. kolo I. ligy 2016/17)

roboACS 01.05.2017 22:17

Je pátek 28.4.2017. Venku zataženo, po většinu dne leje jak z konve a je zima. Tedy ideální podmínky pro výlet na fotbal do Příbrami. Je pracovní den, takže z Prahy z Opatova tentokrát vyjíždíme až v 18:30. I tak bychom měli začátek utkání v pohodě stihnout. Jenže je před námi prodloužený víkend a tak je poměrně hustá doprava. Situaci navíc ještě komplikují dopravní uzavírky a tak když parkujeme u pumpy nad stadionem utkání už začíná.

Nejdříve je absolutní ticho. Domácí klub minutou ticha uctil památku Františka Rajtorala, který minulou neděli v Turecku spáchal sebevraždu. Jen o chvilku později je pro změnu slyšet řev fanoušků, majících radost, že padl gól. Chvíli váháme, jestli se raduje hrstka domácích fandů nebo Sparťani. Ale když slyšíme hlášení jména střelce, je jasné, že vedeme 1:0. Po akci Bogdana Vatelejua se z gólu raduje Pepík Šural. Tak si říkám, parádní začátek, tak že bychom zase po půl roce konečně vyhráli na hřišti soupeře?

Na stadion se dostáváme někdy kolem 15 minuty. Jsme srabi. Chčije a chčije. Takže výjimečně nejsme v nekrytém kotli, ale na protilehlé tribuně hned kousek vedle kotle. Klobouk dolu před těmi asi 200 fandy co se i v tomto počasí odhodlali jít do kotle. Sice vedeme, ale na těžkém podmáčeném trávníku se jinak nehraje moc pohledný fotbal. Zase něco dít se začne až ke konci prvního poločasu a bohužel je to před naším vápnem. Nejdříve je po nešťastné srážce se spoluhráčem dlouho ošetřován brankář David Bičík, ale naštěstí je schopen pokračovat ve hře a vzápětí přichází další neuvěřitelná chyba v naší obraně. Lukáš Vácha tak dlouho vymýšlí co s míčem, až vymyslí naprosto geniální přihrávku do běhu na Rezka, který nemá problém skórovat. Problém je, že Rezek již dávno není hráčem Sparty a tak po poločase svítí na tabuli 1:1. Lukáš Vácha si tento moment na hřišti ještě dlouho vyčítá a do kabiny odchází až s podporou spoluhráčů.

O přestávce jsme si pochutnali na výborné klobáse a na alko pivku abychom nabrali síly na druhý poločas. Na hřišti se toho pohříchu moc neděje. Na těžkém terénu se oba týmy snaží střílet po zemi z dálky, protože s tím na mokré trávě mívají brankáři problém, ale nic z toho. Chvílemi není vidět rozdíl mezi týmem, který ještě nedávno hrál o titul a mužstvem, které už je zase poslední.Naštěstí máme Bóžu a Šuryho. Bogdan svůj další výborný výkon korunoval v nastaveném čase, kdy přesným pasem našel ve vápně Pepíka Šural a ten vstřelil vítězný gól - 1:2. Po půl roce od výhry v Hradci králové tak konečně zase vezeme tři body ze hřiště soupeře. Nic moc bilance týmu, který chce hrát o titul. I tak je to po delší době zase důvod k děkovačce s kotlem.

Minimálně kotel si jí tentokrát určitě zasloužil. Opravdu obdivuji ty fandy, co tam vydrželi stát v tom dešti dvě hodiny a ještě neúnavně podporovat svůj tým. Sice to nebyla žádná divočina, ale slyšet jste byli. Povedlo se i pár dělených pokřiků fandí celá Příbram Sparta - Praha, kdy se zapojovali i fandové na ostatních tribunách. Když jim byla ve druhé půli už zima tak si trochu přisvítili pyrotechnikou na zahřátí. Naše skupinka na protilehlé se také hojně zapojovala do povzbuzování. I jsme se snažili rozjet dělený pokřik, ale kotel nás bohužel neslyšel.

I Mladá Boleslav vyhrála na hřišti soupeře 2:1. Takže ještě stále nemáme jisté ani to třetí místo. Takže i ty přijď příští neděli na Letnou od 17 hodin podpořit Spartu proti Liberci.

roboACS


1.FK Příbram - AC Sparta Praha 1:2 (1:1)

Branky: 45. Rezek - 4. a 90. Šural.

ŽK: Suchan, Kvída - Vácha, Karavaev, Šural

Příbram: Hruška - Pilík T., Suchan, Bazal (82. Krameš), Kvída, Rezek, Linhart (89. Kacafírek), Trapp, Divíšek, Jiránek, Chaluš.

Sparta: Bičík - Karavaev, Mareček, Holek, Kadlec M. - Vácha, Sáček - Konaté (74. Juliš), Lafata, Vatajelu - Šural.

Rozhodčí: Proske - Pelikán, Kotík.

Fotogalerie

Příbram - ACS

Výhra 211 v nastavení. Šural dvě branky, Vatajelu dvě asistence
 

Diskuze k článku

Komentáře (0)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 9
góly: 5
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 8
góly: 4
ž. karty: 2
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Šural Josef

známka:

5 7

zápasy: 4
góly: 14
ž. karty: 3
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 9
góly: 2
ž. karty: 2
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  241

2.  MrSpartan  MrSpartan  225

3.  FVL  FVL  220

4.  Rudej  Rudej  217

5.  Wafi10  Wafi10  209

6.  radamell  radamell  207

6.  black.newt  black.newt  207

8.  Průcha  Průcha  205

9.  spartanekk  spartanekk  204

9.  Skříň  Skříň  204

11.  DAPDO  DAPDO  203

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama